poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Prezydent dumny, lublinianie uśmiechnięci...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2007, 18:37

Ponad 100 tys. ludzi odwiedziło Jarmark Jagielloński, który przez ostatnie pięć dni odbywał się w Lublinie.

Od środy do niedzieli centrum Lublina zamieniło się w wielki jarmark handlowy, połączony z degustacjami, pokazami rękodzieła i wydarzeniami artystycznymi. Na straganach, które stanęły od Placu Litewskiego aż po Zamek, swoje wyroby i towary zaprezentowało ponad trzystu wystawców z kraju i z zagranicy. Wszystko to miało nawiązywać do czasów Jagiellonów, kiedy Lublin rozwinął się najbardziej w swojej historii.
- Jestem dumny z tego, że udało nam się zorganizować tę imprezę. Że uczestniczyło w niej tak wielu kupców, którzy przybyli z różnych strona świata. Sądzę, że 500 lat temu nie było ich więcej - mówił wczoraj prezydent Adam Wasilewski, podsumowując jarmark. - I znowu Lublin stał się pomostem łączącym wschód z zachodem - dodaje Rafał KoZa Koziński z Centrum Kultury.
Wczoraj prezydent zapowiedział, że jarmark zorganizowany w tym roku po raz pierwszy, w kolejnych latach będzie kontynuowany. I z roku na rok będzie coraz większy i ciekawszy. - Dla mnie ogromną satysfakcją było to, że - jak przechodziłem ulicami Starego Miasta - widziałem ludzi, którzy się uśmiechali - mówi Adam Wasilewski. - To wystarczający powód, żeby jarmark organizować. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!