piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Proces byłego ministra PiS nie ruszył. Jest oskarżony o oszustwo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2010, 14:03
Autor: er

- Są siły, którym zależy, żebym nie brał udziału w następnych wyborach – twierdził dzisiaj w sądzie w Lublinie Jacek Sz. oskarżony o wyłudzenie, były minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W tym upatrywał przyczyn, że wciąż nie może dojść do rozpoczęcia jego procesu.

Dzisiaj sprawa nie ruszyła, bo nie stawił się drugi z oskarżonych.

Lubelska prokuratura oskarżyła Jacka Sz. o wyłudzenie ze swym wspólnikiem 17 tys. zł. Były minister w rządzie PiS wraz z Tomaszem B. byli właścicielami 166-hektarowego gospodarstwa w gminie Gościeradów.

Wspólnicy składali w Urzędzie Gminy oświadczenia, że prowadzą działalność rolniczą. Dostali dzięki temu pięć bonów na zakup paliwa. Każdy z nich wart był po ponad 3,4 tys. zł. Prokuratura uważa, że bony im się nie należały, bo ziemię uprawiał jeden z miejscowych rolników.

Proces nie ruszył, bo na dzisiejszą rozprawę nie stawił się Tomasz B. Nie zostało mu doręczone wezwanie. Policja sprawdzi, czy mężczyzna zmienił adres zamieszkania.

Jacek Sz. jest wykładowcą KUL. Nie przyznaje się do winy. - Status oskarżonego jest bardzo niezręczny – mówił po wyjściu z sali rozpraw. – Ileż czasu można czekać, żeby prawidłowo rozpatrzeć tę sprawę.

W sądzie była też trzecia z oskarżonych Elżbieta Sz., żona Jacka Sz. Wraz z Tomaszem B. otrzymała kredyt z BGŻ. Potem, jak twierdzi prokuratura, nie zawiadomili banku, że produkcja rolna nie została podjęta. A taka wiadomość mogłaby mieć wpływ na wstrzymanie dopłat do odsetek.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
antypisdzior
Dzidek
max
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

antypisdzior
antypisdzior (10 listopada 2010 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='max' timestamp='1289371653' post='377569']
A ja śmiało głosuję na Lecha Sprawkę jedynego prawego kandydata PIS, który ma poparcie samego Jarosława Kaczyńskiego.
[/quote]
i jak zapowiada sprowadzi samego niemca z Watykanu, abys mógł nacieszyć oczęta widokiem niemca
Rozwiń
Dzidek
Dzidek (10 listopada 2010 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widziałem go dzisiaj na uczelni! Ale nie powiedziałem "Dzień dobry". Taki będę!
Rozwiń
max
max (10 listopada 2010 o 07:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja śmiało głosuję na Lecha Sprawkę jedynego prawego kandydata PIS, który ma poparcie samego Jarosława Kaczyńskiego.
Rozwiń
ksin
ksin (9 listopada 2010 o 22:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a świstak siedzi i zawija w sreberka Żuk kontynuator Wasilewskiego:
W Lublinie nie ma pracy. Ceny podstawowych produktów zbliżone są | do warszawskich, a płace dużo niższe. Młodzi ludzie uciekają z naszego miasta. Trzeba to zmienić! Moim priorytetem jako Prezydenta Lublina będzie tworzenie miejsc pracy. W tym celu:
•nawiąże współpracę z renomowanymi agencjami zajmującymi sic | poszukiwaniem inwestorów,
• wyznaczę tereny pod inwestycje i doprowadzę do ich uzbrojenia, - przyłącze Lublin do specjalnej strefy ekonomicznej z preferencyjnymi warunkami dla inwestorów,
Lublin miasto nauki i nowoczesnej Potencjał naukowo - badawczy Lublina może i powinien być lepiej wykorzystywany. Nasze miasto powinno stać sic centrum nowoczesnych technologii. W tym celu będę dążył ścisłej współpracy władz miejskich jaj środowiskiem akademickim. Akademickość Lublina to tez ważny element promocji miasta.
Infrastruktura komunikacyjna LublinaNowy Lublin będzie miastem dynamicznie rozwijającym się. Do tego potrzebny jest sprawny i nowoczesny system komunikacyjny. W tym celu należy szybko dokończyć budowę małej obwodnicy. Trzeba utworzyć zespól bezpłatnych parkingów w dolinie Czechówki i okolicach Rusałki.
Jako Prezydent chce zbudować trasę Poniatowskiego - Zana (tunel i wiadukt) oraz przedłużyć ulice Muzyczną do ulicy Krochmalnej. W rejonie ulicy Dworcowej zbuduje węzeł komunikacyjny, gdzie powinien znaleźć się nowoczesny dworzec autobusowy. Zrobię wszystko, żeby Lublin uzyskał szybkie połączenie kolejowe / Warszawą oraz lotnisko w Świdniku.
Zalew Zemborzycki i Nowoczesny Stadion dla Lublina
Przekształcę Zalew Zemborzycki i jego otoczenie w Miejskie Centrum Rekreacji. Wody Zalewu będą oczyszczone. Doprowadzę do budowy i tym terenie zespołu basenów oraz oquaparku. W sąsiedztwie Zalewu znajda się trasy biegowe, ściany do wspinaczki oraz ścieżki rowerowe. Będzie to jeden z elementów zintegrowanego systemu lubelskich dróg rowerowych.
Lublin zasługuje na centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia. Wzorem innych miast powinien zostać zbudowany nowoczesny stadion.
Uroda miasta, kultura i architektura
O urodzie miasta decydują założenia urbanistyczne, architektura, zabytkowe budowle i ukształtowanie terenu, Uroda miasta to również środowisko artystyczne, koncerty, wystawy i festiwale. Te elementy maja ogromną wartość promocyjną i mogą być magnesem przyciągającym naszych gości. Prestiż miasta zależy od jego urody, więc mecenat nad szeroko rozumianą kulturą będzie dla mnie jednym z najważniejszych zadań, Stare Miasto będzie wizytówką Lublina,
- Przeprowadzę renowację Teatru Starego, który stanie się lubelskim centrum artystycznym oraz miejscemspotkań środowisk twórczych. • Wzmocnię międzynarodową rangę
lubelskich festiwali teatralnych, - „Zakotwiczę" na stałe w Lublinie ogólnopolski festiwal muzyczny lub filmowy, który wśród telewidzów będzie ściśle liojarzony z naszym miastem.
• Będę wspierał wszelkie inicjatywy społeczne, które wzbogacają życie kulturalne lubelskich dzielnic i osiedli.
Lublin - Metropolia
Planuję ścisłą współpracę z samorządami sąsiednich gmin a zwłaszcza miasta Świdnik, dążąc do realizacji wspólnych projektów Inwestycyjnych, Przekształcenie Lublina w metropolię to nie tylko spełnienie słusznych aspiracji jego mieszkańców, ale również zwiększenie możliwości pozyskiwania środków na rozwój naszego miasta.
Miasto sprawnie zarządzane
Prezydent to przede wszystkim dobry gospodarz i sprawny menadżer, który ma wizję rozwoju miasta. Nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarządzania.
Lublin miasto znane w świecie Realizowane do tej pory działania promocyjne nie stanowią spójnej całości, a ich natężenie jest zdecydowanie zbyt małe. Aby wypromować Lublin jako miejsce atrakcyjne dla polskich i zagranicznych turystów czy inwestorów, niezbędne jest opracowanie nowoczesnej strategii promocji miasta i jej konsekwentni realizacja.
Bezpieczne Miasto Zreorganizuję Straż Miejską tak by przede wszystkim dbała o bezpieczeństwo mieszkańców Lublina. Rozwinę nowoczesny system monitoringu, który pozwoli skutecznie eliminować wszelkie łamanie prawa.
AdamWasilewski
a w zasiedmiogórogrodzie ładne bajki rosną na drzewach

