Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2010 r.
13:10
Edytuj ten wpis

Protest czerwonych kropek w Carrefour w Warszawie

0 8 A A

W samo południe w hipermarkecie Carrefour w Warszawie pojawili się ludzie przebrani za... czerwone kropki. Zdumionym klientom tłumaczyli, że to protest wobec poniżania pracowników sieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protestujący przebrali się za czerwone kropki nie bez powodu. Taka kropka pojawiła się w jednym z lubelskich hipermarketów sieci Carrefour. Sprawę opisał "Dziennik Wschodni". Pracownicy sklepu, gdy chcieli skorzystać z toalety, mieli ustawiać się w tym miejscu i czekać na pozwolenie przełożonego na przerwę w pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy stwierdziła, że jest niezgodne z prawem pracy. Ponadto, Carrefour przeprosi pracowników za czerwoną kropkę, ale członkom OPZZ "Konfederacja Pracy” i Federacji Młodych Socjaldemokratów to nie wystarcza.

"Protestujemy przeciwko faszystowskim pomysłom"

- Protestujemy przeciwko poniżaniu pracowników i faszystowskim pomysłom, takim jak ten z czerwoną kropką - mówi Maciej Konieczny z Młodych Socjaldemokratów. I dodaje: - Chcemy pokazać, że takie pomysły nie przejdą. Niezależnie od sieci handlowej, kierownicy powinni wiedzieć, że również w ich sklepach mogą pojawić się dziwnie przebrani ludzie, którzy podczas rozmów z klientami ujawnią ich bezprawne działania.

- Przyzwolenia na poniżające praktyki szefów wielkich firm nie ma i nie będzie - komentuje Adrian Zandderg, członek OPZZ "Konfederacja Pracy".

