Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2014 r.
7:00
Edytuj ten wpis

Prezydent Ukrainy w Lublinie. Będą protesty

Autor: Zdjęcie autora toma drs
153 17 A A

Dwudniową wizytę w Polsce na zaproszenie Bronisława Komorowskiego rozpoczyna w środę prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. W środę gości w Warszawie, w czwartek zawita do Lublina. W związku z przyjazdem głowy państwa zza naszej wschodniej granicy spodziewane tu są dwie manifestacje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poroszenko wraz z delegacją, w której skład wchodzą m.in. jeden z wicepremierów oraz minister obrony narodowej w czwartek przed południem wyląduje na lubelskim lotnisku. Prezydent Ukrainy otrzymał zaproszenie na śniadanie od wojewody lubelskiego, ponadto odwiedzi Wielonarodową Brygadę, spotka się też ze studiującymi w Lublinie ukraińskimi studentami. Wbrew wcześniejszym informacjom, nie weźmie udziału w odsłonięciu pomnika upamiętniającego ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie, w pobliżu katedry prawosławnej przy ul. Ruskiej. Na jego udział w uroczystości liczyli przedstawiciele stowarzyszenia Wspólne Korzenie, które było inicjatorem powstania monumentu.

- Takiego punktu nie ma w programie wizyty - ucina Marcin Bielesz, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego. Jak dodaje, dokładny program pobytu ukraińskiej delegacji ma być przedstawiony w środę.
W związku z wizytą Poroszenki w Lublinie odbędą się jutro dwie demonstracje. Obie będą legalne. Od godz. 10 przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim przy ul. Spokojnej manifestować ma Obóz Wielkiej Polski, którego sympatycy przejdą później na ul. Głęboką, gdzie złożą wieniec pod krzyżem na skwerze Ofiar Wołynia.

- W zgłoszeniu manifestacji jako jej cel podano protest przeciw brakowi potępienia ukraińskiego nazizmu przez prezydenta Ukrainy - informuje Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzani Kryzysowego w Urzędzie Miasta.

Również o godz. 10 przed konsulatem Ukrainy przy ul. 3 Maja zbiorą się kresowiacy z Zamościa. - Jako powód podali wyrażenie sprzeciwu wobec wizyty "oficjela ukraińskiego, który kultywuje tradycje bandyckich organizacji OUN i UPA” - mówi Ostrowski. Uczestnicy drugiej demonstracji zaznaczyli, że mogą przenieść się przed siedzibę UMCS.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 października 2015 o 14:25
Zgodze się z tobą Piedro dopóki Ukraina i ich rząd nie sprostuje sprawy z tak zwanymi "bohaterami" to niestety zła opinia na temat ich obywateli będzie cały czas krążyła. W okresie wojny wiele tamtejszej ludności było wymordowane a ukraiński UOP robił co chciał, dla dorosłych ukraińców, którzy przetrwali tamten czas po wojnie uciekło do lublin lub rosji http://www.na-jezykach.pl/aktualnosc/255/znajomosc_jezykow_obcych_w_polsce_2015.html
Avatar
Piedro / 18 grudnia 2014 o 16:50

tedy: zorientuj się trochę w historii bo Ukraińcy mordowali razem z SS Polaków, Żydów i innych zamieszkujących tereny Wołynia, nawet salutowali po hitlerowsku.

[...]

cor, pozwól, że sprostuję/uzupełnię Twój wpis. Nie uogólniaj. Nie Ukraińcy, tylko bandy OUN-UPA Bandery i jej Slużba Bezpeky, które mordowały wszystkich cywilów, którzy stanęli im na drodze w tym i niemałą rzeszę samych Ukraińców. OUN-UPA mordowała nie tylko na Wołyniu, ale i też w Galicji, czy chociażby już po wojnie Ukraińców na Ziemi Przemyskiej, Sanockiej, którzy chcieli repatriować się do ZSSR. W Galicji o tyle te mordy były bardziej perfidne, gdyż tam od stuleci było bardzo dużo małżeństw mieszanych polsko-ukraińskich. Mąż/żona Ukrainiec/Ukrainka niejednokrotnie stawiano w sytuacji, że "proponowano" zabić współmałżonka, dzieci, a i tak zawsze wszyscy kończyli tak samo...