--
Primo falli incommodum est, secundo stultum, tertio turpe
Dać się oszukać po raz pierwszy to nieprzyjemność, po raz drugi to głupota, po raz trzeci to hańba.
Rozwiń
prawda
prawda (9 listopada 2010 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie pomógł straszak Ministerstwa Gospodarki. Krajowa Spółka Cukrowa złożyła do Agencji Rynku Rolnego wniosek o likwidację Cukrowni Lublin
Wcześniej nie wiadomo było, czy spółka cukrowa zdecyduje się na ten krok. W środę pisaliśmy, że minister skarbu Aleksander Grad powołał walne zgromadzenie udziałowców Krajowej Spółki Cukrowej, żeby odwołać zarząd spółki, który zdecydował wcześniej o likwidacji Cukrowni Lublin. Wiceminister skarbu Krzysztof Żuk przyznał, że decyzja ministra Grada o zwołaniu walnego zgromadzenia jest próbą wymuszenia na zarządzie KSC zmiany decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie.Czy lubelska cukrownia ocaleje? Minister skarbu Aleksander Grad powołał walne zgromadzenie udziałowców Krajowej Spółki Cukrowej. Chce odwołać zarząd spółki, który zdecydował wcześniej o likwidacji Cukrowni Lublin.
Decyzję o walnym zgromadzeniu minister Aleksander Grad podpisał wczoraj po południu. Ministerstwo Skarbu ma w Krajowej Spółce Cukrowej ponad 80 proc udziałów. Oznacza to, że może powoływać lub odwoływać członków rady nadzorczej spółki i poprzez nią wpływać na skład zarządu. A to właśnie te organy KSC zdecydowały w grudniu, że cukrownia w Lublinie zostanie zlikwidowana. Przeciwko tej decyzji ostro zaprotestowali pracownicy zamykanego zakładu. Od kilku tygodni okupują budynki firmy.

Ministerstwo Skarbu również od początku sceptycznie podchodziło do likwidacji lubelskiej cukrowni. Wiceminister skarbu Krzysztof Żuk tłumaczył, że Krajowa Spółka Cukrowa nie przedstawiła ministrowi skarbu szczegółowych analiz, które uzasadniałyby zamknięcie cukrowni. W piątek na biurko ministra trafiły nowe dokumenty od zarządu KSC. - Jednak i one nie wniosły niczego do sprawy. Nie akceptujemy argumentów, które przedstawia nam zarząd spółki cukrowej - mówi Krzysztof Żuk. Przyznaje, że decyzja ministra Grada o zwołaniu walnego zgromadzenia jest próbą wymuszenia na zarządzie KSC zmiany decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!