Czerwone kropki kontra ochroniarze

W sobotę protestujących pojawiło się zaledwie kilku, ale to wystarczyło, aby postawić na nogi całą ochronę sklepu. Szybko okazało się jednak, że chodzenie po sklepie, nawet w przebraniu, nie jest zabronione.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
agnieszka / 6 sierpnia 2010 o 21:12
ludzie ale wy jestescie naiwni to nie jest problem jednego carfoura tak we wszystkich sklepach jest wiem bo ja sama tam pracuje to nie pomyłka to nowy pomysł prezesów tej firmy i jej prezesów....dlaczego nikt nam nie pomoze dlaczego pip nie interesuje sie ta firma to jest obóz pracy a my murzyni...pracuje bo samotnie dziecko wychowuje...dzwigamy jak mezczyzni...ludzie pomozcie nam pracownikom legalnych obozów pracy
ludzie ale wy jestescie naiwni to nie jest problem jednego carfoura tak we wszystkich sklepach jest wiem bo ja sama tam pracuje to nie pomyłka to nowy pomysł prezesów tej firmy i jej prezesów....dlaczego nikt nam nie pomoze dlaczego pip nie interesuje sie ta firma to jest obóz pracy a my murzyni...pracuje bo samotnie dziecko wychowuje...dzwigamy jak mezczyzni...ludzie pomozcie nam pracownikom legalnych obozów pracy rozwiń
Avatar
Grześ / 26 lipca 2010 o 21:11
Czerwone kropki są posiane we wszystkich marketach i hipermarketach - i to jest dowód ,że żaden kierownik tego nie wymyślił tylko pseudo szefostwo z Targowej .Do czego służy kropka informowali nas dyrektorzy regionalni i to oni
nadzorują i wymuszają przestrzegania nowych zasad .Kto się nie dostosuje to wypad tak jak ja - jednak się cieszę bo już mam nową pracę.Napatrzyłem się i wiem ,że kierownik przynajmniej mój nie ma nic do gadania - trzy razy dziennie wizyta regionalnego i zjebka ,za zjedką to oni mają najgorzej .Widział kto w innej sieci Kierownika zmiany lub sklepu z mopem lub maszyną sprzątającą ,siedzącego na kasie - i to za 1500- 2600 zł brutto robią wszystko jak maszyny.
A co do protestów pracowników to jak pamiętam to chyba nie ma kto już protestować bo przecież w hiperach dużą część moich kumpli dawno zwolnili i zastąpili Demą .Może głos powinni zająć byli pracownicy -to my nie mamy już nic do stracenia- już nam nic nie zrobią i sikać możemy bez zgody Dyr Regionalnego.
Może należy napisać wspomnienia te dobre i te złe .Moje dobre to super zgrana ekipa cała razem z kierownikiem.
Złe - Regionalny i jego metoda zastraszania .
Niepokorny
Czerwone kropki są posiane we wszystkich marketach i hipermarketach - i to jest dowód ,że żaden kierownik tego nie wymyślił tylko pseudo szefostwo z Targowej .Do czego służy kropka informowali nas dyrektorzy regionalni i to oni
nadzorują i wymuszają przestrzegania nowych zasad .Kto się nie dostosuje to wypad tak jak ja - jednak się cieszę bo już mam nową pracę.Napatrzyłem się i wiem ,że kierownik przynajmniej mój nie ma nic do gadania - trzy razy dziennie wizyta regionalnego i zjebka ,za zjedką to oni mają najgorzej .Widział kto w ... rozwiń
Avatar
anty arcybiskup / 25 lipca 2010 o 17:55
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='24 lipiec 2010 - 15:20 ' timestamp='1279977650' post='319472']
Tak się zastanawiam, bo nie dość, że tej pracy brak i w Polsce kwitnie bezrobocie, to pracodawcy traktują pracownika jak zło konieczne. Ostatnio ?Dziennik Wschodni? nagłośnił sprawę hipermarketu ?Carrefour? w Lublinie, gdzie kierownictwo sklepu wpadło na niecodzienny pomysł kontaktu pracownika z kierownikiem. Na podłodze sklepu wymalowano ogromną czerwoną kropkę, na której kazano stawać temu pracownikowi, który chciał skorzystać z toalety lub zejść na przerwę. Pracownicy sklepu poczuli się tym upokorzeni. I słusznie, bo wewnętrzna polityka kadrowa każdej szanującej się firmy, zezwala pracownikowi na wyjście do WC wtedy, kiedy ma na to potrzebę, ponadto gwarantuje mu przerwę na śniadanie i nie jest to żadna łaska ze strony kierownika sklepu czy kierownika danej zmiany. Takie jest prawo i żaden ?kierowniczyna? sklepu nie ma prawa zmieniać prawa.
Ponadto ja bym poruszył inny problem jaki dotyczy tego typu sklepów, o którym często słyszę od znajomych, a którzy to mają nieprzyjemność pracy w tego typu miejscach. Otóż okazuje się, że ludzie, którzy zostają w tego typu sklepach kierownikami, to ludzie często wywodzący się z niskiej klasy społecznej, i którzy po dorwaniu się do stanowiska kierowniczego dostają ?szajby? i mszczą się z byle powodu na podwładnych. Śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z popularną kiedyś w wojsku ?falą? z tymże dotyczy to podwładnych pracowników hipermarketów. Pseudokierownictwo sklepu wymyśla różne historie, urągające godności człowieka, a przykładem może być ta czerwona kropka, która moim zdaniem jest przykładem sadyzmu ze strony kierownictwa. Sieć ma rzekomo przeprosić pracowników sklepu i przeprowadzi wewnętrzną kontrolę, ale wątpię, by ktokolwiek poniósł za to odpowiedzialność.
Teraz jeszcze pracodawcy domagają się łatwiejszych procedur zezwalających na ukaranie pracownika. W sumie zrobienie z miejsca pracy małego obozu pracy przymusowej, jak to miało miejsce za czasów, kiedy Polskę nękali różni najeźdźcy, zdecydowanie ułatwi pracodawcom wyżywanie się na pracownikach. Faktem jest, że trafią się też pracownicy, którym krótko mówiąc nie chce się robić, ale są też tacy, którzy tę pracę szanują i pracodawcy powinni o tym pamiętać, a niestety zapominają.
[/quote]
Po pierwsze w tego typu sklepach kierownik sklepu lub działu nie ma ażtakiego pola do popisu aby wymyślać
jakiekolwiek zmiany jesli chodzi o różne projekty między innymi zmiana organizacji pracy takich jak przekleta kropka.
To nie kierownictwo sklepu wymyśla tak ambitne plany,projekt powstaje u pomysłodawcy z zarządu i przechodzi niżej poprzez poszczególne szczeble :dyrektor eksplatacji-dyrektor regionalny-kierownik sklepu.
Zastanawia mnie dlaczego kazdy wini za nic kierownictwo sklepu jesli to nie ich pomysły,oni nie maja nawet możliwości wypowiedzenia się na ten temat czy jest coś słuszne czy też nie,jak sie nie podoba to PA.
Najłatwiej jest obarczyć kierownictwo sklepu bo jest najbliżej czemu nikt nie obwini prezesunia,który siedzi sobie na Targowej w WA-WIE,to w koncu przez jego "brudne łapki"przechodzą takie wspaniałe pomysły!!
Po co wypisujesz rzeczy na ten temat jak nie masz zielonego pojecia w problematyce.
Po drugie jeżeli dzielisz społeczeństwo na jakieś klasy średnia ,wyższa itp. to masz wielki społeczny problem
co zakrawa nawet o rasizm,niepotrzeba być człowiekiem zamożnym żeby pełnić funkcje kierownicze i być w tym naprawdę dobrym,tworzyć razem z pracownikami jeden zespół a nie obóz pracy.
Zasięgnij wiedzy potem pisz takich jak Ty jest wielu i to jest martwiące.
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='24 lipiec 2010 - 15:20 ' timestamp='1279977650' post='319472']
Tak się zastanawiam, bo nie dość, że tej pracy brak i w Polsce kwitnie bezrobocie, to pracodawcy traktują pracownika jak zło konieczne. Ostatnio ?Dziennik Wschodni? nagłośnił sprawę hipermarketu ?Carrefour? w Lublinie, gdzie kierownictwo sklepu wpadło na niecodzienny pomysł kontaktu pracownika z kierownikiem. Na podłodze sklepu wymalowano ogromną czerwoną kropkę, na której kazano stawać temu pracownikowi... rozwiń
Avatar
jivś / 24 lipca 2010 o 19:50
sytuacja jest tak dramatyczna, że aż dramatu warta: http://suchegnaty.blogspot.com/2010/07/czerwony-kropek.html
Avatar
antymanipulator / 24 lipca 2010 o 19:11
"Taka kropka pojawiła się w jednym z lubelskich hipermarketów sieci Carrefour...."