A to, że na Ukrainie teraz gloryfikuje się tych morderców, stawia się im pomniki, uznaje się ich za "bohaterów narodowych" to już inna sprawa, która w dużej mierze doprowadza do uogólnień typu Ukrainiec=banderowiec. Dopóki będzie taka sytuacja, dopóki nie uporządkują spraw "bohaterów", to niech się nie dziwią, że będą funkcjonować takie stereotypy na temat Ukraińców.

cor, pozwól, że sprostuję/uzupełnię Twój wpis. Nie uogólniaj. Nie Ukraińcy, tylko bandy OUN-UPA Bandery i jej Slużba Bezpeky, które mordowały wszystkich cywilów, którzy stanęli im na drodze w tym i niemałą rzeszę samych Ukraińców. OUN-UPA mordowała nie tylko na Wołyniu, ale i też w Galicji, czy chociażby już po wojnie Ukraińców na Ziemi Przemyskiej, Sanockiej, którzy chcieli repatriować się do ZSSR. W Galicji o tyle te mordy były bardziej perfidne, gdyż tam od stuleci było bardzo dużo małżeństw mieszanych polsko-ukraińskich... rozwiń

Avatar
Piedro / 18 grudnia 2014 o 16:13

ukraiński pomnik przy ul. Ruskiej.. ale jaja i to z naszych podatków... [...]

Z jakich "naszych podatków"? Skąd masz takie informacje?

Jest to pomnik poświęcony ofiarom Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-33. Ofiarami byli nie tylko Ukraińcy, ale i też inne narodowości, w tym niemała rzesza Polaków.

Zaiste, w stylu gazowni i tefałenu zmanipulowałeś swój w wpis w ten sposób, że płynnie przechodzisz od "ukraińskiego pomnika" do pomników stawianych banderowcom na Ukrainie. Z Twojego wpisu można

Pragnę zaznaczyć, że właśnie ci Ukraińcy pochodzący z terenów objętych głodem, w większości nie godzą się na - narzucanych im ludem, w tym czasie "cierpiącym uciemiężenie od okupantów polskich" - "bohaterów" z OUN-UPA Bandery.

Z jakich "naszych podatków"? Skąd masz takie informacje?

Jest to pomnik poświęcony ofiarom Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-33. Ofiarami byli nie tylko Ukraińcy, ale i też inne narodowości, w tym niemała rzesza Polaków.

Zaiste, w stylu gazowni i tefałenu zmanipulowałeś swój w wpis w ten sposób, że płynnie przechodzisz od "ukraińskiego pomnika" do pomników stawianych banderowcom na Ukrainie. Z Twojego wpisu można

Pragnę zaznaczyć, że właśnie ci Ukraińcy pochodzący z terenów objętych głodem, w ... rozwiń

Avatar
WOLNA POLSKA Tomasz / 18 grudnia 2014 o 15:51

powiem krótko i na temat UKRAINA WYPIERD**** !!!

Avatar
Kresowaik / 17 grudnia 2014 o 14:02

Banderland-Ukraina to jedyne państwo w Europie oficjalnie gloryfikujące ukraińskich nazistowskich zbrodniarzy wojennych winnych ludobójstwa ludności polskiej (banderę, szuchewycza), nikt uczciwy takiemu ścierwu jak patroszenko nie podaje ręki. Hańba upa i ss-galizien!!! 

Avatar
maczeta / 17 grudnia 2014 o 13:33

Komorowski -prezydent zafundował Żydom najdroższe muzeum świata /320 mln/ i emerytury dla Żydów i ich portostwa,którzy zginęli na terenie Polski.Czy z Ukraińcami ,ktiorzy wymarli na terenie Ukrainy  będzie podobnie.Pomnik już się stawia,to pewnie i renty zaczną płacić?A Polaków nie ma za co leczyć ,w Lublinie brak pieniedzy na dokończenie szpitala onkologicznego,emerytury rządy solidarnościowe okradły o 1100 zł miesięcznie.Rodoacy ,czy nie przeyszedł czas upomnieć się o swoje i pogonić wszeklką swołocz żydowsko-niemiecko-ukraińską?Żydowska szarńcza opanowała rząd/urząd prezydenta takżełącznie z domem/ i pomniejsze urzędy.Oni spowodują,że Pol;acy we własnym kraju będą błagać o chleb!

