Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2012 r.
21:02
Edytuj ten wpis

Profesor Nazimek odchodzi z UMCS. Co dalej z benzyną z CO2?

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 21 A A
Prof. Dobiesław Nazimek w laboratorium (Karol Zienkiewicz/archiwum)
Prof. Dobiesław Nazimek w laboratorium (Karol Zienkiewicz/archiwum)

Chemik z lubelskiego UMCS, który opracował rewolucyjną metodę produkcji benzyny z dwutlenku węgla, odchodzi na emeryturę. Prof. Dobiesław Nazimek mówi, że jest zmęczony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O pomyśle prof. Nazimka napisaliśmy pierwsi w 2009 r.. Potem zrobiło się o nim głośno w całym kraju. Do Lublina w tej sprawie przyjechał minister gospodarki Waldemar Pawlak. Były ambitne zapowiedzi i plany stworzenia w Polsce drugiego Kuwejtu.

Lubelscy naukowcy pod kierunkiem prof. Nazimka odkryli, jak z emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla uzyskać olej napędowy, benzynę lub gaz. Koszt wytworzenia takiego paliwa byłby kilka razy niższy od uzyskiwanego tradycyjną metodą. Inni eksperci studzili te zapędy. Mówili, że metoda jest zbyt droga i nieefektywna.

Mimo to w połowie 2009 r. władze UMCS i lubelskiej Elektrociepłowni Wrotków podpisały list intencyjny w sprawie budowy pierwszej instalacji do produkcji paliwa z CO2. Pierwsze paliwo wytworzone w ten sposób w Lublinie mieliśmy zatankować w 2012 r. Projekt zakończył się jednak fiaskiem. Wrotków się wycofał.

Potem znalazła się prywatna firma (Ekobenz) gotowa zainwestować w tę technologię i zbudować instalację w woj. łódzkim. – Dostali na to unijne pieniądze, mają zespół i będą realizowali to we własnym zakresie, ale bez mojej pomocy – mówi prof. Nazimek. – Zaproponowali mi współpracę, ale na warunkach, które mnie nie zadowalały. Dlatego odmówiłem.

Tymczasem naukowiec właśnie zdecydował, że odchodzi z UMCS i we wrześniu przechodzi na emeryturę. W środę napisała o tym "Gazeta Wyborcza”. – Po prostu przechodzę na emeryturę. Mam 67 lat i mam do tego prawo – mówi nam naukowiec. – Jestem zmęczony pracą po 12 czy 14 godzin na dobę.

Co dalej? – Jestem pracoholikiem, więc na pewno będę pracował – dodaje. – Gdzie? Za wcześnie na mówienie o tym. Na pewno nie na uczelni.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lutego 2016 o 19:31
IChip Das namiary na Profesorka Interesuje mnie temat
Avatar
IChiP / 6 listopada 2013 o 21:06

"Na pewno nie na uczelni". Haha, mam z nim wykłady z chemii na UP. Pozdrawiam Panie Profesorze :D

Avatar
Anitka / 21 czerwca 2012 o 13:52
Ludzie! Co wy myslicie ,ze Rosja da mu produkowac cos na co oni maja wylacznosc? I tak sie dziwie,ze jeszcze nie popelnil "samobojstwa".
Avatar
jon / 23 lutego 2012 o 18:24
to było do przewidzenia , czyli - ja wiedziałem, że tak będzie
najpierw media rozdmuchują sprawę i napędzają temat, potem pretensje rozżalonych Lublinian.
proszę państwa , gdyby to było możliwe ( i sensowne ekonomicznie ) - świat już by to dawno robił
Avatar
q21 / 23 lutego 2012 o 15:33
[quote name='krzoy' timestamp='1329996126' post='601187']
dzięki takiemu myśleniu jak twoje polska musi kupować patenty i technologię z zachodu. Myślenie, że bez inwestycji da siod tak zmienić CO2 na paliwo jest infantylne i takim zachowaniem wykazali się zarządcy elektrociepłowni "wrotków" Idąc ich tokiem rozumowania po co im to...? Zamieniają gaz na prąd i ciepło i sprzedają a ja komuś nie podobaja się podwyżki to niech zmieni dostawcę... hehe. Brak wiary w siebie i polskich naukowców to główna wada polaków!
[/quote]

