Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2009 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Prokurator: Lekarze nie są winni śmierci kobiety w ciąży

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 12 A A

Bardzo rzadkim powikłaniem wytłumaczyli biegli śmierć 32-letniej mieszkanki gminy Józefów, która zmarła podczas porodu w szpitalu w Poniatowej. Nie doszukali się też błędów lekarskich przy nieskutecznym ratowaniu jej dziecka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nie stwierdziliśmy popełnienia przestępstwa - mówi Marzena Maciąg, prokurator rejonowy w Opolu Lubelskim. W minionym tygodniu śledczy umorzyli sprawę.

Mieszkanka gminy Józefów trafiła do szpitala w Poniatowej w styczniu 2007 roku. To była jej trzecia ciąża. Urodziła chłopca. Kobieta doznała krwotoku. Miejscowi lekarze zadzwonili po prof. Jana Oleszczuka, wojewódzkiego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa. Profesor przyjechał po kilkudziesięciu minutach. W szpitalu w Poniatowej trwała już reanimacja, ale kobiety nie udało się uratować.

W krytycznym stanie było też dziecko. Noworodek zmarł po miesiącu.
Rodzina kobiety zawiadomiła prokuraturę. Śledczy zlecili sprawdzenie, czy lekarze z Poniatowej dopuścili się błędów w sztuce lekarskiej. Nie dopatrzyli się tego biegli z Krakowa, którzy wydali opinię.

- Stwierdzili, że do zgonu kobiety doszło przez krwotok wewnętrzny, który jest rzadko spotykanym powikłaniem - informuje prokurator Maciąg. Biegli nie doszukali się też lekarskich błędów, które doprowadziły do śmierci dziecka. Rodzina zmarłych może się odwołać od decyzji prokuratury.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
i jak ??? / 12 lutego 2009 o 13:05
Gość napisał:
ludzie umieraja i beda umierac, nawet setki przyglupow wypisujacych tu brednie i tzw. 'znawcow tematu ' tego nie zmienia, po przekroczeniu bramy szpitala nie ma licencji na niesmiertelnosc...

Dobrze,że przynajmniej przyznajesz się,że jesteś jednym z tych głupków znających temat...
Avatar
i jak ??? / 12 lutego 2009 o 12:54
Gość 2 napisał:
Taaak! Zwłaszcza dla młodych, zdrowych kobiet!

Dobrze,że przynajmniej przyznajesz się,że jesteś jednym z tych głupków znających temat...
Avatar
rączka rączkę myje / 12 lutego 2009 o 12:44
CIEKAWE,DLACZEGO PROKURATURA W LUBLINIE NIE ZAJĘŁA SIĘ TĄ SPRAWĄ TYLKO PROKURATURA W OPOLU LUBELSKIM HE HE ,TO PRZECIEŻ JASNE KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE JA PIER....
Avatar
Gość 2 / 11 lutego 2009 o 10:02
Gość napisał:
ludzie umieraja i beda umierac, nawet setki przyglupow wypisujacych tu brednie i tzw. 'znawcow tematu ' tego nie zmienia, po przekroczeniu bramy szpitala nie ma licencji na niesmiertelnosc...


Taaak! Zwłaszcza dla młodych, zdrowych kobiet!
Avatar
pacjentka / 10 lutego 2009 o 21:11
W Opolu i w Poniatowej byli bardzo dobre lekarze ale władze powiatu ich pozwalniały. Teraz muszę leczyć się w Krasniku i Lublinie.
Avatar
Gość / 10 lutego 2009 o 17:59
ludzie umieraja i beda umierac, nawet setki przyglupow wypisujacych tu brednie i tzw. 'znawcow tematu ' tego nie zmienia, po przekroczeniu bramy szpitala nie ma licencji na niesmiertelnosc...
Avatar
woom / 10 lutego 2009 o 12:30
zamkanc te szpitale powiatowe bo tam nie jest leczenie tylko umieranie. lekarze tam slyna tylko z jednego brania w lape ciekawe kiedy sie ktos tym zajmie
Avatar
~gość~ / 10 lutego 2009 o 12:16
Podwójna tragedia:śmierć kobiety i jej dziecka i prowadzenie sprawy przez miejscową prokurature.Czy odpowiedziano w szerszym aspekcie, a nie tylko winy lekarzy na pytanie DLACZEGO doszło do krwotoku wewnętrznego??Może nie było możliwości zrobić cesarki bo nie miał kto znieczulić??
Może po porodzie za późno zaczęto ratować???
Avatar
Gość / 10 lutego 2009 o 10:43
Szpital w Poniatowej omijać na kilometr.
Miałem tam zabieg przegrody nosowej i mnie zarazili bakterią, ktora powoduje sepsy, juz nie powiem o powiklaniach zapalaeniach nosa, anginach, zmiejszeniu wentylacji nosa itd i tak pol roku :|

TAM JEST SYF I KOWALE PRACUJĄ !!
Avatar
observer / 10 lutego 2009 o 09:16
Przy obecnej technice i zabezpieczeniach!? Odrobinę Pan prokurator przesadził chyba. Winnych oczywiście brak. Nikt nie wiedział, że może dojść do krwotoku. Czy wy tam w Puławach badańnie robicie. Czy lekarz sprawdzający pacjentkę po porodzie zrobił to rzetelnie, czy odera\wano go od serialu.

