Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 sierpnia 2010 r.
15:55
Edytuj ten wpis

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wyjazdów Elżbiety Kołodziej-Wnuk

0 38 A A

Jeśli jesteś zastępcą prezydenta miasta, to wolno ci jeździć na wakacje służbowym autem i bez ograniczeń rozmawiać przez komórkę za granicą. Lubelska prokuratura wzięła pod lupę zeszłoroczne wakacje Elżebiety Kołodziej Wnuk. I niczego złego się nie dopatrzyła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W połowie stycznia ujawniliśmy, że 19 grudnia ub. roku Kołodziej – Wnuk pojechała na lotnisko do Warszawy służbowym samochodem. Stamtąd poleciała na urlop do Malezji. Urząd miasta tłumaczył wówczas, że wiozła dokumenty do ministerstwa, które… tego dnia było zamknięte. Kurs kosztował ponad 220 zł.

Służbowe auto przywiozło ją również z lotniska do Lublina 12 stycznia, gdy wracała z zagranicznych wojaży. Z czasem okazało się też, że rachunek za jej służbowy telefon za okres urlopu opiewa na ponad 1,5 tys. zł. Po powrocie prezydent przeprosiła za swoje postępowanie i zobowiązała się zwrócić koszty podróży służbowym autem.

Po naszych publikacjach sprawą zainteresowała się lubelska prokuratura. Śledczy sprawdzali, czy pani prezydent przekroczyła swoje uprawnienia. Grudniową podwózkę na stołeczne lotnisko uznała za czyn o znikomej szkodliwości społecznej.

– Nie było to działanie wynikające z wyrachowania – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik prokuratury okręgowej w Lublinie. – Pani prezydent poprzedniego dnia pracowała do późna w nocy i nie mogła w inny sposób zorganizować sobie wyjazdu.

Prokuratura wzięła też pod uwagę fakt, że Kołodziej-Wnuk zwróciła pieniądze do kasy urzędu, a będąc na wczasach nie wyszła ze swojej służbowej roli. W ambasadzie w Kuala Lumpur spotkała się z ambasadorem i zostawiła materiały promujące Lublin.

W powrocie służbowym autem z wakacji do domu, prokuratorzy też nie dopatrzyli się znamion przestępstwa. Bo zastępca prezydenta miała zgodę sekretarza miasta na wykorzystanie samochodu do celów prywatnych.

Także na sucho uszło pani prezydent nabijanie rachunku służbowego telefonu (na ponad 1,5 zł). Bo przepisy nie określają limitów wykorzystania aparatów przez zastępców prezydenta w trakcie urlopów.
Elżbieta Kołodziej - Wnuk o decyzji prokuratury dowiedziała się od nas. – Nie będę jej komentować – stwierdziła.

