Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2017 r.
21:56

Prof. Adam Strzembosz i Obywatele RP z Nagrodami prof. Zbigniewa Hołdy

74 94 A A

W Centrum Spotkania Kultur odbyła się VI Gala Nagród im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku laureatami nagrody zostali prof. dr hab. Adam Strzembosz i Obywatele RP.

Nagroda imienia wybitnego lubelskiego prawnika zaangażowanego w ochronę praw człowieka raz w roku trafia do tych, którzy poprzez swoją działalność zawodową, naukową czy społeczną oddają wartości, którymi kierował się i żył prof. Zbigniew Hołda.

Komentarze 94

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jkw / 18 grudnia 2017 o 02:46
+1
"Wyrazy uznania dla ludzi, którzy rozumieją jak ważne jest poszanowanie KONSTYTUCJI i zachowania niezależności Władzy Sądowniczej dla zachowania Demokracji w Polsce. A bez demokracji nie ma prawdziwej Wolności. Dziękuję Im za to"
Avatar
Lubelanka / 17 grudnia 2017 o 22:37
+1
Wyśmienite towarzystwo świata nauk prawniczych. Mądre głosy pochylające się z troską nad sytuacją w kraju, gdzie na każdym kroku łamane są prawa obywatelskie. Szkoda tylko, że tak ważne kwestie omawiane podczas panelu dyskusyjnego nie  dotarły do szerszego grona słuchaczy, szczególnie młodych ludzi. Okazja niezwykła, która nie szybko się powtórzy.
Avatar
Lubelanka / 17 grudnia 2017 o 22:35
+1
Wyśmienite towarzystwo świata nauk prawniczych. Mądre głosy pochylające się z troską nad sytuacją w kraju, gdzie na każdym kroku łamane są prawa obywatelskie. Szkoda tylko, że tak ważne kwestie omawiane podczas panelu dyskusyjnego nie  dotarły do szerszego grona słuchaczy, szczególnie młodych ludzi. Okazja niezwykła, która nie szybko się powtórzy.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 16:58
+1
Obowiązkiem każdego Polaka jest bronić Państwa Prawa i Konstytucji, a taka nagroda to tylko symbol dla najodważniejszych !
Avatar
Adam z Lublina / 17 grudnia 2017 o 15:13
+1
undefined napisał:
“Profesor Strzembosz nie reprezentuje Polaków a korporacje prawnicze “  - to słowa Gowina
 Gowin to może Profesorowi Strzemboszowi najwyżej buty wyczyścić. 
Avatar
jkw / 17 grudnia 2017 o 14:28
+1
Jestem mieszkańcem woj. lubelskiego, jestem dumnty z przyznania nagrody prof. Strzemboszowi i Obywatelom RP.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 13:28
+1
Postawa Profesora powinna być przykładem dla nas wszystkich. Mimo podeszłego wieku, mimo że już tak wiele zrobił dla Wolnej Polski, potrafi zebrać resztki sił i stanąć w obronie praworządności w Polsce. A przecież mógłby powiedzieć: Ja już swoje zrobiłem, niech młodzi walczą o swoją Polskę! Panie Profesorze, wielki szacunek dla Pana i wszystkich którzy nie bacząc na oczernianie i obrażanie przez prawicowych aktywistów podejmują trud obrony Państwa Prawa, Niezależnych Sądów czy Konstytucji.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 12:52
+1
Ta nagroda należała się Profesorowi Strzęboszowi i niezłomnym obrońcom polskiej demokracji Obywatelom RP. To są prawdziwi bohaterowie naszych czasów, którym jeszcze się chce walczyć z hydrą autorytaryzmu i i niszczeniem państwa. Brawo.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 12:04
+1
komuna jeszcze trzyma się mocno.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 11:44
+1
Wyrazy uznania dla ludzi, którzy rozumieją jak ważne jest poszanowanie KONSTYTUCJI i zachowania niezależności Władzy Sądowniczej dla zachowania Demokracji w Polsce. A bez demokracji nie ma prawdziwej Wolności. Dziękuję Im za to!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 00:14
