piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Proces za wycinkę parafialnych drzew. Były dyrektor WOŚ nie przyznaje się do winy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lipca 2014, 20:00
Autor: (jsz)

Były dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w lubelskim ratuszu ponownie zasiadł na ławie oskarżonych. Marian S. odpowiada za bezpodstawne wydanie zgody na wycięcie drzew u zbiegu ul. Walecznych i Unickiej. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Podczas poniedziałkowej rozprawy Marian S. potwierdził swoje zeznania, składane podczas śledztwa. 61-latek nie przyznaje się do winy. Wyjaśniał, że nie badał dokładnie akt sprawy. Parafował jedynie podpis na gotowym projekcie decyzji o wycince oraz stosownym wniosku.

Proces dotyczy wycięcia 71 drzew i 2 krzewów na działce przy ul. Walecznych w Lublinie. Niegdyś był tam cmentarz unicki. Obecnie teren należy do Parafii Prawosławnej Przemienienia Pańskiego. Duchowni w 2011 r. wystąpili o wycięcie drzew i krzewów. Wyjaśniali, że są one w złym stanie i mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów.

Jednocześnie w innym wydziale lubelskiego ratusza toczyło się postępowanie, dotyczące budowy supermarketu, który miał powstać na tej działce.

Dyrektor S. wydał parafii zgodę na wycinkę i zwolnił ją od stosownych opłat. Decyzja w tej sprawie zapadła w przeddzień rezygnacji Mariana S. ze stanowiska.

Według prokuratury, zgodę wydano z rażącym naruszeniem prawa. Przed wydaniem decyzji nikt nie badał stanu drzew. Tymczasem w dokumentacji urzędnicy napisali, że przeprowadzili oględziny. Z ustaleń śledczych wynika, że co najmniej 57 drzew wycięto bezpodstawnie.

- Ufałem pracownikowi, który przygotował projekt decyzji - zapewniał śledczych Marian S. - Nie zdarzyło się, by wspominał w dokumentach o oględzinach, których w rzeczywistości nie było.

Marian S. zapewniał również, że nie zdawał sobie sprawy, iż na działce przy ul. Walecznych ma powstać supermarket. Prokuratura zarzuciła dyrektorowi niedopełnienie obowiązków. Grozi za to do 3 lat więzienia. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na wrzesień.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: sąd marian s. unicka
Roni
Ted
Tomasz
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Roni
Roni (28 sierpnia 2014 o 00:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta sprawa dobitnie obnaża kler,ukazując jego obłudę,kłamstwa i chciwość.

Rozwiń
Ted
Ted (2 sierpnia 2014 o 23:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

10 sierpnia 2014 r.od godz.10.00 na STARYM CMENTARZU UNICKIM,położonym przy skrzyżowaniu ul.Walecznych i Unickiej w Lublinie,rozpocznie się akcja artystki Gabrieli Pienias mającej na celu przywracanie społecznej pamięci lublinian o tej 400 letniej nekropolii.Cmentarz ten bowiem założono w 1611 r.dla unitów lubelskich na terenie tzw.łanu należącego do kościoła św.Mikołaja na Czwartku.Unici lubelscy byli wtedy w sporze z Bractwem Prawosławnym lubelskim,o prawo własności do cerkwi przy ul.Ruskiej,dlatego kościół na Czwartku pomagał im również w ten sposób,że użyczał swój kościół do odprawiania nabożeństw unickich.

Rozwiń
Tomasz
Tomasz (25 lipca 2014 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Słusznie Prezydent Lublina zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie wyrok WSA w Lublinie w sprawie MPZP dla dawnego cmentarza unickiego Walecznych/Unicka.Wyrok WSA jest bowiem oparty na całkowicie błędnym wnioskowaniu,ponieważ nie można stosować zasady proporcjonalności i słusznej równowagi jeśli w grę wchodzi złamanie prawa - a tak uczynił sąd przychylając się do pomysłu parafii budowy supermarketu na zabytkowej 400 letniej nekropolii,co oznaczałoby całkowite zniszczenie zabytku i zatarcie miejsca nekropolii w historii miasta (zobacz uzasadnienie Postanowienia WKZ o nieuzgodnieniu warunków zabudowy z 2011 r.).

Rozwiń
folkatka
folkatka (25 lipca 2014 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W czym wobec tego zagrażały drzewa na starym cmentarzu?
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2014 o 15:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

coś dziwnego dzieje się w kraju, wycina się drzewa bezlitośnie , przy drogach na cmentarzach , gdzie się da, nasi pradziadowie sadzili , pielęgnowali ale do głosu doszli ludzie nie wrazliwi na piekno przyrody, prostacy pozbawieni minium estetyki, wszędzie widzą tylko pieniądz, ale taka jest prawda prostactwo nami rzadzi i funduje nam swój świat, z drzewami tak jest w całej Polsce, w Hrubieszowie tez bezlitosnie usunieto przepiekne iglaki w centrum miasta w ramach tzw rewitalizacji , fundujac w zamian granitowa patelnię, na cmentarzu wycina się zdrowe drzewa bo siadają na nich ptaki i fajdają i to juz wystarczy

Wg takich czerwonych podludzi - ekoterrorystów jak ty nie ważni są ludzie którzy giną na drzewach - drzewa, ptaki, owady, żaby są najważniejsze

Drzewa znajdujące się w niebezpiecznych miejscach, zagrażające życiu i zdrowiu ludzi, zniszczeniem czyjegoś mienia powinny być prewencyjnie usuwane. Żyjemy w 21 wieku, a nie średniowieczu jak by chcieli tak lewaccy ekoterroryści

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!