Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2012 r.
21:11
Edytuj ten wpis

Promocja Lubelszczyzny: Wydamy miliony, by zwabić biznesmenów

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A
Z badań wynika, że mniej atrakcyjne dla biznesu z zewnątrz od Lubelskiego jest tylko Podkarpacie (Ja
Z badań wynika, że mniej atrakcyjne dla biznesu z zewnątrz od Lubelskiego jest tylko Podkarpacie (Ja

24 mln zł ma do wydania marszałek na promocję gospodarczą województwa. Od kilku miesięcy główkuje, jak to zrobić. A na razie podległa mu instytucja kusi inwestorów wykwalifikowaną i ...tanią siłą roboczą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelskie jest ignorowane przez inwestorów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. W rankingu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową w 2011 roku tylko Podkarpacie okazało się mniej atrakcyjne dla biznesu z zewnątrz. Z badań wynika, że tak fatalne notowania to skutek słabego zaangażowania naszych samorządów w przyciąganie przedsiębiorców.

Żeby zmienić ten wizerunek, Urząd Marszałkowski chce wydać 24 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Kampania ma ruszyć jesienią, po konsultacjach z przedsiębiorcami. Województwo wypromuje się ramię w ramię z Lublinem i innymi samorządami, które zręcznie pozyskują inwestorów.

– Chcemy pokazać spoty w największych stacjach telewizyjnych w Europie. Tak, by dowiedział się o nas przeciętny przedsiębiorca z Anglii czy Francji – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa. – A w ambasadach krajów, które są najbardziej zainteresowane naszymi produktami, zorganizujemy spotkania z przedsiębiorcami – tłumaczy.

Okrętem flagowym promocji będą konferencje gospodarcze z gwiazdami europejskiego, a może nawet światowego biznesu. – Chodzi o głośne nazwiska, tak żeby Lublinem zainteresować telewizje z całej Europy – mówi Hetman.

Na razie potencjalnych inwestorów kusić ma Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów. Działa od września ubiegłego roku, ale jak dotąd sukcesami nie może się pochwalić. Co robi COIiE? Np. w prezentacji zamieszczonej w Internecie zachwala, że na Lubelszczyźnie są pracownicy o „niższych oczekiwaniach płacowych i wysokich kwalifikacjach”, czyli mówiąc wprost: tania siła robocza.
– Przede wszystkim mamy dobrze wykwalifikowanych pracowników. To takich ludzi inwestorzy szukają w pierwszej kolejności, a dopiero potem patrzą na koszty. To musi być dobry, a nie tani pracownik – tłumaczy marszałek.

Co na to przedsiębiorcy?

– Promocja gospodarcza może pomóc producentom, ale firmom działającym w usługach już raczej nie. Wszyscy przedsiębiorcy muszą uczestniczyć w przetargach, także za granicą. Choć oczywiście spotkania z przedstawicielami zagranicznych firm zawsze przynoszą jakąś korzyść – mówi Stanisław Jaroszek, prezes firmy Elektropaks z Puław.