Dlatego raz sierpem a raz młotem w tą czerwona,komunistyczno-konfidencką hołotę

Dlatego raz sierpem a raz młotem w tą czerwona,komunistyczno-konfidencką hołotę

rozwiń
Avatar
cor / 17 grudnia 2014 o 12:45


tedy: zorientuj się trochę w historii bo Ukraińcy mordowali razem z SS Polaków, Żydów i innych zamieszkujących tereny Wołynia, nawet salutowali po hitlerowsku.

Marku: można by spróbować im wybaczyć tylko gdyby o to poprosili i nie opowiadali, że te okropności które wyprawiali, te sposoby mordów/tortur przed śmierciom zadawanych kobietom i dzieciom przez UPA to wymysł i nieprawda. 

Avatar
Josef / 17 grudnia 2014 o 11:32

Komorowski -prezydent zafundował Żydom najdroższe muzeum świata /320 mln/ i emerytury dla Żydów i ich portostwa,którzy zginęli na terenie Polski.Czy z Ukraińcami ,ktiorzy wymarli na terenie Ukrainy  będzie podobnie.Pomnik już się stawia,to pewnie i renty zaczną płacić?A Polaków nie ma za co leczyć ,w Lublinie brak pieniedzy na dokończenie szpitala onkologicznego,emerytury rządy solidarnościowe okradły o 1100 zł miesięcznie.Rodoacy ,czy nie przeyszedł czas upomnieć się o swoje i pogonić wszeklką swołocz żydowsko-niemiecko-ukraińską?Żydowska szarńcza opanowała rząd/urząd prezydenta takżełącznie z domem/ i pomniejsze urzędy.Oni spowodują,że Pol;acy we własnym kraju będą błagać o chleb!

Komorowski -prezydent zafundował Żydom najdroższe muzeum świata /320 mln/ i emerytury dla Żydów i ich portostwa,którzy zginęli na terenie Polski.Czy z Ukraińcami ,ktiorzy wymarli na terenie Ukrainy  będzie podobnie.Pomnik już się stawia,to pewnie i renty zaczną płacić?A Polaków nie ma za co leczyć ,w Lublinie brak pieniedzy na dokończenie szpitala onkologicznego,emerytury rządy solidarnościowe okradły o 1100 zł miesięcznie.Rodoacy ,czy nie przeyszedł czas upomnieć się o swoje i pogonić wszeklką swołocz żydowsko-niemiecko-ukraińską?Ży... rozwiń

Avatar
jOOj / 17 grudnia 2014 o 11:32

do "tedy" : "spijają sobie z dzióbków"... idź dziecko odrabiać lekcje nie pisz głupot bo nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. 1. Niemcy nie stawiają pomników hitlerowi ani esesmanom. 2. Tzw. żydzi to nacja która robiła by interesy nawet z Hitlerem gdyby żył... Ofiarami jesteśmy, to się zgadza bo niemcy przed wojną uwierzyli psychopatom i do władzy dopuścili  faszystów a to się własnie dzieje w Ukrainie... Jeśli nie widzisz analogii to jesteś ofiarą okrojonego programu nauczania historii w szkole!

Avatar
crx / 17 grudnia 2014 o 11:23

Każdy, kto dochodzi do władzy w wyniku zbrojego przewrotu prostej gawiedzi liczacej na cud , tą gawiedź zawiedzie ...Zawsze !!! Wspomnicie te słowa już niebawem , którzy uważacie, że proeuropejscy banderowcy to potulne baranki !!!

Avatar
Gość / 21 października 2015 o 14:25
Zgodze się z tobą Piedro dopóki Ukraina i ich rząd nie sprostuje sprawy z tak zwanymi "bohaterami" to niestety zła opinia na temat ich obywateli będzie cały czas krążyła. W okresie wojny wiele tamtejszej ludności było wymordowane a ukraiński UOP robił co chciał, dla dorosłych ukraińców, którzy przetrwali tamten czas po wojnie uciekło do lublin lub rosji http://www.na-jezykach.pl/aktualnosc/255/znajomosc_jezykow_obcych_w_polsce_2015.html
Avatar
Piedro / 18 grudnia 2014 o 16:50

tedy: zorientuj się trochę w historii bo Ukraińcy mordowali razem z SS Polaków, Żydów i innych zamieszkujących tereny Wołynia, nawet salutowali po hitlerowsku.