No chyba Pan lub Pani jest w dużym błędzie proponuje prześledzić artykuły na temat tych procesów. Prof Pawłowski miał rację, tylko szkoda czasu i pieniędzy które poszły na to "Wielkie Odkrycie"
[quote name='krzoy' timestamp='1329996126' post='601187']
dzięki takiemu myśleniu jak twoje polska musi kupować patenty i technologię z zachodu. Myślenie, że bez inwestycji da siod tak zmienić CO2 na paliwo jest infantylne i takim zachowaniem wykazali się zarządcy elektrociepłowni "wrotków" Idąc ich tokiem rozumowania po co im to...? Zamieniają gaz na prąd i ciepło i sprzedają a ja komuś nie podobaja się podwyżki to niech zmieni dostawcę... hehe. Brak wiary w siebie i polskich naukowców to główna wada ... rozwiń
Avatar
afg / 23 lutego 2012 o 15:26
[quote name='wojtek' timestamp='1329999885' post='601214']
"Lubelscy naukowcy pod kierunkiem prof. Nazimka odkryli, jak z emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla uzyskać olej napędowy, benzynę lub gaz. ". Co odkryli? Fotosynteze? Reakcje CO2 + H2O? Proces MTG? Katalizator na bazie TiO2? Jacy naukowcy oprocz Nazimka? Wszystko znane od dawna, wystarczy poszukac w internecie. Racje ma prof. Pawlowski ten proces nigdy nie bedzie oplacalny ekonomicznie. Katalizator przyspiesza reakcje, nie zmienia jednak termodynamiki procesu. To jest podstawowe prawo natury, tylko analfabeta naukowy, albo oszust moze twierdzic ze dzieki katalizatorowi ten proces moze byc oplacalny. Wydano niepotrzebnie pieniadze, skompromitowano uczelnie, tytul naukowy profesora i taka jest prawda. Niezrozumiala jest tylko decyzja wladz uczelni, dlaczego nie ujawniono prawdy kiedy te klamstwa o osiagnieciach Nazimka ujrzaly pierwszy raz swiatlo dzienne. Wstyd UMCS!!!!!!!!!
[/quote]

BRAWO ZA WYPOWIEDŹ....
[quote name='wojtek' timestamp='1329999885' post='601214']
"Lubelscy naukowcy pod kierunkiem prof. Nazimka odkryli, jak z emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla uzyskać olej napędowy, benzynę lub gaz. ". Co odkryli? Fotosynteze? Reakcje CO2 + H2O? Proces MTG? Katalizator na bazie TiO2? Jacy naukowcy oprocz Nazimka? Wszystko znane od dawna, wystarczy poszukac w internecie. Racje ma prof. Pawlowski ten proces nigdy nie bedzie oplacalny ekonomicznie. Katalizator przyspiesza reakcje, nie zmienia jednak t... rozwiń
Avatar
olek / 23 lutego 2012 o 14:25
W taki sposób się ukręca łeb sprawie !
Konkurencja koncernom jest niepotrzebna.
A Pawlak to chciał się tylko po promować swoją wizytą na UMCS zamiast zapewnić finansowanie i wdrożenie projektu.
Avatar
wojtek / 23 lutego 2012 o 13:24
"Lubelscy naukowcy pod kierunkiem prof. Nazimka odkryli, jak z emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla uzyskać olej napędowy, benzynę lub gaz. ". Co odkryli? Fotosynteze? Reakcje CO2 + H2O? Proces MTG? Katalizator na bazie TiO2? Jacy naukowcy oprocz Nazimka? Wszystko znane od dawna, wystarczy poszukac w internecie. Racje ma prof. Pawlowski ten proces nigdy nie bedzie oplacalny ekonomicznie. Katalizator przyspiesza reakcje, nie zmienia jednak termodynamiki procesu. To jest podstawowe prawo natury, tylko analfabeta naukowy, albo oszust moze twierdzic ze dzieki katalizatorowi ten proces moze byc oplacalny. Wydano niepotrzebnie pieniadze, skompromitowano uczelnie, tytul naukowy profesora i taka jest prawda. Niezrozumiala jest tylko decyzja wladz uczelni, dlaczego nie ujawniono prawdy kiedy te klamstwa o osiagnieciach Nazimka ujrzaly pierwszy raz swiatlo dzienne. Wstyd UMCS!!!!!!!!!
"Lubelscy naukowcy pod kierunkiem prof. Nazimka odkryli, jak z emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla uzyskać olej napędowy, benzynę lub gaz. ". Co odkryli? Fotosynteze? Reakcje CO2 + H2O? Proces MTG? Katalizator na bazie TiO2? Jacy naukowcy oprocz Nazimka? Wszystko znane od dawna, wystarczy poszukac w internecie. Racje ma prof. Pawlowski ten proces nigdy nie bedzie oplacalny ekonomicznie. Katalizator przyspiesza reakcje, nie zmienia jednak termodynamiki procesu. To jest podstawowe prawo natury, tylko analfabeta naukowy, albo osz... rozwiń
Avatar
krzoy / 23 lutego 2012 o 12:22
dzięki takiemu myśleniu jak twoje polska musi kupować patenty i technologię z zachodu. Myślenie, że bez inwestycji da siod tak zmienić CO2 na paliwo jest infantylne i takim zachowaniem wykazali się zarządcy elektrociepłowni "wrotków" Idąc ich tokiem rozumowania po co im to...? Zamieniają gaz na prąd i ciepło i sprzedają a ja komuś nie podobaja się podwyżki to niech zmieni dostawcę... hehe. Brak wiary w siebie i polskich naukowców to główna wada polaków!
Avatar
afg / 23 lutego 2012 o 11:51
Myślę że w Ekobenz nie będzie pracował....
Avatar
Gość / 7 lutego 2016 o 19:31
IChip Das namiary na Profesorka Interesuje mnie temat
Avatar
IChiP / 6 listopada 2013 o 21:06

