Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lutego 2013 r.
13:52
Edytuj ten wpis

Proces adwokata odwołany, bo to znajomy sędziego

Autor: Zdjęcie autora er
0 13 A A
18 września prowadzony przez mecenasa chevrolet zjechał na chodnik i uderzył w budynek Teatru Osterw
18 września prowadzony przez mecenasa chevrolet zjechał na chodnik i uderzył w budynek Teatru Osterw

We wtorek miał ruszyć proces Pawła S., adwokata oskarżonego o jazdę po pijanemu. Rozprawę trzeba było odwołać, bo sędzia zorientował się, że mecenas to jego znajomy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Termin rozpoczęcia procesu w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód został już ustalony kilka tygodni temu. W ostatnich dniach sędzia, który miał prowadzić sprawę, złożył oświadczenie, że nie może jej rozpoznawać, bo zna oskarżonego.

- Było już za późno na to, żeby nowy sędzia poprowadził sprawę bez zmiany terminu – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Jak twierdzi rzecznik, sprawa nie należy do skomplikowanych, więc sędzia sięgnął po nią dopiero w ostatnim czasie. I to wówczas zorientował się, że adwokat to jego znajomy.

W sądzie wyznaczyli już nowego sędziego, który poprowadzi proces. Sprawa rozpocznie się dopiero pod koniec marca.

18 września prowadzony przez mecenasa chevrolet zjechał na chodnik i uderzył w budynek Teatru Osterwy przy ul. Narutowicza w Lublinie. Alkomat pokazał, że prawnik ma w organiźmie około dwóch promili alkoholu.

Paweł S. usłyszał zarzut jazdy po pijanemu. Twierdził, że siadając za kierownicę myślał, że już wytrzeźwiał po wypitym alkoholu. Utrzymywał też, że jadąc ulicą zobaczył kota i żeby go nie przejechać, skręcił na chodnik.

