sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Proboszcz albo Bierut

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2002, 16:17

Proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Baranowie zaproponował Zarządowi Gminy zmianę nazw dwóch głównych ulic na Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jeśli mieszkańcy się nie zgodzą, proboszcz poda się do dymisji.

Propozycja okazała się na tyle kontrowersyjna, że w najbliższą niedzielę w tej sprawie odbędzie się w osadzie głosowanie w formie konsultacji społecznej. Zmiana nazw miałaby dotyczyć ul. Rynek i ul. Puławskiej w Baranowie. Pierwsza z nich ma uwarunkowania historyczne, gdyż jest ostatnią pamiątką po odebranych w 1870 r. praw miejskich. - Proboszcz ks. Andrzej Domański proponował wójtowi wspólną agitację w domach mieszkańców Baranowa. Wójt Marek Kuźma odmówił, ponieważ uznał że nie jest to demokratyczna forma i takie rozwiązanie nie dałoby możliwości obiektywnego wypowiedzenia się społeczeństwu - powiedział nam Sławomir Szczęsny, sekretarz UG w Baranowie.
Dodajmy, że przy ul. Rynek znajdują się wszystkie najważniejsze urzędy w tej gminie. Ponadto zmiana nazw będzie dotyczyła w sumie 314 dorosłych mieszkańców. Jak dowiedzieliśmy się, dokonanie zmian i wymiana dokumentów z odpowiednim wpisem kosztowałaby każdego z nich nawet 280 zł.
Czy w jednej z najbiedniejszych gmin powiatu puławskiego mieszkańcy czują się na siłach podołać takim kosztom, wykaże niedzielne głosowanie. W piśmie skierowanym do Zarządu Gminy proboszcz A. Domański daje do zrozumienia, iż jeśli jego propozycja nie znajdzie zrozumienia u mieszkańców, będzie ich uważał za sympatyków... Bieruta i Gomułki. Nie wyraził również zgody na propozycję władz, by imiona Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego nadać miejscowemu gimnazjum oraz nowopowstającej ulicy w Baranowie. - W rozmowie z członkami zarządu proboszcz stwierdził, że jeżeli konsultacja wypadnie nie po jego myśli to on sam poda się do dymisji i niezwłocznie opuści Baranów - dodaje S. Szczęsny. Mimo kilkakrotnych prób skontaktowania się z księdzem Domańskim, jego telefon na plebani milczał. Do sprawy jeszcze wrócimy.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!