Postanowienie prokuratury umarzające śledztwo jest nieprawomocne. Może je zaskarżyć urząd miasta w Lublinie.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2010 o 14:07
[quote name='cienki bolek' date='17 sierpień 2010 - 22:38 ' timestamp='1282077512' post='331130']
Nie wiem czy Lublin jest gotów na tak nagły wzrost zainteresowania ze strony Malezyjskich turystów. Baza noclegowa, komunikacja miejska...
Ale nas Pani Prezydent załatwiła z tą promocją miasta! Będzie ciężko ale wspólnymi siłami damy radę!
[/quote]
Ty się ciesz, że wyjazdu nikt nie rozliczył tej pani (specjalnie z małej litery)według obowiązujących diet i ryczałtów hotelowych. Wyszłoby, że musimy jeszcze dopłacić. A kobieta tak się poświęciła promując Lubelszczyznę na Dalekim Wschodzie.
[quote name='cienki bolek' date='17 sierpień 2010 - 22:38 ' timestamp='1282077512' post='331130']
Nie wiem czy Lublin jest gotów na tak nagły wzrost zainteresowania ze strony Malezyjskich turystów. Baza noclegowa, komunikacja miejska...
Ale nas Pani Prezydent załatwiła z tą promocją miasta! Będzie ciężko ale wspólnymi siłami damy radę!
[/quote]
Ty się ciesz, że wyjazdu nikt nie rozliczył tej pani (specjalnie z małej litery)według obowiązujących diet i ryczałtów hotelowych. Wys... rozwiń
Avatar
Lubelak / 18 sierpnia 2010 o 13:14
Ciekawe co to były za "materiały promocyjne" z którymi tak daleko jechała??? Może dziennikarze dotarli by do nich i pokazali to ludziom, bo to klauzuli "ściśle tajne" jak rozumiem nie miało. Wyjdzie szydło z worka. Ma ktoś znajomego w Malezji?:-) Może pogrążymy babę ostatecznie:-)
Avatar
KK / 18 sierpnia 2010 o 12:20
TAKI KRAJ TAKA PROKURATURA .ROZKŁAD PAŃSTWA TRWA
Avatar
Charliefrown / 18 sierpnia 2010 o 12:04
sama okoliczność - że nie wynikało to z wyrachowania, lecz Pani Wnuk do późna pracowała - uzasadniająca skorzystanie z publicznego środka transportu do celów prywatnych wywołuje śmiech na sali i nie wyobrażam sobie, żeby podobny argument znalazł się w postanowieniu warszawskiej lub krakowskiej prokuratury. Znając życie zapewne poprzestano na samych twierdzeniach Pani Wnuk, że jakkolwiek pracowała sobie w domowym zaciszu to z korzyściami dla naszego regionu! Bo nigdzie nie ma mowy o tym, że wykonywała swoje czynności służbowe do godzin późnych W URZĘDZIE. Jak dla mnie sprawa Pani Wnuk to klasyczny przypadek przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej(art. 231 § 2 kk) Korzyść majątkowa może polegać również na uniknięciu wydatków. W ostateczności mogliby chociaż wybrać kompromis pociągając naszą bohaterkę do odpowiedzialności za postać nieumyślną tego przestępstwa (§ 3) bowiem pełnieniu wielu funkcji publicznych nie sprzeciwia się skazanie za przestępstwo nieumyślne.

Jak Prokuratura odniosła się do wcześniejszej wersji Pani Wnuk? Zastępca prezydenta twierdziła, że wybiera się do resortu infrastruktury. Wyjazd był jednak w sobotę, kiedy ministerstwo nie pracowało. To w końcu jak, przemęczenie czy wyjazd służbowy?
sama okoliczność - że nie wynikało to z wyrachowania, lecz Pani Wnuk do późna pracowała - uzasadniająca skorzystanie z publicznego środka transportu do celów prywatnych wywołuje śmiech na sali i nie wyobrażam sobie, żeby podobny argument znalazł się w postanowieniu warszawskiej lub krakowskiej prokuratury. Znając życie zapewne poprzestano na samych twierdzeniach Pani Wnuk, że jakkolwiek pracowała sobie w domowym zaciszu to z korzyściami dla naszego regionu! Bo nigdzie nie ma mowy o tym, że wykonywała swoje czynności służbowe do godzin ... rozwiń
Avatar
nikt / 18 sierpnia 2010 o 11:49
to atrapa państwa, czy jak nazwę tych co wydali decyzję o umorzeniu idiotami bede ścigany za urzedu ?
Państwo które toleruje takie wystepki swoich urzedników nie ma prawa sciagać podatków !!! aparat państwowy chce by jego sponsorzy (podatnicy) a w tej sytuacji frajerzy wierzyli ze pani kołodziej wnuk jechała tam służbowo z paroma ulotkami tak samo jak ci którzy wpłacali na kampanię PO w Lublinie po 10tys i jest wszystko OK ?
takie sprawy się umarza ....
Avatar
darayavahus / 18 sierpnia 2010 o 11:18
Żenada do sześcianu ! Zarobki takie że nie jednemu szczęka do kolan opada a ta Pani jeszcze żeruje na pieniądzach podatników. Czy ta Pani nie ma poczucia wstydu ?
Avatar
mieć nadzieję ? / 18 sierpnia 2010 o 10:22
[quote name='bask' date='18 sierpień 2010 - 09:04 ' timestamp='1282115059' post='331241']
Gdzie honor i godność (uczciwość) tej pani...
Pomijając sferę prawną(???)czy już nie stać kobiety opłacić bilet do Warszawy???
PAZERNOŚĆ PONAD WSZYSTKO, co to za władza???
[/quote]



