piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Prezydent szuka pieniędzy na naprawę lubelskich ulic. Lista planowanych remontów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2010, 20:37
Autor: Dominik Smaga

Na początku kwietnia prezydent Lublina musi zdecydować skąd wziąć 20 mln zł na remonty dróg zniszczonych przez zimę. Magistrat uznał, że najbardziej uszkodzonych ulic nie opłaca się naprawiać, kładąc łatę na łacie i że lepiej jest na całej ich szerokości położyć nowy asfalt.

W wykazie znalazły się:
• remont skrzyżowania Krańcowej, Chemicznej i Witosa oraz fragmentu Chemicznej i zjazdu ze skrzyżowania w kierunku ul. Hutniczej
• Mełgiewska od Andersa do Tysiąclecia
• ulica Podzamcze od Unickiej do Lwowskiej
• ul. Lwowska od Podzamcza do Tysiąclecia
• Łęczyńska od Fabrycznej do Hutniczej
• Kompozytorów Polskich od Koncertowej do Smorawińskiego
• fragmenty dwujezdniowego odcinka al. Kraśnickiej
• Rataja w rejonie wiaduktu przy Grygowej
• Koryznowej od Andersa do Niepodległości
• Braci Wieniawskich od Kompozytorów Polskich, do Koncertowej.

– Ponadto, chcemy też przeprowadzić remont innych ulic, które ustalimy podczas wiosennego przeglądu – zapowiada Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. – To jak dużo uda się nam zrobić będziemy wiedzieli, gdy dowiemy się, ile pieniędzy radni dadzą na remonty – dodaje.

Magistrat chce też zwiększenia puli na bieżące łatanie dróg. Urzędnicy liczą też na to, że uda się znaleźć fundusze na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia remontu dróg biegnących w ciągu drogi krajowej nr 19.

– Chodzi o al. Smorawińskiego od Kompozytorów Polskich do Spółdzielczości Pracy wraz z remontem dwóch wiaduktów oraz al. Kompozytorów Polskich od al. Solidarności do al. Smorawińskiego również z dwoma wiaduktami – wylicza Bałaban.

Nie ma jednak szans na to, by w przypadku tych dwóch ulic po zakończeniu prac projektowych jeszcze w tym roku ruszyły roboty drogowe. Magistrat wyjaśnia, że dokumentacja do remontu wiaduktów jest dość skomplikowana, a jej opracowanie czasochłonne. W zeszłym roku zły stan wiaduktów w ciągu al. Smorawińskiego nieopodal wznoszonego biurowca Izby Skarbowej wytknął miastu nadzór budowlany.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kierująca
Mario
Gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kierująca
kierująca (30 marca 2010 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
A gdzie DIAMENTOWA ( od Herbapolu do wiaduktu) i KROCHMALNA??? To głowne alterie miasta !!! Przy 50 km/h samochodem trzęsie. Na wsiach ludzie mają lepsze drogi!!

to samo miałam pisać, tam jest okropnie !
Rozwiń
Mario
Mario (30 marca 2010 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ubiegłym roku mówiono o rozpoczęciu w 2010 r. prac remontowych ulicy Krochmalnej (od ul. Jana Pawła II) i ulicy Diamentowej. Wczoraj GW Lublin podała informację, że w kwietniu zostanie podpisana umowa na projekt tej inwestycji, prace remontowo - budowlane zaczną się nie wcześniej niż w II-j połowie 2011 r. Zgroza ! Ciekawi mnie co dalej z "brakującym" odcinkiem projektowanej ulicy Krańcowej (od ul.Kunickiego do ul. Wrotkowskiej) - wojsko twierdzi, że już w maju 2009 r. przekazało informację o możliwości przekazania swojej "ziem" pod tę inwestycję. Nasz Prezydent cały czas twierdzi, że rozmowy z wojskiem trwają. Zgroza ! I tak dalej i tak dalej.... Ja tam się miewa projekt kolejki linowej naszych urzędników ?
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2010 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cyt.: "A gdzie DIAMENTOWA ( od Herbapolu do wiaduktu) i KROCHMALNA??? To głowne alterie miasta !!! Przy 50 km/h samochodem trzęsie. Na wsiach ludzie mają lepsze drogi!!"
Przejedź się Grygowej, Mełgiewską czy wspomnianą Rataja. Krochmalna w porównaniu z nimi, jest gładka jak stół.
Rozwiń
żdziwiony
żdziwiony (30 marca 2010 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
amoże by tak odchudzić biurokrację zajmującą kilka kondygnacji wdziału dróg i mostów w lublinie przy ul. Wieniawskiej
i pieniążki będą !
Rozwiń
nick88
nick88 (30 marca 2010 o 16:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znowu obiecanki. KROCHMALNĄ mogliby zrobić biorąc pod uwagę,że ruch na tej ulicy jest duży, a alternatywnego objazdu NIE MA! Żygać mi się chce na to wszystko. Kierowcom pokonującym ten zapyziały kawałek miasta życzę zdrowia!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!