Dla dziennika Robert Gwiazdowski, Centrum im. Adama Smitha

Najprostsze rozwiązanie to wydać pieniądze na coś, co będzie miało sens dla potencjalnych inwestorów. Wypytać ich najpierw, czego potrzebują. Może okazać się, że np. najlepiej zlikwidować na jakiś czas podatek od nieruchomości i tym przyciągnąć przedsiębiorców. A za pozostałe miliony zrobić wielką kampanię informacyjną w Europie i na świecie? Problem jednak w tym, że skoro pieniądze pochodzą z Unii, to mogą skorzystać z nich tylko agencje reklamowe. Powstaną spoty telewizyjne i nic więcej z tego nie będzie.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chełmianin N / 2 czerwca 2012 o 10:38
[quote name='ojoj' timestamp='1338461805' post='635576']
Panie CHEŁMIANIN N napisali LUBELSZCZYZNA wpisz pan swoje wypociny.
[/quote]
Ojoj,ojoj matołów w Kozim Grodzie nie brakuje,
każdy z nich świruje i Lubelszczyznę promuje.
Ojoj,ojoj tumany mądrzejszych od siebie nie uznają,
a to dlatego,że w mózgownicy święconą wodę mają.
Ojoj,ojoj mania wielkości urosła na miarę świętości,
sięgnęła dna obłędu i szuka wsparcia w mroczności.
Ojoj,ojoj takie stany urojenia w Lublinie pismaki znają
i dobrze się czują,bo z nieukami Lubelszczyzną grają.
Panie ojoj w mediach o promocji brednie się CHLAPIE,
zaś Lubliniacy,niech Lubelszczyznę znajdą na MAPIE.
Ojoj,ojoj wypociny zostały wpisane na Pańskie żądanie.
[quote name='ojoj' timestamp='1338461805' post='635576']
Panie CHEŁMIANIN N napisali LUBELSZCZYZNA wpisz pan swoje wypociny.
[/quote]
Ojoj,ojoj matołów w Kozim Grodzie nie brakuje,
każdy z nich świruje i Lubelszczyznę promuje.
Ojoj,ojoj tumany mądrzejszych od siebie nie uznają,
a to dlatego,że w mózgownicy święconą wodę mają.
Ojoj,ojoj mania wielkości urosła na miarę świętości,
sięgnęła dna obłędu i szuka wsparcia w mroczności.
Ojoj,ojoj takie stany urojenia w Lubl... rozwiń
Avatar
Liderzy lubelscy:-) / 31 maja 2012 o 23:26
Tu wiecej o wizjonerach lubelskich:-) http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120526%2FLUBLIN%2F120529600&fb_source=message
Avatar
POlski cyrk / 31 maja 2012 o 23:24
PrOmocja Lublina: hahahaha... Tu tez ciekawa czytanka http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120531/EURO2012/120539853
widac PrOfesjonalizm startegow... wesole miasto:-)
Avatar
ojoj / 31 maja 2012 o 12:56
Panie CHEŁMIANIN N napisali LUBELSZCZYZNA wpisz pan swoje wypociny.
Avatar
gicek / 31 maja 2012 o 11:52
[quote name='Krzycho' timestamp='1338446952' post='635498']
Zarobią zaprzyjaźnione agencje reklamowe, a urzędasy polatają sobie po świecie za nasze podatki. Za 24 mln można by było np. wyremontować dworzec PKS bo jak już Hetman zwabi tych sławnych inwestorów to przecież nie wysiądą na lubelskim obsranym przystanku. Tak właśnie znika kasa za rządów PO/PSL/Palikota/SLD
[/quote]

[quote name='Krzycho' timestamp='1338446952' post='635498']
Zarobią zaprzyjaźnione agencje reklamowe, a urzędasy polatają sobie po świecie za nasze podatki. Za 24 mln można by było np. wyremontować dworzec PKS bo jak już Hetman zwabi tych sławnych inwestorów to przecież nie wysiądą na lubelskim obsranym przystanku. Tak właśnie znika kasa za rządów PO/PSL/Palikota/SLD
[/quote]

Nasz dworzec PKS jest najfajnieszy.
Stare budy, wróżące Cyganki, meneliki, kieszonkowcy, podrabiane dresy.
Te 24 mln PLN pójdzie na promocje cebularzy, pięknych łanów zbóż, pirogów gryczanych itp.
[quote name='Krzycho' timestamp='1338446952' post='635498']
Zarobią zaprzyjaźnione agencje reklamowe, a urzędasy polatają sobie po świecie za nasze podatki. Za 24 mln można by było np. wyremontować dworzec PKS bo jak już Hetman zwabi tych sławnych inwestorów to przecież nie wysiądą na lubelskim obsranym przystanku. Tak właśnie znika kasa za rządów PO/PSL/Palikota/SLD
[/quote]