"Na pewno nie na uczelni". Haha, mam z nim wykłady z chemii na UP. Pozdrawiam Panie Profesorze :D

Avatar
Anitka / 21 czerwca 2012 o 13:52
Ludzie! Co wy myslicie ,ze Rosja da mu produkowac cos na co oni maja wylacznosc? I tak sie dziwie,ze jeszcze nie popelnil "samobojstwa".
Avatar
jon / 23 lutego 2012 o 18:24
to było do przewidzenia , czyli - ja wiedziałem, że tak będzie
najpierw media rozdmuchują sprawę i napędzają temat, potem pretensje rozżalonych Lublinian.
proszę państwa , gdyby to było możliwe ( i sensowne ekonomicznie ) - świat już by to dawno robił
Avatar
q21 / 23 lutego 2012 o 15:33
[quote name='krzoy' timestamp='1329996126' post='601187']
dzięki takiemu myśleniu jak twoje polska musi kupować patenty i technologię z zachodu. Myślenie, że bez inwestycji da siod tak zmienić CO2 na paliwo jest infantylne i takim zachowaniem wykazali się zarządcy elektrociepłowni "wrotków" Idąc ich tokiem rozumowania po co im to...? Zamieniają gaz na prąd i ciepło i sprzedają a ja komuś nie podobaja się podwyżki to niech zmieni dostawcę... hehe. Brak wiary w siebie i polskich naukowców to główna wada polaków!
[/quote]

No chyba Pan lub Pani jest w dużym błędzie proponuje prześledzić artykuły na temat tych procesów. Prof Pawłowski miał rację, tylko szkoda czasu i pieniędzy które poszły na to "Wielkie Odkrycie"
[quote name='krzoy' timestamp='1329996126' post='601187']
dzięki takiemu myśleniu jak twoje polska musi kupować patenty i technologię z zachodu. Myślenie, że bez inwestycji da siod tak zmienić CO2 na paliwo jest infantylne i takim zachowaniem wykazali się zarządcy elektrociepłowni "wrotków" Idąc ich tokiem rozumowania po co im to...? Zamieniają gaz na prąd i ciepło i sprzedają a ja komuś nie podobaja się podwyżki to niech zmieni dostawcę... hehe. Brak wiary w siebie i polskich naukowców to główna wada ... rozwiń
Avatar
afg / 23 lutego 2012 o 15:26
[quote name='wojtek' timestamp='1329999885' post='601214']
"Lubelscy naukowcy pod kierunkiem prof. Nazimka odkryli, jak z emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla uzyskać olej napędowy, benzynę lub gaz. ". Co odkryli? Fotosynteze? Reakcje CO2 + H2O? Proces MTG? Katalizator na bazie TiO2? Jacy naukowcy oprocz Nazimka? Wszystko znane od dawna, wystarczy poszukac w internecie. Racje ma prof. Pawlowski ten proces nigdy nie bedzie oplacalny ekonomicznie. Katalizator przyspiesza reakcje, nie zmienia jednak termodynamiki procesu. To jest podstawowe prawo natury, tylko analfabeta naukowy, albo oszust moze twierdzic ze dzieki katalizatorowi ten proces moze byc oplacalny. Wydano niepotrzebnie pieniadze, skompromitowano uczelnie, tytul naukowy profesora i taka jest prawda. Niezrozumiala jest tylko decyzja wladz uczelni, dlaczego nie ujawniono prawdy kiedy te klamstwa o osiagnieciach Nazimka ujrzaly pierwszy raz swiatlo dzienne. Wstyd UMCS!!!!!!!!!
[/quote]

