niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Profesor UMCS nie pracuje a pensję dostaje

  Edytuj ten wpis
Autor: Pit

 (Archiwum)
(Archiwum)

Rektor UMCS zatrudnił profesora w Instytucie Matematyki, chociaż sprawa nie była rozpatrywana przez radę wydziału, jak stanowi statut uczelni. Kobieta miała zacząć pracę 1 września, a na wydziale pojawiła się dopiero w połowie października. Pomimo tego dostała już dwie wypłaty - pisze "Gazeta Wyborcza"

W połowie lipca dyrektor Instytutu Matematyki UMCS, prof. Tadeusz Kuczumow otrzymał informację od rektora uczelni, że w jego instytucie w randze profesora rozpocznie pracę doktor hab. K,. pracująca na stałe na politechnice na południu kraju.

– Nie potrzebujemy naukowca o tej specjalności, (…) dziwne było to, że sprawą nie zajmowała się wcale rada wydziału, a zgodnie ze statutem uczelnianym zanim rektor podejmie taką decyzję musi zasięgnąć opinii rady – tłumaczy prof. Kuczumow.

Rektor po zapoznaniu się z wątpliwościami dyrektora Instytutu zapewnił go, że zawiesi swoją decyzję do momentu aż wypowie się rada wydziału. W październiku prof. Kuczumow zorientował się, że doktor K. jest na liście płac pracowników uczelni.

Okazało się, że została zatrudniona od września. Co ciekawe rada wydziału nie zajmowała się jej sprawą. Doktor K. pojawiła się na uczelni dopiero 13 października. Poprosiła o przyznanie zajęć ze studentami.

Do tej pory nie prowadząc żadnych zajęć zarobiła 8.8. tys. zł brutto – uczelnia płaci z góry za każdy miesiąc.

Uczelnia nie chce komentować sprawy. – To wewnętrzna sprawa i zostanie wyjaśniona – ucina Anna Guzowska rzecznik UMCS.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mosquito
Kostia
marianoitaliano
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mosquito
mosquito (25 października 2011 o 16:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mówię Wam, to psychol
Rozwiń
Kostia
Kostia (25 października 2011 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chciałbym odpowiedzieć na ten wpis:
marianoitaliano | dodano: dzisiaj, 14:38
Kolejny atak wybiórczej na prof. Dąbrowskiego Wcześniej przykładali Rektorowi sprawą tego komucha Pieniążka który nie mógł oderwać się od stołka dziekana, teraz redakcja wybiórczej uderza w Rektora UMCS jakimiś wydumanymi oskarżeniami. Czy to źle, że JM Rektor UMCS dba o [...]

Trzeba chyba zupełnie skretynieć, by wbrew oczywistym faktom wypisywać takie brednie, jak to czyni "marianoitaliano". Wiadomo nie tylko na podstawie przywołanych przez "mariano..." spraw, że rektor Dąbrowskie dość często mija się z prawem, także tym wewnętrznym, uniwersyteckim i nie dotrzymuje danego słowa. Bardzo zależy Dąbrowskiemu na odzyskaniu poparcia Wydz. Mat-Fiz-Inf na przyszłoroczne wybory rektorskie, bo swoim stylem kierowania uczelnią roztrwonił kapitał zaufania z poprzednich wyborów i liczy, że dziekan Rychlik zapewni mu poparcie swego wydziału. Tylko że dziekan Rychlik uprawiając prywatę i wspólnie z rektorem matacząc, bo nie o interes wydziału i uczelni tu idzie, słusznie pogrzebie nadzieje Dąbrowskiego, który świadomie złamał obowiązujące w uczelni zasady zatrudniania kadry nauczającej. Rada Wydziału Mat-Fiz-Inf dostała policzek zarówno od dziekana jak i od rektora. Jak zatem ta obrażona przez rektora i swego dziekana Rada Wydz. i rady innych wydziałów mają zagłosować w wiosennych wyborach rektorskich? Czy znowu mają poprzeć człowieka, któremu tak łatwo przychodzi stawać na bakier z zasadami życia akademickiego i obowiązującym prawem?

Cieszy mnie natomiast pryncypialna, odważna i odpowiedzialna postawa dyr. Instytutu Matematyki prof. Tadeusza Kuczumowa. Dzięki takim ludziom ma szanse odbudować się etos profesora uniwersyteckiego, zbrukany ostatnimi czasy przekupstwem i łapówkarstwem, plagiatorstwem i chałturą w pogoni za mamoną przez wielu przedstawicieli środowiska uczelnianego. Wierzę w prof. T. Kuczumowa i Jemu podobnych, którzy przecież są w większości na mojej uczelni.
Rozwiń
marianoitaliano
marianoitaliano (25 października 2011 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny atak wybiórczej na prof. Dąbrowskiego

Wcześniej przykładali Rektorowi sprawą tego komucha Pieniążka który nie mógł oderwać się od stołka dziekana, teraz redakcja wybiórczej uderza w Rektora UMCS jakimiś wydumanymi oskarżeniami. Czy to źle, że JM Rektor UMCS dba o wysoką liczbę samodzielnych pracowników naukowych? To czy będzie w Instytucie Matematyki pracował jeden profesor więcej czy mniej ma bezpośrednie przełożenie na wszelkiego rodzaju rankingi uczelni wyższych a właśnie owymi rankingami głównie kierują się kandydaci na studia przy wybieraniu uczelni.

Dziwię się Panu Rektorowi, ze nie kieruje sprawy do prokuratury za te obrzydliwe i nieprawdziwe insynuacje "wyborczej"
Rozwiń
BBB
BBB (25 października 2011 o 13:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy się stoi czy się leży siano z uczelni i tak się należy proste ?!
Rozwiń
noreq
noreq (25 października 2011 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale regularnie i uczciwie pracujące sprzątaczki i pracowników Ogrodu Botanicznego umiał zwolnić od razu. ale przecież dla takiego wielkiego pana oni nic nie znaczą. nie są nawet przyjaciółmi prodziekana co dopiero mówić dziekana...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!