[quote name='Krzycho' timestamp='1338446952' post='635498']
Zarobią zaprzyjaźnione agenc... rozwiń
Avatar
buahahahaha / 31 maja 2012 o 11:46
Po co miliony???? Przecież mamy takiego jednego specjalistę ds. sprowadzania inwestorów z Ukrainy, Indii i innych krajów - Krzynia Łątkę!!! Dajcie mu 4 tysie na komórki jak kiedyś i zobaczycie, że jeszcze trzeba będzie poszerzać strefę ekonomiczną na Felinie!! Ehhh...cudze chwalicie
Po co miliony???? Przecież mamy takiego jednego specjalistę ds. sprowadzania inwestorów z Ukrainy, Indii i innych krajów - Krzynia Łątkę!!! Dajcie mu 4 tysie na komórki jak kiedyś i zobaczycie, że jeszcze trzeba będzie poszerzać strefę ekonomiczną na Felinie!! Ehhh...cudze chwalicie rozwiń
Avatar
ewcia / 31 maja 2012 o 11:34
Wy sobie najpierw zróbcie porządek z dworcem PKS bo to już słów brakuje
Avatar
Krzycho / 31 maja 2012 o 08:49
Zarobią zaprzyjaźnione agencje reklamowe, a urzędasy polatają sobie po świecie za nasze podatki. Za 24 mln można by było np. wyremontować dworzec PKS bo jak już Hetman zwabi tych sławnych inwestorów to przecież nie wysiądą na lubelskim obsranym przystanku. Tak właśnie znika kasa za rządów PO/PSL/Palikota/SLD
Avatar
gac / 31 maja 2012 o 08:32
Oczywiście całą kasę przeznaczoną na reklamę wydamy. Agencje reklamowe zarobią, pośrednicy też. Skuteczność reklamy będzie zerowa - ale nie o to chodzi. Ważne że ktoś zarobi. Artykuł o turyście z Poznania pokazał jak Lublin jest przygotowany na turystów. Teraz czas na biznes. Powodzenia.
Avatar
mom / 31 maja 2012 o 08:17
1. Wziąć się w końcu za prawdziwą współpracę z lubelskimi uczelniami i wykorzystać ich potencjał.
2. Uporzadkować miasto. Siła robocza: pobierający zasiłek bezrobotni, skazani chuligani (za malowanie przystanków, picie w autobusach komunikacji miejskiej, bijatyki i burdy).
3. Zatrudnić kompetentnych urzędników, a nie znajomych królika.
4. Opracować portal dla inwestorów z informacjami: co, gdzie i za ile.
Tyle pomysłów za darmo, bo tu nie potrzeba milionów, tu potrzeba gospodarskiego myślenia!!!
Avatar
Chełmianin N / 2 czerwca 2012 o 10:38
[quote name='ojoj' timestamp='1338461805' post='635576']
Panie CHEŁMIANIN N napisali LUBELSZCZYZNA wpisz pan swoje wypociny.
[/quote]
Ojoj,ojoj matołów w Kozim Grodzie nie brakuje,
każdy z nich świruje i Lubelszczyznę promuje.
Ojoj,ojoj tumany mądrzejszych od siebie nie uznają,
a to dlatego,że w mózgownicy święconą wodę mają.
Ojoj,ojoj mania wielkości urosła na miarę świętości,
sięgnęła dna obłędu i szuka wsparcia w mroczności.
Ojoj,ojoj takie stany urojenia w Lublinie pismaki znają
i dobrze się czują,bo z nieukami Lubelszczyzną grają.
Panie ojoj w mediach o promocji brednie się CHLAPIE,
zaś Lubliniacy,niech Lubelszczyznę znajdą na MAPIE.
Ojoj,ojoj wypociny zostały wpisane na Pańskie żądanie.
[quote name='ojoj' timestamp='1338461805' post='635576']
Panie CHEŁMIANIN N napisali LUBELSZCZYZNA wpisz pan swoje wypociny.
[/quote]
Ojoj,ojoj matołów w Kozim Grodzie nie brakuje,
każdy z nich świruje i Lubelszczyznę promuje.
Ojoj,ojoj tumany mądrzejszych od siebie nie uznają,
a to dlatego,że w mózgownicy święconą wodę mają.
Ojoj,ojoj mania wielkości urosła na miarę świętości,
sięgnęła dna obłędu i szuka wsparcia w mroczności.
Ojoj,ojoj takie stany urojenia w Lubl... rozwiń
Avatar
Liderzy lubelscy:-) / 31 maja 2012 o 23:26
Tu wiecej o wizjonerach lubelskich:-) http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120526%2FLUBLIN%2F120529600&fb_source=message
Avatar
POlski cyrk / 31 maja 2012 o 23:24
PrOmocja Lublina: hahahaha... Tu tez ciekawa czytanka http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120531/EURO2012/120539853
widac PrOfesjonalizm startegow... wesole miasto:-)
Avatar
ojoj / 31 maja 2012 o 12:56
Panie CHEŁMIANIN N napisali LUBELSZCZYZNA wpisz pan swoje wypociny.
Avatar
gicek / 31 maja 2012 o 11:52
[quote name='Krzycho' timestamp='1338446952' post='635498']
Zarobią zaprzyjaźnione agencje reklamowe, a urzędasy polatają sobie po świecie za nasze podatki. Za 24 mln można by było np. wyremontować dworzec PKS bo jak już Hetman zwabi tych sławnych inwestorów to przecież nie wysiądą na lubelskim obsranym przystanku. Tak właśnie znika kasa za rządów PO/PSL/Palikota/SLD
[/quote]