BRAWO ZA WYPOWIEDŹ....
[quote name='wojtek' timestamp='1329999885' post='601214']
"Lubelscy naukowcy pod kierunkiem prof. Nazimka odkryli, jak z emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla uzyskać olej napędowy, benzynę lub gaz. ". Co odkryli? Fotosynteze? Reakcje CO2 + H2O? Proces MTG? Katalizator na bazie TiO2? Jacy naukowcy oprocz Nazimka? Wszystko znane od dawna, wystarczy poszukac w internecie. Racje ma prof. Pawlowski ten proces nigdy nie bedzie oplacalny ekonomicznie. Katalizator przyspiesza reakcje, nie zmienia jednak t... rozwiń
Avatar
olek / 23 lutego 2012 o 14:25
W taki sposób się ukręca łeb sprawie !
Konkurencja koncernom jest niepotrzebna.
A Pawlak to chciał się tylko po promować swoją wizytą na UMCS zamiast zapewnić finansowanie i wdrożenie projektu.
Avatar
wojtek / 23 lutego 2012 o 13:24
"Lubelscy naukowcy pod kierunkiem prof. Nazimka odkryli, jak z emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla uzyskać olej napędowy, benzynę lub gaz. ". Co odkryli? Fotosynteze? Reakcje CO2 + H2O? Proces MTG? Katalizator na bazie TiO2? Jacy naukowcy oprocz Nazimka? Wszystko znane od dawna, wystarczy poszukac w internecie. Racje ma prof. Pawlowski ten proces nigdy nie bedzie oplacalny ekonomicznie. Katalizator przyspiesza reakcje, nie zmienia jednak termodynamiki procesu. To jest podstawowe prawo natury, tylko analfabeta naukowy, albo oszust moze twierdzic ze dzieki katalizatorowi ten proces moze byc oplacalny. Wydano niepotrzebnie pieniadze, skompromitowano uczelnie, tytul naukowy profesora i taka jest prawda. Niezrozumiala jest tylko decyzja wladz uczelni, dlaczego nie ujawniono prawdy kiedy te klamstwa o osiagnieciach Nazimka ujrzaly pierwszy raz swiatlo dzienne. Wstyd UMCS!!!!!!!!!
"Lubelscy naukowcy pod kierunkiem prof. Nazimka odkryli, jak z emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla uzyskać olej napędowy, benzynę lub gaz. ". Co odkryli? Fotosynteze? Reakcje CO2 + H2O? Proces MTG? Katalizator na bazie TiO2? Jacy naukowcy oprocz Nazimka? Wszystko znane od dawna, wystarczy poszukac w internecie. Racje ma prof. Pawlowski ten proces nigdy nie bedzie oplacalny ekonomicznie. Katalizator przyspiesza reakcje, nie zmienia jednak termodynamiki procesu. To jest podstawowe prawo natury, tylko analfabeta naukowy, albo osz... rozwiń
Avatar
krzoy / 23 lutego 2012 o 12:22
dzięki takiemu myśleniu jak twoje polska musi kupować patenty i technologię z zachodu. Myślenie, że bez inwestycji da siod tak zmienić CO2 na paliwo jest infantylne i takim zachowaniem wykazali się zarządcy elektrociepłowni "wrotków" Idąc ich tokiem rozumowania po co im to...? Zamieniają gaz na prąd i ciepło i sprzedają a ja komuś nie podobaja się podwyżki to niech zmieni dostawcę... hehe. Brak wiary w siebie i polskich naukowców to główna wada polaków!
Avatar
afg / 23 lutego 2012 o 11:51
Myślę że w Ekobenz nie będzie pracował....
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 10

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 328 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 198 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!