niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Prokurator musi się wytłumaczyć

Dodano: 15 maja 2002, 21:23
Autor: (DJ)

Włodzimierz Blajerski, były szef Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, musi ustosunkować się do zarzutów, które postawił mu tygodnik „Polityka”.

Pisaliśmy o tym wczoraj. – Pani minister Barbara Piwnik zapoznała się z publikacją i przekazała polecenie prokuratorowi krajowemu, żeby zobowiązał prokuratora Blajerskiego do ustosunkowania się do zarzutów zawartych w publikacji – powiedziała nam Małgorzata Wilkosz-Śliwa, rzecznik prokuratora generalnego.
„Polityka” zarzuciła byłemu szefowi lubelskiej Prokuratury Apelacyjnej m.in. wykorzystywanie stanowiska służbowego, powiązania z firmami, wobec których lubelska prokuratura prowadziła poważne śledztwa. Chodzi o Sipmę i Herbapol.
W spółkach należących do tych przedsiębiorstw pracowali członkowie najbliższej rodziny prokuratora. Prowadzone w Lublinie śledztwa nie przyniosły większych efektów. Blajerski pracuje obecnie w Prokuraturze Krajowej, gdzie zajmuje się przestępczością zorganizowaną. Wczoraj nie udało się nam z nim skontaktować. W pracy ma być dopiero w poniedziałek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24