Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2007 r.
17:39
Edytuj ten wpis

Prezydent: Na Czuby! Uczniowie: Nie!

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 6 A A

Albo marsz po pasach albo demonstracja przed Ratuszem. Nad takimi formami protestu zastanawiają się uczniowie "siódemki”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chcą w ten sposób zniechęcić prezydenta od pomysłu przeniesienia szkoły ze śródmieścia na Czuby. Dziś u prezydenta byli ich rodzice. Wyszli niepocieszeni.

- To na razie tajne - tak o planowanym proteście mówi drugoklasistka Patrycja Lipiec. Ale na szkolnych korytarzach mówi się o blokadzie ulicy lub wagarach przed siedzibą prezydenta. A wszystko po cichu, żeby nie dowiedział się dyrektor. - Uczniowie mogą protestować, ale nie kosztem nauki - ostrzega Bogdan Wagner, dyrektor szkoły. - Jeśli uczniowie nie przyjdą na lekcje, to ja naturalnie wyciągnę z tego konsekwencje.

Ale jedyne konsekwencje, których boją się uczniowie, to skutki proponowanej przez prezydenta przeprowadzki szkoły na os Łęgi, na ul. Biedronki.
- Musiałabym wychodzić z domu godzinę wcześniej niż teraz - przyznaje Alicja Kuna, która na lekcje dojeżdża z odległej o 40 kilometrów Dąbrówki. - Prawie 38 proc. uczniów naszej szkoły dojeżdża spoza Lublina - mówi pan Stanisław, ojciec jednego z licealistów. - I na Farbiarską mogą dojść z dworca pieszo - dodaje pani Ewa.

Spacerem na lekcje chodzi też Iwona Jaruszko: - Mieszkam w pobliżu. Jeśli przeniosą nam szkołę na Czuby będę musiała kupić bilet miesięczny. A to dodatkowy wydatek - skarży się uczennica. - Ja mieszkam na ul. 1 Maja i też chodzę do szkoły. Sprawdzałam już autobusy na Czuby. Nie mam dobrych połączeń. Jak dojdzie do przeprowadzki, to zmienię szkołę - dodaje Patrycja. Ale i z tym, zdaniem rodziców, może być problem. - Bo nie w każdej szkole są klasy o takich samych profilach i przedmiotach jak tu - irytuje się pani Maria, której dziecko też uczy się w "siódemce”.

- Niech uczniowie, którzy tu są, skończą naukę na Farbiarskiej. A ci, którzy będą przychodzili później będą z góry wiedzieli, że szkoła będzie przeniesiona na Biedronki - prosi pan Stanisław. Wczoraj z grupą innych rodziców poszedł do Ratusza na rozmowę z Włodzimierzem Wysockim, zastępcą prezydenta. - Ale prezydent Wysocki nie zmienił zdania - stwierdza niepocieszony.
Ratusz jest oszczędny w komentarzach całej sytuacji.

- Opinie rodziców będą przez nas brane pod uwagę - informuje Mirosław Kalinowski z Biura Prasowego.
Miasto twierdzi, że najlepszym sposobem na utworzenie liceum na Czubach jest przeniesienie już istniejącej szkoły, a najlepszym wyborem jest przeprowadzka "siódemki”

Nieoficjalnie dosiedzieliśmy się, że projekt uchwały o zmianie siedziby szkoły ma być rozpatrywany na styczniowej sesji Rady Miasta. Na razie prezydent takiego projektu w biurze rady Miasta nie złożył. Rodzice uczniów VII LO zapowiadają, że jeszcze w tym tygodniu zaczną odwiedzać radnych prosząc, by na przeprowadzkę się nie zgodzili.




Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 o 09:38
Ja chyba wiem. W miejscu gdzie soi teraz VII liceum ma byc cos tam ukrainsko-polskie. Niedawno byl remont szkoły i dziwnym trafem szkola zarowno od srodka jak i od zewnatrz pomalowana jest w barwy ukrainy. czy ma to zwiazek??? hmmm....
Avatar
Qmpel / 5 grudnia 2007 o 08:38
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsza......kto więc zagwarantuje spokój i weźmie odpowiedzialność za nich????? Policja jak i straż miejska bywa tu rzadko lub sporadycznie?????
Przydało by sie więc trochę zdrowego rozsądku........przy podejmowaniu "nieodpowiedzialnych" decyzji!!!!!
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsz... rozwiń
Avatar
zosia / 4 grudnia 2007 o 23:42
Drodzy rodzice dopytajcie się czy budynek VII LO
nie chcą przejąć zakonni? bo jeżeli jest to dla Was
dziwna decyzja to na pewno znów miasto chce
oddać nieruchomość w ręce kleru. Obym się
myliła.
Avatar
czytelnik / 4 grudnia 2007 o 23:01
Zobaczcie zdjęcie. Czy to taki zboczony fotograf kazał bluzkę dziecku rozpinać do zdjęcia? czy to takie dzieci w tych czasach są, że chcą się aż tak 'eksponować' ?
Avatar
ruby / 4 grudnia 2007 o 21:36
Wasilewski Paltformersie w $@#&^ j$%^&*@# !!!!!!! myślisz że jak ty i twoi koleżkowie majż kasę dla swoich @#$%^& na prywatne szkoły, to my biedni "frajerzy" możemy byc przenoszeni jak śmieci z kąta w kąt. Zapamietamy ci to i PLATFORMIE przy następnych wyborach, nawet nie przysyłaj ulotek bo każemy ci je @#$%^& !!!!!
Avatar
matka / 4 grudnia 2007 o 21:21
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za czyje pieniądze? Jeżeli za unijne to były przeznaczone dla tej szkoły,
a nie na nieznany cel.
Wcześniej protestowali nauczyciele, teraz rodzice i uczniowie a co na to wszystko dyrektor szkoły?
Pamiętam, że dyrektor zawsze lubił prase, dlaczego dyrektor milczy?
Nie myślałam, że korupcja może być też w oświacie, biednej, niedofinansowanej, ale chyba może być wszędzie.
Chciałabym , żeby syn mój miał "swoją szkołę". I dosyć mam tej niuczviwości.
Dobrze, że uczniowie będą protestować, to jest liceum, to jest dla nich dobra lekcja obrony ideałów.
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 o 09:38
Ja chyba wiem. W miejscu gdzie soi teraz VII liceum ma byc cos tam ukrainsko-polskie. Niedawno byl remont szkoły i dziwnym trafem szkola zarowno od srodka jak i od zewnatrz pomalowana jest w barwy ukrainy. czy ma to zwiazek??? hmmm....
Avatar
Qmpel / 5 grudnia 2007 o 08:38
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsza......kto więc zagwarantuje spokój i weźmie odpowiedzialność za nich????? Policja jak i straż miejska bywa tu rzadko lub sporadycznie?????
Przydało by sie więc trochę zdrowego rozsądku........przy podejmowaniu "nieodpowiedzialnych" decyzji!!!!!
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsz... rozwiń
Avatar
zosia / 4 grudnia 2007 o 23:42
Drodzy rodzice dopytajcie się czy budynek VII LO
nie chcą przejąć zakonni? bo jeżeli jest to dla Was
dziwna decyzja to na pewno znów miasto chce
oddać nieruchomość w ręce kleru. Obym się
myliła.
Avatar
czytelnik / 4 grudnia 2007 o 23:01
Zobaczcie zdjęcie. Czy to taki zboczony fotograf kazał bluzkę dziecku rozpinać do zdjęcia? czy to takie dzieci w tych czasach są, że chcą się aż tak 'eksponować' ?
Avatar
ruby / 4 grudnia 2007 o 21:36
Wasilewski Paltformersie w $@#&^ j$%^&*@# !!!!!!! myślisz że jak ty i twoi koleżkowie majż kasę dla swoich @#$%^& na prywatne szkoły, to my biedni "frajerzy" możemy byc przenoszeni jak śmieci z kąta w kąt. Zapamietamy ci to i PLATFORMIE przy następnych wyborach, nawet nie przysyłaj ulotek bo każemy ci je @#$%^& !!!!!
Avatar
matka / 4 grudnia 2007 o 21:21
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za czyje pieniądze? Jeżeli za unijne to były przeznaczone dla tej szkoły,
a nie na nieznany cel.
Wcześniej protestowali nauczyciele, teraz rodzice i uczniowie a co na to wszystko dyrektor szkoły?
Pamiętam, że dyrektor zawsze lubił prase, dlaczego dyrektor milczy?
Nie myślałam, że korupcja może być też w oświacie, biednej, niedofinansowanej, ale chyba może być wszędzie.
Chciałabym , żeby syn mój miał "swoją szkołę". I dosyć mam tej niuczviwości.
Dobrze, że uczniowie będą protestować, to jest liceum, to jest dla nich dobra lekcja obrony ideałów.
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 38 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!