[...]

cor, pozwól, że sprostuję/uzupełnię Twój wpis. Nie uogólniaj. Nie Ukraińcy, tylko bandy OUN-UPA Bandery i jej Slużba Bezpeky, które mordowały wszystkich cywilów, którzy stanęli im na drodze w tym i niemałą rzeszę samych Ukraińców. OUN-UPA mordowała nie tylko na Wołyniu, ale i też w Galicji, czy chociażby już po wojnie Ukraińców na Ziemi Przemyskiej, Sanockiej, którzy chcieli repatriować się do ZSSR. W Galicji o tyle te mordy były bardziej perfidne, gdyż tam od stuleci było bardzo dużo małżeństw mieszanych polsko-ukraińskich. Mąż/żona Ukrainiec/Ukrainka niejednokrotnie stawiano w sytuacji, że "proponowano" zabić współmałżonka, dzieci, a i tak zawsze wszyscy kończyli tak samo...

A to, że na Ukrainie teraz gloryfikuje się tych morderców, stawia się im pomniki, uznaje się ich za "bohaterów narodowych" to już inna sprawa, która w dużej mierze doprowadza do uogólnień typu Ukrainiec=banderowiec. Dopóki będzie taka sytuacja, dopóki nie uporządkują spraw "bohaterów", to niech się nie dziwią, że będą funkcjonować takie stereotypy na temat Ukraińców.

cor, pozwól, że sprostuję/uzupełnię Twój wpis. Nie uogólniaj. Nie Ukraińcy, tylko bandy OUN-UPA Bandery i jej Slużba Bezpeky, które mordowały wszystkich cywilów, którzy stanęli im na drodze w tym i niemałą rzeszę samych Ukraińców. OUN-UPA mordowała nie tylko na Wołyniu, ale i też w Galicji, czy chociażby już po wojnie Ukraińców na Ziemi Przemyskiej, Sanockiej, którzy chcieli repatriować się do ZSSR. W Galicji o tyle te mordy były bardziej perfidne, gdyż tam od stuleci było bardzo dużo małżeństw mieszanych polsko-ukraińskich... rozwiń

Avatar
Piedro / 18 grudnia 2014 o 16:13

ukraiński pomnik przy ul. Ruskiej.. ale jaja i to z naszych podatków... [...]

Z jakich "naszych podatków"? Skąd masz takie informacje?

Jest to pomnik poświęcony ofiarom Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-33. Ofiarami byli nie tylko Ukraińcy, ale i też inne narodowości, w tym niemała rzesza Polaków.

Zaiste, w stylu gazowni i tefałenu zmanipulowałeś swój w wpis w ten sposób, że płynnie przechodzisz od "ukraińskiego pomnika" do pomników stawianych banderowcom na Ukrainie. Z Twojego wpisu można

Pragnę zaznaczyć, że właśnie ci Ukraińcy pochodzący z terenów objętych głodem, w większości nie godzą się na - narzucanych im ludem, w tym czasie "cierpiącym uciemiężenie od okupantów polskich" - "bohaterów" z OUN-UPA Bandery.

Z jakich "naszych podatków"? Skąd masz takie informacje?

Jest to pomnik poświęcony ofiarom Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-33. Ofiarami byli nie tylko Ukraińcy, ale i też inne narodowości, w tym niemała rzesza Polaków.

Zaiste, w stylu gazowni i tefałenu zmanipulowałeś swój w wpis w ten sposób, że płynnie przechodzisz od "ukraińskiego pomnika" do pomników stawianych banderowcom na Ukrainie. Z Twojego wpisu można

Pragnę zaznaczyć, że właśnie ci Ukraińcy pochodzący z terenów objętych głodem, w ... rozwiń

Avatar
WOLNA POLSKA Tomasz / 18 grudnia 2014 o 15:51

powiem krótko i na temat UKRAINA WYPIERD**** !!!

Avatar
Kresowaik / 17 grudnia 2014 o 14:02

Banderland-Ukraina to jedyne państwo w Europie oficjalnie gloryfikujące ukraińskich nazistowskich zbrodniarzy wojennych winnych ludobójstwa ludności polskiej (banderę, szuchewycza), nikt uczciwy takiemu ścierwu jak patroszenko nie podaje ręki. Hańba upa i ss-galizien!!! 

