Lublin

Prezydent Wasilewski broni decyzji w sprawie meczu

Dodano: 6 sierpnia 2008, 14:16

Tak Iwana Blajerska, rzecznik Ratusza odpowiada na zapowiedz policji o złożeniu doniesienia do prokuratury na urzędników.

Komenda Miejska Policji w Lublinie uważa, że urząd nie miał prawa wydać zgody na przeprowadzenie sobotniego meczu Motoru Lublin z łódzkim Widzewem. Zdaniem funkcjonariuszy aby wydać taką decyzję Ratusz musi mieć opinię policji. A ta takiego dokumentu nie wydała, bo nikt się o to nie zwracał.

Doniesienie powinno wpłynąć do prokuratury za kilka dni.

W sobotę awantura między kibicami Motoru a Widzewa zaczęła się kilka minut po pierwszym gwizdku. Obie grupy stoczyły regularną bitwę w sektorze, który miał je oddzielać. Sędzia musiał przerwać mecz na kilka minut. Chuliganów ostudziła dopiero salwa z broni gładkolufowej.
(er)

obserwator
obserwator (6 sierpnia 2008 o 22:53) 0
"Prezydent nie ma zastrzeżeń do decyzji o wydaniu zgody na przeprowadzenie meczu Motoru z Widzewem."
To chyba podobnie jak do decyzji o pacyfikacji prostestujacy na "Porebie" przez uzbrojonych po zeby oddzialow prewencji - zreszta wczesniej tez nie mial chyba zastrzezen do decyzji o budowie masztu wydanej bez stosownych konsultacji spolecznych. Mozna zalozyc, ze naduzycie srodkow przymusu bezposredniego bylo konsekwencja wydania zlej decyzji ktora zreszta zostala po pacyfikacji protestujacych zmieniona.
Kiedys zostala Policja wykorzystana do przykrycia pozaprawnych dzialan UML, tym razem za niedopelnienie przez UML formalnosci pietno znow spada na Policje. Jeszcze troche i wladza zalatwi Policji jeszcze gorsza opinie niz mialo ZOMO i MO .
Motor
Motor (6 sierpnia 2008 o 17:41) 0
ja uważam zupełnie inaczej...zespoły sie lubia lub nie tak jak miasta ludzie itd. Prawda jest że samobójstwem był atak 15-17 latków na 20-40 letnich facetó po prawie 2 metry wrostu.Wynik mógłbyć tylko jeden. Faceci się zawsze bili biją i być będą bo to mają w genach.Tylko że Motorowcy to taka właśnie chuliganka,prawdziwa normlane chłopaki co sobie pójda na siłowni coś poćwicza.Widzew to już bojówka zupełnie niezwiazana z klubem ,sportem to takie maszyny do mordobicia.Dla mnie takie coś nie ma sensu.Rozumiem że koles kolesiowi da w buzie.Ale katować się tak że goście leża nie przytomni.To już nie ma nić wspólnego z klubem,biciem się itd..................a tak na koniec to te wszystkie dzieci nadwno powinny dostać z liścia od starszych chłopaków bo ta cała napinka jest poprostu śmieszna
Motorowiec
Motorowiec (6 sierpnia 2008 o 17:22) 0
To są prawdziwi kibice a nie te niedorozwinięte chuderlaki z Motoru. Po co atakowali takich byków ośmieszyli się.