Śledztwo w prokuraturze trwało kilka miesięcy. Adwokata udało się go przesłuchać dopiero za czwartym razem. Prokuratura czekała też aż biegli nadeślą specjalistyczną opinię.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jola / 20 lutego 2013 o 08:57
[quote name='Mania' timestamp='1361324375' post='736120']
Mając immunitet można nie zwracać uwagi na takie ujadanie. Do chwili, kiedy to nie zostańie zmienione nic się nie zmieni. Poza tym ... Szkoda gadać. Cejrowski na ten temat bardzo trafnie się wypowiedział. Zobaczcie na YouTube
[/quote]Immunitet,immunitet i chleją czerwone chamy na umór,często się zdarza że potem za kierownicę i nic ich nie rusza.Jak długo jeszcze ????
Avatar
Henio / 20 lutego 2013 o 08:29
[quote name='Józuś' timestamp='1361343250' post='736142']
A to hucpiarz z pana sędziego! Kilka tygodni zajęło mu skojarzenie, że oskarżony to jego znajomy. A mówiąc poważnie: jeśli pan sędzia ma takie kłopoty z kojarzeniem faktów, to nie powinien sądzić ludzi, tylko zacząć się leczyć na Alzheimera.
[/quote]Przecież musiał wtrzeżwięć [ chlali pewnie kilka dobrych dni ] i spojrzeć na trzeżwo,ileż można chlać ????
Avatar
Józuś / 20 lutego 2013 o 07:54
A to hucpiarz z pana sędziego! Kilka tygodni zajęło mu skojarzenie, że oskarżony to jego znajomy. A mówiąc poważnie: jeśli pan sędzia ma takie kłopoty z kojarzeniem faktów, to nie powinien sądzić ludzi, tylko zacząć się leczyć na Alzheimera.
Avatar
Mania / 20 lutego 2013 o 02:39
Mając immunitet można nie zwracać uwagi na takie ujadanie. Do chwili, kiedy to nie zostańie zmienione nic się nie zmieni. Poza tym ... Szkoda gadać. Cejrowski na ten temat bardzo trafnie się wypowiedział. Zobaczcie na YouTube
Avatar
niko / 19 lutego 2013 o 22:10
Czy zapytano nowego sędziego o znajomość z oskarżonym? domniemywam ze razem studiowali lub bawili się na balu adwokatów. SWÓJ swojego nie ruszy a nawet pomoże jak trzeba machlojki ukryć zobaczćie materiał jak sędzina ze znajomymi wyłudziła działkę ciekawa historia: http://www.itvl.pl/news/wojna-o-dzialke--cz.-1
Avatar
olo / 19 lutego 2013 o 19:57
[quote name='nick' timestamp='1361296671' post='736003']
2 promile to wypite conajmniej 0,5 litra czystej wódki więc jak on mógł myśleć, że jest trzeźwy.....M A F I A WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI
[/quote]Raz ten pijany,a raz drugi,i tak się pijaki ratują na wzajem.
Avatar
nick / 19 lutego 2013 o 18:57
2 promile to wypite conajmniej 0,5 litra czystej wódki więc jak on mógł myśleć, że jest trzeźwy.....M A F I A WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI
Avatar
Gość / 19 lutego 2013 o 17:49
[quote name='Marek' timestamp='1361282695' post='735932']
Sędzia już dawno wiedział, że zna oskarżonego ale grał na zwłokę aby odroczyć proces z powodów formalnych. Kumoterstwo i tyle !
[/quote]Tuleja sprawę prowadził ?????
Avatar
Josef / 19 lutego 2013 o 17:39
Zaraz na drugi dzień powinien być osądzony i dawno siedzieć w pierdlu.Po tak długim okresie raptem sie sędzia zorientował???Komu wciskają ten kit?Zaczynaja się sztuczki prawne ,aby doprowadzic do przedawnienia.Lewandowskiemu prokuratura krakowska prowadziła dochodzenie 10 lat i nastąpiło przedawnienie i zamiast aresztu został komisarzem UE.W jakim kraju żyjemy???Przecież wszędzie rządzi mafia!!!!!
Avatar
Gość / 19 lutego 2013 o 15:20
[quote name='Marek' timestamp='1361282695' post='735932']
Sędzia już dawno wiedział, że zna oskarżonego ale grał na zwłokę aby odroczyć proces z powodów formalnych. Kumoterstwo i tyle !
[/quote]Rosyjsko-białoruskie standarty,wszyscy tam chleją razem,z tego samego czerwonego łajna się wywodzimy!!!! CCCP.
Avatar
Jola / 20 lutego 2013 o 08:57
[quote name='Mania' timestamp='1361324375' post='736120']
Mając immunitet można nie zwracać uwagi na takie ujadanie. Do chwili, kiedy to nie zostańie zmienione nic się nie zmieni. Poza tym ... Szkoda gadać. Cejrowski na ten temat bardzo trafnie się wypowiedział. Zobaczcie na YouTube
[/quote]Immunitet,immunitet i chleją czerwone chamy na umór,często się zdarza że potem za kierownicę i nic ich nie rusza.Jak długo jeszcze ????
Avatar
Henio / 20 lutego 2013 o 08:29
[quote name='Józuś' timestamp='1361343250' post='736142']
A to hucpiarz z pana sędziego! Kilka tygodni zajęło mu skojarzenie, że oskarżony to jego znajomy. A mówiąc poważnie: jeśli pan sędzia ma takie kłopoty z kojarzeniem faktów, to nie powinien sądzić ludzi, tylko zacząć się leczyć na Alzheimera.
[/quote]Przecież musiał wtrzeżwięć [ chlali pewnie kilka dobrych dni ] i spojrzeć na trzeżwo,ileż można chlać ????
Avatar
Józuś / 20 lutego 2013 o 07:54
A to hucpiarz z pana sędziego! Kilka tygodni zajęło mu skojarzenie, że oskarżony to jego znajomy. A mówiąc poważnie: jeśli pan sędzia ma takie kłopoty z kojarzeniem faktów, to nie powinien sądzić ludzi, tylko zacząć się leczyć na Alzheimera.
Avatar
Mania / 20 lutego 2013 o 02:39
Mając immunitet można nie zwracać uwagi na takie ujadanie. Do chwili, kiedy to nie zostańie zmienione nic się nie zmieni. Poza tym ... Szkoda gadać. Cejrowski na ten temat bardzo trafnie się wypowiedział. Zobaczcie na YouTube
Avatar
niko / 19 lutego 2013 o 22:10
Czy zapytano nowego sędziego o znajomość z oskarżonym? domniemywam ze razem studiowali lub bawili się na balu adwokatów. SWÓJ swojego nie ruszy a nawet pomoże jak trzeba machlojki ukryć zobaczćie materiał jak sędzina ze znajomymi wyłudziła działkę ciekawa historia: http://www.itvl.pl/news/wojna-o-dzialke--cz.-1
Avatar
olo / 19 lutego 2013 o 19:57
[quote name='nick' timestamp='1361296671' post='736003']
2 promile to wypite conajmniej 0,5 litra czystej wódki więc jak on mógł myśleć, że jest trzeźwy.....M A F I A WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI
[/quote]Raz ten pijany,a raz drugi,i tak się pijaki ratują na wzajem.
Avatar
nick / 19 lutego 2013 o 18:57
2 promile to wypite conajmniej 0,5 litra czystej wódki więc jak on mógł myśleć, że jest trzeźwy.....M A F I A WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI
Avatar
Gość / 19 lutego 2013 o 17:49
[quote name='Marek' timestamp='1361282695' post='735932']
Sędzia już dawno wiedział, że zna oskarżonego ale grał na zwłokę aby odroczyć proces z powodów formalnych. Kumoterstwo i tyle !
[/quote]Tuleja sprawę prowadził ?????
Avatar
Josef / 19 lutego 2013 o 17:39
Zaraz na drugi dzień powinien być osądzony i dawno siedzieć w pierdlu.Po tak długim okresie raptem sie sędzia zorientował???Komu wciskają ten kit?Zaczynaja się sztuczki prawne ,aby doprowadzic do przedawnienia.Lewandowskiemu prokuratura krakowska prowadziła dochodzenie 10 lat i nastąpiło przedawnienie i zamiast aresztu został komisarzem UE.W jakim kraju żyjemy???Przecież wszędzie rządzi mafia!!!!!
Avatar
Gość / 19 lutego 2013 o 15:20
[quote name='Marek' timestamp='1361282695' post='735932']
Sędzia już dawno wiedział, że zna oskarżonego ale grał na zwłokę aby odroczyć proces z powodów formalnych. Kumoterstwo i tyle !
[/quote]Rosyjsko-białoruskie standarty,wszyscy tam chleją razem,z tego samego czerwonego łajna się wywodzimy!!!! CCCP.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!