Czyż nie jest bardziej demokratyczne, by „sędziowie sędziów”, zamiast kooptacji (mianowania spośród swego grona), byli mianowani przez wybranych przedstawicieli narodu? Oczywiście, sędziowie są ekspertami, ale czy powierzanie im decyzji w tej kwestii nie jest przestawieniem się na technokrację? – pisze francuski dziennik „Le Figaro”
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 18:34
Mamy w Polsce 10 tys. sędziów, a wszystkie sprawy dotyczące PiSu rozpatruje sędzia Tuleya, którego rodzice byli związni z SB i MO Zadziwiające jest to niezależne polskie sądownictwo.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 07:59
Szanowny Panie Strzembosz niech pan wyjaśni Polakom dlaczego ponad 1000 kasacji do Sądu Najwyższego rozpoznano kilka lub kilkanaście Czy....!!!! Adwokaci kończyli studia i PRAKTYKI w Moskwie.Dane te podała Polska Telewizja i to przez Ministra a moje pytanie Szanowny Panie Strzembosz brzmi :::::dlaczego moje Pozwy w sprawie Amber Gold do Sądów Gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego ale nie tylko moje i tysiące innych....Czy pan reprezentuje chory system na który nie działają żadne antybiotyki>>>>!!!!!?????
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 15:18
Moralność PiS: widzą źdźbło w oku bliźniego, a nie widzą belki w swoim...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 14:58
Przyszłość POlski..... Macierewicz 3 tygodnie temu prosił na spotkaniu NATO o interwencję rząd USA i NATO. Bo Polska jest w prawdziwej, czynnej i gorącej wojnie z Rosją. Zapomnieliście? Reszta gremium olała Obłąkańca wymownym milczeniem. A po kilku dniach rząd USA przesunął sprzedaż Polsce rakiet Patriot na nieokreśloną przyszłość
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 14:55
No to poproszę o zestawienie wzrostu PKB poszczególnych krajów Europy. Tajemnica państwowa. Za PO jakoś takie zestawienia i porównania były ogólnodostępne. A twój kolega wyżej naPISał że wzrost cen w Polsce to wina tych zagranicznych instytucji. Czyli już są winni. Wszyscy tylko nie PIS.
Avatar
jkw / 18 grudnia 2017 o 02:46
+1
"Wyrazy uznania dla ludzi, którzy rozumieją jak ważne jest poszanowanie KONSTYTUCJI i zachowania niezależności Władzy Sądowniczej dla zachowania Demokracji w Polsce. A bez demokracji nie ma prawdziwej Wolności. Dziękuję Im za to"
Avatar
Lubelanka / 17 grudnia 2017 o 22:37
+1
Wyśmienite towarzystwo świata nauk prawniczych. Mądre głosy pochylające się z troską nad sytuacją w kraju, gdzie na każdym kroku łamane są prawa obywatelskie. Szkoda tylko, że tak ważne kwestie omawiane podczas panelu dyskusyjnego nie  dotarły do szerszego grona słuchaczy, szczególnie młodych ludzi. Okazja niezwykła, która nie szybko się powtórzy.
Avatar
Lubelanka / 17 grudnia 2017 o 22:35
+1
Wyśmienite towarzystwo świata nauk prawniczych. Mądre głosy pochylające się z troską nad sytuacją w kraju, gdzie na każdym kroku łamane są prawa obywatelskie. Szkoda tylko, że tak ważne kwestie omawiane podczas panelu dyskusyjnego nie  dotarły do szerszego grona słuchaczy, szczególnie młodych ludzi. Okazja niezwykła, która nie szybko się powtórzy.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 20:28
-1
Czyli należy rozumieć że po 73 latach w Lublinie , 70 kilometrów od Chełma na nowo reaktywował się PKWN ? Cofnijmy się do historii polskiej demokracji , ile razy demokratyczna władza nie zareagowała zdecydowanie wobec takiej jak powyższa wywrotowej działalności to dla Polski źle się to kończyło.
Zobacz wszystkie komentarze 94

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 3 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 5 1

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 174 7

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?