piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Prezydent Komorowski, kardynał Dziwisz i prymas na pogrzebie abp. Życińskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2011, 13:48
Autor: mag

To już pewne. Prezydent Bronisław Komorowski będzie na pogrzebie arcybiskupa Józefa Życińskiego.

- Prezydent Bronisław Komorowski przyjedzie w sobotę do Lublina na uroczystości pogrzebowe arcybiskupa Józefa Życińskiego - potwierdziła nam kancelaria prezydenta RP.

- Na uroczystości przyjedzie także prymas Polski Józef Kowalczyk i metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz i metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz – dodaje kanclerz lubelskiej kurii ks. Wojciech Pęcherzewski.

Pojawi się tez przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Natomiast mszę poprowadzi nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

Metropolita lubelski zmarł nagle w Rzymie w miniony czwartek. Zostanie pochowany w krypcie archikatedry lubelskiej w sobotę 19 lutego.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gern
sg
Jacek
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gern
Gern (14 lutego 2011 o 09:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='m' timestamp='1297661656' post='437170']
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !
[..]
[/quote]

Co z paplanina.
Z jednaj strony winny całego zła jest kościół a kilka zdań dalej domagasz się koronowania z udziałem władz świeckich i duchownych. Gdzie indziej zarzucasz nieznajomość pisma acz zdajesz się nie pamiętać, że "królestwo moje nie jest z tego świata". Nie mówiąc, już o tym, że sławne kuszenie na pustyni w "programie" miało właśnie królestwa świata tego. Kto tu zatem sługą upadłego jest?
Rozwiń
sg
sg (14 lutego 2011 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sorki bo nie jestem w temacie co ten caly biskup zrobil dla lublina , dla potrzrebujacych? bo nie wiem skad takie zamieszanie
Rozwiń
Jacek
Jacek (14 lutego 2011 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i cały Lublin bedzie sparalizowany komunikacyjnie ehhh...
Rozwiń
m
m (14 lutego 2011 o 06:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Rozwiń
Lbn
Lbn (13 lutego 2011 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gajowy prezio z WSI' timestamp='1297614311' post='436986']
Dziennikarz to nie żaden "redaktor" - to po pierwsze. Tak się potocznie czasem mówi, ale każdy kto używa tego terminu w takim kontekście pokazuje, że o dziennikarstwie nie ma pojęcia. Zdania zaczynamy wielką literą - to po drugie. Zanim zaczniesz poprawiać innych najpierw przyjrzyj sie krytycznie własnemu tekstowi.
[/quote]
Do lekarza zwracamy się "panie doktorze", do dziennikarza - "panie redaktorze". "Redaktor", zmieniając tytuł, przyznal się do błędu i chwała ma za to.
PS. Co Twój lekarz powiedział nt. nicku?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!