Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2008 r.
7:16
Edytuj ten wpis

Prezydent odpisał radnemu wierszem (pdf)

0 9 A A

Radny napisał do prezydenta rymowane pismo, prezydent udzielił mu odpowiedzi wierszem. To pierwszy taki przypadek w lubelskim Ratuszu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
zobacz PDF-a
Interpelacja radnego Marcina Nowaka (plik PDF, rozmiar 0,04 Mb)


zobacz PDF-a
Odpowiedż prezydenta Adama Wasilewskiego (plik PDF, rozmiar 0,07 Mb)



Marcin Nowak, miejski radny PO, pisał w sprawie delegacji Stanisława Fica, zastępcy prezydenta, który w trakcie delegacji do ukraińskiego Ługańska nieoczekiwanie zmienił trasę, zahaczając o Odessę i tłumaczył to tym, że... padał deszcz. A Ratusz wyliczył, że koszty wyjazdu wzrosły przez to zaledwie o 95 zł.

"Przejść się po plaży, zebrać muszelki/ Czy to jest taki występek wielki?/ Jakiż to skandal zwietrzyła prasa?/ Czy po wybrzeżu biegł "na golasa”?/ Czy wlewał w siebie jakieś procenty,/ I usnął w słońcu na umór ścięty?/ Czy omamiła go "krasawica”?/ Nie, zatem proszę zrozumieć Fica,/ Wszak każdy człowiek mknąc przez bezdroża,/ Chciałby na chwilę skręcić do morza” - pisał Nowak niespełna miesiąc temu.

Odnosił się też bezpośrednio do Fica, apelując, by wpłacił do miejskiej kasy 95 zł: "Niech Twoje serce obrasta chwałą,/ Triumfem napręża się Twoje ciało,/ Walcz wśród ciskanych w Ciebie kamieni…/ I tylko zapłać z własnej kieszeni”. Nowak deklarował nawet, że sam dorzuci Ficowi 100 zł jeśli ten opowie mu jak szumi morze.

Prezydent od razu oświadczył, że odpowie wierszem. I odpowiedział: "Twój poemat Marcinie, czytam z przyjemnością,/ Cieszę się, że przez dowcip, zerwałeś z wrogością/ Otóż musisz wiedzieć, a propos, tematu/ Że naprawdę nie było żadnego dramatu”. Oraz "Droga dłuższa o sto złotych lecz darmowe spanie/ Niepotrzebna Twoja stówka Mój Szanowny Panie/ Radny”.
(drs)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
albertyna / 22 listopada 2008 o 16:44
A mnie się podoba "wystąpienie" Pana Marcina..Ma talent..poczucie humoru i jest jeszcze nadto radnym..Przypomina mi się ze szkoły.."niedaleko Damaszku siedział diabeł na daszku.. w kapeluszu czerwonym ,kwiatuszkami upszczonym.. .Pan Prezydent okazał też klasę...
Biję brawo...Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje...jak widać poezja też..)
A mnie się podoba "wystąpienie" Pana Marcina..Ma talent..poczucie humoru i jest jeszcze nadto radnym..Przypomina mi się ze szkoły.."niedaleko Damaszku siedział diabeł na daszku.. w kapeluszu czerwonym ,kwiatuszkami upszczonym.. .Pan Prezydent okazał też klasę...
Biję brawo...Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje...jak widać poezja też..)
rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 19 listopada 2008 o 12:59
obserwator napisał:
Pewnie znow sie lubelskim moherom nie podoba ze panowie okazali styl i klase, zamiast byc po lubelsku nadeczonym i nabuzowanym.

Pisanie wierszem "niegodne" "wlodarzom" - prawda?