Pozostaje nadzieja, że Redaktorzy Dziennika Wschodniego nie pozwolą przeczekać, aż sprawa ucichnie, a postanowienie prokuratury uprawomocni się . . .
Avatar
bask / 18 sierpnia 2010 o 09:04
Gdzie honor i godność (uczciwość) tej pani...
Pomijając sferę prawną(???)czy już nie stać kobiety opłacić bilet do Warszawy???
PAZERNOŚĆ PONAD WSZYSTKO, co to za władza???
Avatar
mirek / 18 sierpnia 2010 o 08:53
Bezkarność jest porażająca w naszym kraju, zwłaszcza pod rządami nieudolnej PO.
Avatar
GRUBY BOLEK / 18 sierpnia 2010 o 08:31
W PONIATOWEJ GDZIE DZIALA PO TEŻ ROBI SIĘ BAŁAGAN -- PRZYKŁADEM JEST DZIAŁALNOSC DESTRUKCYJNA W KLUBIE STAL PONIATOWA
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2010 o 14:07
[quote name='cienki bolek' date='17 sierpień 2010 - 22:38 ' timestamp='1282077512' post='331130']
Nie wiem czy Lublin jest gotów na tak nagły wzrost zainteresowania ze strony Malezyjskich turystów. Baza noclegowa, komunikacja miejska...
Ale nas Pani Prezydent załatwiła z tą promocją miasta! Będzie ciężko ale wspólnymi siłami damy radę!
[/quote]
Ty się ciesz, że wyjazdu nikt nie rozliczył tej pani (specjalnie z małej litery)według obowiązujących diet i ryczałtów hotelowych. Wyszłoby, że musimy jeszcze dopłacić. A kobieta tak się poświęciła promując Lubelszczyznę na Dalekim Wschodzie.
[quote name='cienki bolek' date='17 sierpień 2010 - 22:38 ' timestamp='1282077512' post='331130']
Nie wiem czy Lublin jest gotów na tak nagły wzrost zainteresowania ze strony Malezyjskich turystów. Baza noclegowa, komunikacja miejska...
Ale nas Pani Prezydent załatwiła z tą promocją miasta! Będzie ciężko ale wspólnymi siłami damy radę!
[/quote]
Ty się ciesz, że wyjazdu nikt nie rozliczył tej pani (specjalnie z małej litery)według obowiązujących diet i ryczałtów hotelowych. Wys... rozwiń
Avatar
Lubelak / 18 sierpnia 2010 o 13:14
Ciekawe co to były za "materiały promocyjne" z którymi tak daleko jechała??? Może dziennikarze dotarli by do nich i pokazali to ludziom, bo to klauzuli "ściśle tajne" jak rozumiem nie miało. Wyjdzie szydło z worka. Ma ktoś znajomego w Malezji?:-) Może pogrążymy babę ostatecznie:-)
Avatar
KK / 18 sierpnia 2010 o 12:20
TAKI KRAJ TAKA PROKURATURA .ROZKŁAD PAŃSTWA TRWA
Avatar
Charliefrown / 18 sierpnia 2010 o 12:04
sama okoliczność - że nie wynikało to z wyrachowania, lecz Pani Wnuk do późna pracowała - uzasadniająca skorzystanie z publicznego środka transportu do celów prywatnych wywołuje śmiech na sali i nie wyobrażam sobie, żeby podobny argument znalazł się w postanowieniu warszawskiej lub krakowskiej prokuratury. Znając życie zapewne poprzestano na samych twierdzeniach Pani Wnuk, że jakkolwiek pracowała sobie w domowym zaciszu to z korzyściami dla naszego regionu! Bo nigdzie nie ma mowy o tym, że wykonywała swoje czynności służbowe do godzin późnych W URZĘDZIE. Jak dla mnie sprawa Pani Wnuk to klasyczny przypadek przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej(art. 231 § 2 kk) Korzyść majątkowa może polegać również na uniknięciu wydatków. W ostateczności mogliby chociaż wybrać kompromis pociągając naszą bohaterkę do odpowiedzialności za postać nieumyślną tego przestępstwa (§ 3) bowiem pełnieniu wielu funkcji publicznych nie sprzeciwia się skazanie za przestępstwo nieumyślne.