Ludzie toż to matka dwójki dzieci umarła i mały aniołek także. Znowu potrzeba nam czarciej łapy, bo diabli by sprawiedliwsze wyroki wydawali na lekarzy partaczy niż koledzy w białych kitlach i nasza prokuratura.
Avatar
i jak ??? / 12 lutego 2009 o 13:05
Gość napisał:
ludzie umieraja i beda umierac, nawet setki przyglupow wypisujacych tu brednie i tzw. 'znawcow tematu ' tego nie zmienia, po przekroczeniu bramy szpitala nie ma licencji na niesmiertelnosc...

Dobrze,że przynajmniej przyznajesz się,że jesteś jednym z tych głupków znających temat...
Avatar
i jak ??? / 12 lutego 2009 o 12:54
Gość 2 napisał:
Taaak! Zwłaszcza dla młodych, zdrowych kobiet!

Dobrze,że przynajmniej przyznajesz się,że jesteś jednym z tych głupków znających temat...
Avatar
rączka rączkę myje / 12 lutego 2009 o 12:44
CIEKAWE,DLACZEGO PROKURATURA W LUBLINIE NIE ZAJĘŁA SIĘ TĄ SPRAWĄ TYLKO PROKURATURA W OPOLU LUBELSKIM HE HE ,TO PRZECIEŻ JASNE KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE JA PIER....
Avatar
Gość 2 / 11 lutego 2009 o 10:02
Gość napisał:
ludzie umieraja i beda umierac, nawet setki przyglupow wypisujacych tu brednie i tzw. 'znawcow tematu ' tego nie zmienia, po przekroczeniu bramy szpitala nie ma licencji na niesmiertelnosc...


Taaak! Zwłaszcza dla młodych, zdrowych kobiet!
Avatar
pacjentka / 10 lutego 2009 o 21:11
W Opolu i w Poniatowej byli bardzo dobre lekarze ale władze powiatu ich pozwalniały. Teraz muszę leczyć się w Krasniku i Lublinie.
Avatar
Gość / 10 lutego 2009 o 17:59
ludzie umieraja i beda umierac, nawet setki przyglupow wypisujacych tu brednie i tzw. 'znawcow tematu ' tego nie zmienia, po przekroczeniu bramy szpitala nie ma licencji na niesmiertelnosc...
Avatar
woom / 10 lutego 2009 o 12:30
zamkanc te szpitale powiatowe bo tam nie jest leczenie tylko umieranie. lekarze tam slyna tylko z jednego brania w lape ciekawe kiedy sie ktos tym zajmie
Avatar
~gość~ / 10 lutego 2009 o 12:16
Podwójna tragedia:śmierć kobiety i jej dziecka i prowadzenie sprawy przez miejscową prokurature.Czy odpowiedziano w szerszym aspekcie, a nie tylko winy lekarzy na pytanie DLACZEGO doszło do krwotoku wewnętrznego??Może nie było możliwości zrobić cesarki bo nie miał kto znieczulić??
Może po porodzie za późno zaczęto ratować???
Avatar
Gość / 10 lutego 2009 o 10:43
Szpital w Poniatowej omijać na kilometr.
Miałem tam zabieg przegrody nosowej i mnie zarazili bakterią, ktora powoduje sepsy, juz nie powiem o powiklaniach zapalaeniach nosa, anginach, zmiejszeniu wentylacji nosa itd i tak pol roku :|

TAM JEST SYF I KOWALE PRACUJĄ !!
Avatar
observer / 10 lutego 2009 o 09:16
Przy obecnej technice i zabezpieczeniach!? Odrobinę Pan prokurator przesadził chyba. Winnych oczywiście brak. Nikt nie wiedział, że może dojść do krwotoku. Czy wy tam w Puławach badańnie robicie. Czy lekarz sprawdzający pacjentkę po porodzie zrobił to rzetelnie, czy odera\wano go od serialu.

Ludzie toż to matka dwójki dzieci umarła i mały aniołek także. Znowu potrzeba nam czarciej łapy, bo diabli by sprawiedliwsze wyroki wydawali na lekarzy partaczy niż koledzy w białych kitlach i nasza prokuratura.