Najlepiej gdyby Lublin znow byl pod zaborem rosyjskim. Wtedy malkontenci by sie czuli jak ryba w wodze. Przeprowadzcie sie na Bialorus jak wam sie tu nie podoba.



moherom? wypraszam sobie... nie podoba mi się, że zamiast robić cokolwiek w tym regionie co przynosi jakies efekty gospodarcze to sie bawią w liryczne wywody.. młodzi ludzie wyjeżdżają stąd za pracą.. bo jest bida... na Białoruś niedługo nie będzie trzeba wyjeżdzać, bo warunki bytowe będą porównywalne...rozjerzyj sie gościu wokół siebie, albo popytaj kończących w tym momencie uniwersytety studentów.. jakie widzą perspektywy... a noż może będą zyc z pisania wierszy...



moherom? wypraszam sobie... nie podoba mi się, że zamiast robić cokolwiek w tym regionie co przynosi jakies efekty gospodarcze to sie bawią w liryczne wywody.. młodzi ludzie wyjeżdżają stąd za pracą.. bo jest bida... na Białoruś niedługo nie będzie trzeba wyjeżdzać, bo warunki bytowe będą porównywalne...rozjerzyj sie gościu wokół siebie, albo popytaj kończących w tym momencie uniwersytety studentów.. jakie widzą perspektywy... a noż może będą zyc z pisania wierszy... rozwiń
Avatar
CzarnyZajaczek / 19 listopada 2008 o 10:33
@Piast: już jest hitem: [url="http://www.rmf.fm/fakty/?id=146987"]http://www.rmf.fm/fakty/?id=146987[/url]
Avatar
obserwator / 19 listopada 2008 o 10:16
Pewnie znow sie lubelskim moherom nie podoba ze panowie okazali styl i klase, zamiast byc po lubelsku nadeczonym i nabuzowanym.

Pisanie wierszem "niegodne" "wlodarzom" - prawda?

Najlepiej gdyby Lublin znow byl pod zaborem rosyjskim. Wtedy malkontenci by sie czuli jak ryba w wodze. Przeprowadzcie sie na Bialorus jak wam sie tu nie podoba.
Avatar
Anakin / 19 listopada 2008 o 09:18
I bardzo dobrze, że pisza wierszem. I to nawet dobrym! Gratulacje!! Teraz jestem spokojniejszy, że walka o Europejską Stolicę Kultury ma jakieś podstawy... u naszych włodarzy !! :)
(Ach, żebyśmy tylko o takich sprawach naszego miasta czytali... kiedy przyjdą takie czasy??
Avatar
mieszkaniec / 19 listopada 2008 o 08:45
żenujące... miasto na szarym końcu...to już nie Polska B a Z chyba... a ci sie bawią... żenujące...
Avatar
Piast / 18 listopada 2008 o 22:02
Wprowadzić na sesjach MRN w Lublinie obowiązek wypowiedzi i dyskusji rymowaną łaciną.
To byłby HIT na cały świat !!!!!!
Avatar
Obywatel Miasta Lublin / 18 listopada 2008 o 14:31
Co jest normalne-że prezydent do radnego wierszem pisze a do mieszkanca nawet proza nie moze?
Aby patrzec jak zamiast pracowac na rzecz mieszkancow, calymi dniami beda korespondowac pomiedzy soba piszac rymowanymi wierszami.
Avatar
aaa / 18 listopada 2008 o 14:11
No wreszcie gdzieś jert normalnie. Aż lżej na sercu.
Avatar
albertyna / 22 listopada 2008 o 16:44
A mnie się podoba "wystąpienie" Pana Marcina..Ma talent..poczucie humoru i jest jeszcze nadto radnym..Przypomina mi się ze szkoły.."niedaleko Damaszku siedział diabeł na daszku.. w kapeluszu czerwonym ,kwiatuszkami upszczonym.. .Pan Prezydent okazał też klasę...
Biję brawo...Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje...jak widać poezja też..)
A mnie się podoba "wystąpienie" Pana Marcina..Ma talent..poczucie humoru i jest jeszcze nadto radnym..Przypomina mi się ze szkoły.."niedaleko Damaszku siedział diabeł na daszku.. w kapeluszu czerwonym ,kwiatuszkami upszczonym.. .Pan Prezydent okazał też klasę...
Biję brawo...Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje...jak widać poezja też..)
rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 19 listopada 2008 o 12:59
obserwator napisał:
Pewnie znow sie lubelskim moherom nie podoba ze panowie okazali styl i klase, zamiast byc po lubelsku nadeczonym i nabuzowanym.