Jak Prokuratura odniosła się do wcześniejszej wersji Pani Wnuk? Zastępca prezydenta twierdziła, że wybiera się do resortu infrastruktury. Wyjazd był jednak w sobotę, kiedy ministerstwo nie pracowało. To w końcu jak, przemęczenie czy wyjazd służbowy?
sama okoliczność - że nie wynikało to z wyrachowania, lecz Pani Wnuk do późna pracowała - uzasadniająca skorzystanie z publicznego środka transportu do celów prywatnych wywołuje śmiech na sali i nie wyobrażam sobie, żeby podobny argument znalazł się w postanowieniu warszawskiej lub krakowskiej prokuratury. Znając życie zapewne poprzestano na samych twierdzeniach Pani Wnuk, że jakkolwiek pracowała sobie w domowym zaciszu to z korzyściami dla naszego regionu! Bo nigdzie nie ma mowy o tym, że wykonywała swoje czynności służbowe do godzin ... rozwiń
Avatar
nikt / 18 sierpnia 2010 o 11:49
to atrapa państwa, czy jak nazwę tych co wydali decyzję o umorzeniu idiotami bede ścigany za urzedu ?
Państwo które toleruje takie wystepki swoich urzedników nie ma prawa sciagać podatków !!! aparat państwowy chce by jego sponsorzy (podatnicy) a w tej sytuacji frajerzy wierzyli ze pani kołodziej wnuk jechała tam służbowo z paroma ulotkami tak samo jak ci którzy wpłacali na kampanię PO w Lublinie po 10tys i jest wszystko OK ?
takie sprawy się umarza ....
Avatar
darayavahus / 18 sierpnia 2010 o 11:18
Żenada do sześcianu ! Zarobki takie że nie jednemu szczęka do kolan opada a ta Pani jeszcze żeruje na pieniądzach podatników. Czy ta Pani nie ma poczucia wstydu ?
Avatar
mieć nadzieję ? / 18 sierpnia 2010 o 10:22
[quote name='bask' date='18 sierpień 2010 - 09:04 ' timestamp='1282115059' post='331241']
Gdzie honor i godność (uczciwość) tej pani...
Pomijając sferę prawną(???)czy już nie stać kobiety opłacić bilet do Warszawy???
PAZERNOŚĆ PONAD WSZYSTKO, co to za władza???
[/quote]



Pozostaje nadzieja, że Redaktorzy Dziennika Wschodniego nie pozwolą przeczekać, aż sprawa ucichnie, a postanowienie prokuratury uprawomocni się . . .
Avatar
bask / 18 sierpnia 2010 o 09:04
Gdzie honor i godność (uczciwość) tej pani...
Pomijając sferę prawną(???)czy już nie stać kobiety opłacić bilet do Warszawy???
PAZERNOŚĆ PONAD WSZYSTKO, co to za władza???
Avatar
mirek / 18 sierpnia 2010 o 08:53
Bezkarność jest porażająca w naszym kraju, zwłaszcza pod rządami nieudolnej PO.
Avatar
GRUBY BOLEK / 18 sierpnia 2010 o 08:31
W PONIATOWEJ GDZIE DZIALA PO TEŻ ROBI SIĘ BAŁAGAN -- PRZYKŁADEM JEST DZIAŁALNOSC DESTRUKCYJNA W KLUBIE STAL PONIATOWA
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 6 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0