[quote name='Krzycho' timestamp='1338446952' post='635498']
Zarobią zaprzyjaźnione agencje reklamowe, a urzędasy polatają sobie po świecie za nasze podatki. Za 24 mln można by było np. wyremontować dworzec PKS bo jak już Hetman zwabi tych sławnych inwestorów to przecież nie wysiądą na lubelskim obsranym przystanku. Tak właśnie znika kasa za rządów PO/PSL/Palikota/SLD
[/quote]

Nasz dworzec PKS jest najfajnieszy.
Stare budy, wróżące Cyganki, meneliki, kieszonkowcy, podrabiane dresy.
Te 24 mln PLN pójdzie na promocje cebularzy, pięknych łanów zbóż, pirogów gryczanych itp.
[quote name='Krzycho' timestamp='1338446952' post='635498']
Zarobią zaprzyjaźnione agencje reklamowe, a urzędasy polatają sobie po świecie za nasze podatki. Za 24 mln można by było np. wyremontować dworzec PKS bo jak już Hetman zwabi tych sławnych inwestorów to przecież nie wysiądą na lubelskim obsranym przystanku. Tak właśnie znika kasa za rządów PO/PSL/Palikota/SLD
[/quote]

[quote name='Krzycho' timestamp='1338446952' post='635498']
Zarobią zaprzyjaźnione agenc... rozwiń
Avatar
buahahahaha / 31 maja 2012 o 11:46
Po co miliony???? Przecież mamy takiego jednego specjalistę ds. sprowadzania inwestorów z Ukrainy, Indii i innych krajów - Krzynia Łątkę!!! Dajcie mu 4 tysie na komórki jak kiedyś i zobaczycie, że jeszcze trzeba będzie poszerzać strefę ekonomiczną na Felinie!! Ehhh...cudze chwalicie
Po co miliony???? Przecież mamy takiego jednego specjalistę ds. sprowadzania inwestorów z Ukrainy, Indii i innych krajów - Krzynia Łątkę!!! Dajcie mu 4 tysie na komórki jak kiedyś i zobaczycie, że jeszcze trzeba będzie poszerzać strefę ekonomiczną na Felinie!! Ehhh...cudze chwalicie rozwiń
Avatar
ewcia / 31 maja 2012 o 11:34
Wy sobie najpierw zróbcie porządek z dworcem PKS bo to już słów brakuje
Avatar
Krzycho / 31 maja 2012 o 08:49
Zarobią zaprzyjaźnione agencje reklamowe, a urzędasy polatają sobie po świecie za nasze podatki. Za 24 mln można by było np. wyremontować dworzec PKS bo jak już Hetman zwabi tych sławnych inwestorów to przecież nie wysiądą na lubelskim obsranym przystanku. Tak właśnie znika kasa za rządów PO/PSL/Palikota/SLD
Avatar
gac / 31 maja 2012 o 08:32
Oczywiście całą kasę przeznaczoną na reklamę wydamy. Agencje reklamowe zarobią, pośrednicy też. Skuteczność reklamy będzie zerowa - ale nie o to chodzi. Ważne że ktoś zarobi. Artykuł o turyście z Poznania pokazał jak Lublin jest przygotowany na turystów. Teraz czas na biznes. Powodzenia.
Avatar
mom / 31 maja 2012 o 08:17
1. Wziąć się w końcu za prawdziwą współpracę z lubelskimi uczelniami i wykorzystać ich potencjał.
2. Uporzadkować miasto. Siła robocza: pobierający zasiłek bezrobotni, skazani chuligani (za malowanie przystanków, picie w autobusach komunikacji miejskiej, bijatyki i burdy).
3. Zatrudnić kompetentnych urzędników, a nie znajomych królika.
4. Opracować portal dla inwestorów z informacjami: co, gdzie i za ile.
Tyle pomysłów za darmo, bo tu nie potrzeba milionów, tu potrzeba gospodarskiego myślenia!!!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 26 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 18 4

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!