Pisanie wierszem "niegodne" "wlodarzom" - prawda?

Najlepiej gdyby Lublin znow byl pod zaborem rosyjskim. Wtedy malkontenci by sie czuli jak ryba w wodze. Przeprowadzcie sie na Bialorus jak wam sie tu nie podoba.



moherom? wypraszam sobie... nie podoba mi się, że zamiast robić cokolwiek w tym regionie co przynosi jakies efekty gospodarcze to sie bawią w liryczne wywody.. młodzi ludzie wyjeżdżają stąd za pracą.. bo jest bida... na Białoruś niedługo nie będzie trzeba wyjeżdzać, bo warunki bytowe będą porównywalne...rozjerzyj sie gościu wokół siebie, albo popytaj kończących w tym momencie uniwersytety studentów.. jakie widzą perspektywy... a noż może będą zyc z pisania wierszy...



moherom? wypraszam sobie... nie podoba mi się, że zamiast robić cokolwiek w tym regionie co przynosi jakies efekty gospodarcze to sie bawią w liryczne wywody.. młodzi ludzie wyjeżdżają stąd za pracą.. bo jest bida... na Białoruś niedługo nie będzie trzeba wyjeżdzać, bo warunki bytowe będą porównywalne...rozjerzyj sie gościu wokół siebie, albo popytaj kończących w tym momencie uniwersytety studentów.. jakie widzą perspektywy... a noż może będą zyc z pisania wierszy... rozwiń
Avatar
CzarnyZajaczek / 19 listopada 2008 o 10:33
@Piast: już jest hitem: [url="http://www.rmf.fm/fakty/?id=146987"]http://www.rmf.fm/fakty/?id=146987[/url]
Avatar
obserwator / 19 listopada 2008 o 10:16
Pewnie znow sie lubelskim moherom nie podoba ze panowie okazali styl i klase, zamiast byc po lubelsku nadeczonym i nabuzowanym.

Pisanie wierszem "niegodne" "wlodarzom" - prawda?

Najlepiej gdyby Lublin znow byl pod zaborem rosyjskim. Wtedy malkontenci by sie czuli jak ryba w wodze. Przeprowadzcie sie na Bialorus jak wam sie tu nie podoba.
Avatar
Anakin / 19 listopada 2008 o 09:18
I bardzo dobrze, że pisza wierszem. I to nawet dobrym! Gratulacje!! Teraz jestem spokojniejszy, że walka o Europejską Stolicę Kultury ma jakieś podstawy... u naszych włodarzy !! :)
(Ach, żebyśmy tylko o takich sprawach naszego miasta czytali... kiedy przyjdą takie czasy??
Avatar
mieszkaniec / 19 listopada 2008 o 08:45
żenujące... miasto na szarym końcu...to już nie Polska B a Z chyba... a ci sie bawią... żenujące...
Avatar
Piast / 18 listopada 2008 o 22:02
Wprowadzić na sesjach MRN w Lublinie obowiązek wypowiedzi i dyskusji rymowaną łaciną.
To byłby HIT na cały świat !!!!!!
Avatar
Obywatel Miasta Lublin / 18 listopada 2008 o 14:31
Co jest normalne-że prezydent do radnego wierszem pisze a do mieszkanca nawet proza nie moze?
Aby patrzec jak zamiast pracowac na rzecz mieszkancow, calymi dniami beda korespondowac pomiedzy soba piszac rymowanymi wierszami.
Avatar
aaa / 18 listopada 2008 o 14:11
No wreszcie gdzieś jert normalnie. Aż lżej na sercu.