piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Prezydent Lublina podzielił pieniądze na renowację zabytków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2011, 11:30
Autor: (drs)

Lublin (archiwum)
Lublin (archiwum)

W sumie podzielony został milion złotych. Najwięcej pieniędzy trafi na renowacje lubelskich kościołów. Uchwałę w tej sprawie podjęła dzisiaj Rada Miasta.

Najwięcej, bo 271 tys. złotych otrzyma klasztor oo. Dominikanów na rewitalizację północnego skrzydła klasztoru, renowację kaplicy Tyszkiewiczów oraz elewacji dużego dziedzińca. Kwota ta jest też dotacją do pierwszego etapu rewitalizacji trzech mniejszych dziedzińców.

130 tys. zł trafi na renowację wnętrza kościoła parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i zabezpieczenie kościoła Salezjanów przy ul. Kalinowszczyzna 3. Znalazły się również pieniądze (104 tys. zł) na konserwację sztukaterii nawy głównej i renowację sklepienia kościoła pw. św. Mikołaja Biskupa przy ul. Słowikowskiego (dawna Krzywa).

Prezydent zdecydował też o przeznaczeniu blisko 104 tys. zł na remont dachu kościoła rektoralnego pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy Narutowicza 6. Z kolei 64 tys. zł otrzyma na remont organów parafia ewangelicko-augsburska.

Pieniądze trafią też na: Pałac Biskupi, kamienicę Peowiaków 10, archikatedrę, kościół pw. Świętego Ducha, kamienicę Krakowskie Przedmieście 10, kościół przy Staszica 16, kamienicę przy Kowalskiej 9, Rynek 7, 3 Maja 22, Krakowskie Przedmieście 2, Rybna 4, Złota 5, Grodzka 36a, Rybna 10, Krakowskie Przedmieście 32, Bernardyńska 12, klasztor Brygidek przy Narutowicza 8-10.

Na taki podział pieniędzy zgodziła się dzisiaj Rada Miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ewka
jim
tacowy
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ewka
ewka (31 marca 2011 o 18:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie samym chlebem człowiek żyje,świetny podział, może za małe kwoty lepsze to niż nic,a wszystko to nasze i musimy o to dbać
Rozwiń
jim
jim (31 marca 2011 o 14:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
drogi to nie są zabytki cieciu. A poza tym lubelskie kościoły są istotnym elementem polityki turystycznej Lublina, więc nie pier***. Jak chcesz nowych dróg to czep się żuka za to, ze chce wyrzucić masę pieniędzy w budowę stadionu na krochmalnej.
Rozwiń
tacowy
tacowy (31 marca 2011 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Idzie się załamać.Prawie wszystkie pieniądze na potrzeby kruchtowych.Czyż nie ma innych wydatków w Lublinie?Drogi dziurawe,szkoły niedofinansowane.Ale kościół jest najważnieszy.Przecież wybory parlamentarne za pasem,więc poparcie z ambon potrzebne.To jest jawne włażenie sutannowym w d.....I to bez wazeliny.
A co do wlazidupstwa-wśród kleru to modne
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!