Avatar
maczeta / 17 grudnia 2014 o 13:33

Komorowski -prezydent zafundował Żydom najdroższe muzeum świata /320 mln/ i emerytury dla Żydów i ich portostwa,którzy zginęli na terenie Polski.Czy z Ukraińcami ,ktiorzy wymarli na terenie Ukrainy  będzie podobnie.Pomnik już się stawia,to pewnie i renty zaczną płacić?A Polaków nie ma za co leczyć ,w Lublinie brak pieniedzy na dokończenie szpitala onkologicznego,emerytury rządy solidarnościowe okradły o 1100 zł miesięcznie.Rodoacy ,czy nie przeyszedł czas upomnieć się o swoje i pogonić wszeklką swołocz żydowsko-niemiecko-ukraińską?Żydowska szarńcza opanowała rząd/urząd prezydenta takżełącznie z domem/ i pomniejsze urzędy.Oni spowodują,że Pol;acy we własnym kraju będą błagać o chleb!

Dlatego raz sierpem a raz młotem w tą czerwona,komunistyczno-konfidencką hołotę

Dlatego raz sierpem a raz młotem w tą czerwona,komunistyczno-konfidencką hołotę

rozwiń
Avatar
cor / 17 grudnia 2014 o 12:45


tedy: zorientuj się trochę w historii bo Ukraińcy mordowali razem z SS Polaków, Żydów i innych zamieszkujących tereny Wołynia, nawet salutowali po hitlerowsku.

Marku: można by spróbować im wybaczyć tylko gdyby o to poprosili i nie opowiadali, że te okropności które wyprawiali, te sposoby mordów/tortur przed śmierciom zadawanych kobietom i dzieciom przez UPA to wymysł i nieprawda. 

Avatar
Josef / 17 grudnia 2014 o 11:32

Komorowski -prezydent zafundował Żydom najdroższe muzeum świata /320 mln/ i emerytury dla Żydów i ich portostwa,którzy zginęli na terenie Polski.Czy z Ukraińcami ,ktiorzy wymarli na terenie Ukrainy  będzie podobnie.Pomnik już się stawia,to pewnie i renty zaczną płacić?A Polaków nie ma za co leczyć ,w Lublinie brak pieniedzy na dokończenie szpitala onkologicznego,emerytury rządy solidarnościowe okradły o 1100 zł miesięcznie.Rodoacy ,czy nie przeyszedł czas upomnieć się o swoje i pogonić wszeklką swołocz żydowsko-niemiecko-ukraińską?Żydowska szarńcza opanowała rząd/urząd prezydenta takżełącznie z domem/ i pomniejsze urzędy.Oni spowodują,że Pol;acy we własnym kraju będą błagać o chleb!

Komorowski -prezydent zafundował Żydom najdroższe muzeum świata /320 mln/ i emerytury dla Żydów i ich portostwa,którzy zginęli na terenie Polski.Czy z Ukraińcami ,ktiorzy wymarli na terenie Ukrainy  będzie podobnie.Pomnik już się stawia,to pewnie i renty zaczną płacić?A Polaków nie ma za co leczyć ,w Lublinie brak pieniedzy na dokończenie szpitala onkologicznego,emerytury rządy solidarnościowe okradły o 1100 zł miesięcznie.Rodoacy ,czy nie przeyszedł czas upomnieć się o swoje i pogonić wszeklką swołocz żydowsko-niemiecko-ukraińską?Ży... rozwiń

Avatar
jOOj / 17 grudnia 2014 o 11:32

do "tedy" : "spijają sobie z dzióbków"... idź dziecko odrabiać lekcje nie pisz głupot bo nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. 1. Niemcy nie stawiają pomników hitlerowi ani esesmanom. 2. Tzw. żydzi to nacja która robiła by interesy nawet z Hitlerem gdyby żył... Ofiarami jesteśmy, to się zgadza bo niemcy przed wojną uwierzyli psychopatom i do władzy dopuścili  faszystów a to się własnie dzieje w Ukrainie... Jeśli nie widzisz analogii to jesteś ofiarą okrojonego programu nauczania historii w szkole!

Avatar
crx / 17 grudnia 2014 o 11:23

Każdy, kto dochodzi do władzy w wyniku zbrojego przewrotu prostej gawiedzi liczacej na cud , tą gawiedź zawiedzie ...Zawsze !!! Wspomnicie te słowa już niebawem , którzy uważacie, że proeuropejscy banderowcy to potulne baranki !!!

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 31 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 9 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 11 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał