poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Prezydent nie odpuszcza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lutego 2008, 17:04

Po niedzieli prezydent Lublina pisemnie poprosi głównych rozgrywających Rady Miasta o powołanie specjalnej komisji negocjacyjnej.

Ma ona wynegocjować z kielecką spółką Echo Investment nowe porozumienie określające warunki udzielenia przez miasto zgody na budowę hipermarketu na górkach czechowskich, których Echo jest właścicielem.

Teraz na budowę marketu nie pozwala plan zagospodarowania przestrzennego, który zmienić mogą tylko radni. Ale zmienić nie chcą, bo uznali, że prezydent wywalczył za mało.

Listopadowe porozumienie zobowiązywało Echo do budowy miejskiego parku oraz wiaduktu na skrzyżowaniu al. Solidarności i Sikorskiego, a gdyby spółka tego nie zrobiła, zapłaciłaby 80 mln zł kary, a ta suma miałaby pozwolić miastu na samodzielną budowę parku i wiaduktu.

Radni, zwłaszcza PiS, uznali tę karę za niewystarczającą. Prezydent uznał, że skoro radzie te warunki nie odpowiadają, powinna wynegocjować lepsze. PiS najpierw ten pomysł pochwalił, a później odrzucił.

Prezydent traci cierpliwość. - Wystąpię na piśmie do szefów klubów o stworzenie grupy negocjacyjnej - zapowiada Adam Wasilewski.

• Nie łatwiej przedłożyć radzie projekt uchwały w sprawie powołania takiej komisji?

- Nie rozważałem takiego projektu - mówi prezydent. I dodaje, że na ostateczną deklarację będzie czekać dwa tygodnie.
(drs)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rick
rambo
mzl
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rick
rick (4 marca 2008 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ha ha ha. zacofani, bo nie przybędzie kolejny blaszak!!!!!!!!!!!!
oj pracownicy - komentatorzy z echa są na coraz słabszym poziomie
a kelecka firemka niech poczeka jeszcze z roczek półtora i zacznie mięknąć coraz bardziej
wtedy kończona będzie budowa felicity i mega olimpu
kilka supermarketów i ... może coś jeszcze
i zacznie się rynek lubelski nasycać powierzchniami handlowymi
wyedy będzie naprawdędla nich ostatni dzwonek na budowę
ale naprawdę czegoś ekstra co będzie przyciągało klientów
radzę czekaci nie śpieszyć się dla dobra miasta
Rozwiń
rambo
rambo (2 marca 2008 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Nikt za darmo i bez własnego interesu nic nie robi" napisał Lublinianin. I to jest CAŁA PRAWDA o działaniach prezydenta Lublina. Już takie przedstawienie raz mieliśmy kiedy za Pruszkowskiego "przekonywano" radnych do budowy Tesco . Prokuratura posiada nagraną rozmowę z propozycją 50 tyś. dla radnego za zagłosowanie za zmianą planu. Zdaje się, że także były prezes Radia Lublin ma kłopoty związane z "przekonywaniem" radnych do głosowania za zmianą planu pod budowę supermarketu. Tymczasem plan przestrzennego zagospodarowania jest uchwalany na wiele lat po to, aby rozwój miasta nie następował chaotycznie i aby zapewniać miastu harmonijny rozwój. Z naszych podatków sfinansowano prace nad obecnym planem i nie były to małe kwoty. Z planu wynika , że na Górkach Czechowskich ma być funkcja terenów zielonych. W innych miejscach Lublina plan przewiduje budowę przemysłu a w jeszcze innych budowę supermarketów. Echo doskonale wiedziało na jakich terenach może supermarket budować i mogło tam kupować działki. To co się teraz robi w tej sprawie w normalnym państwie natychmiast znalazłoby się pod lupą prokuratury. Ale my teraz mamy "przyjazne państwo" i włos z głowy nikomu nie spadnie żeby żyło się lepiej, niektórym
Rozwiń
mzl
mzl (1 marca 2008 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kto na PIS głosował wogóle ???!!! jacyś niemądrzy ludzie chyba tylko !!!! cały syf tego miasta to wynik pracy PIS i LPR !!!!
Rozwiń
Lublinianin
Lublinianin (1 marca 2008 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Im dłużej będą blokować takie inwestycje (mam tu na myśli PiS, który uważa się za wielkiego dobrodzieja na wschodzie Polski) to tym bardziej będziemy zacofani w rozwoju. Niech się coś dzieje w tym Lublinie. A to że kiedyś kupili to za mniejsze pieniądze to trudno, takie jest życie, taka jest ekonomia i biznes. Wiadomo, że nikt za darmo i bez własnego interesu nic nie zrobi. Jestem jak najbardziej za inwestycją ECHO. te ostatnie prezentacje projektu, które przedstawili były bardzo interesujące, także sporą część terenu przeznaczono na park i zieleń.
Rozwiń
100 g.
100 g. (1 marca 2008 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisiaki skamlą by o nich nie zapominać.
A do budy !!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!