1. Nieprawda, że w jednym
2. Nieprawda, że tylko w lubelskim "carrefourze"
3. Nieprawda, że tylko DW to opisał.

Oczywiście, DW nigdzie nie podaje, że "tylko", ale nie wspominając o innych przypadkach (czerwona kropka nie była incydentem tylko jednego sklepu) sprawia wrażenie, że DW jest wielkim jedynym obrońca pojrzywdzonycch, a krzywda wydarzyła się tylko w jednym miejscu. Mówiąc krótko - sprytna manipulacja prawdą.
Avatar
grep / 24 lipca 2010 o 16:37
Kilkadziesiąt marketów Carrefour w warszawce a oni zrobiki "protest" w jednym. Wydźwięk społeczny baaaaaaaaaaaardzo duży.
Avatar
gareth / 24 lipca 2010 o 15:59
sami jesteście czerwoną kropką.
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 24 lipca 2010 o 15:20
Tak się zastanawiam, bo nie dość, że tej pracy brak i w Polsce kwitnie bezrobocie, to pracodawcy traktują pracownika jak zło konieczne. Ostatnio ?Dziennik Wschodni? nagłośnił sprawę hipermarketu ?Carrefour? w Lublinie, gdzie kierownictwo sklepu wpadło na niecodzienny pomysł kontaktu pracownika z kierownikiem. Na podłodze sklepu wymalowano ogromną czerwoną kropkę, na której kazano stawać temu pracownikowi, który chciał skorzystać z toalety lub zejść na przerwę. Pracownicy sklepu poczuli się tym upokorzeni. I słusznie, bo wewnętrzna polityka kadrowa każdej szanującej się firmy, zezwala pracownikowi na wyjście do WC wtedy, kiedy ma na to potrzebę, ponadto gwarantuje mu przerwę na śniadanie i nie jest to żadna łaska ze strony kierownika sklepu czy kierownika danej zmiany. Takie jest prawo i żaden ?kierowniczyna? sklepu nie ma prawa zmieniać prawa.
Ponadto ja bym poruszył inny problem jaki dotyczy tego typu sklepów, o którym często słyszę od znajomych, a którzy to mają nieprzyjemność pracy w tego typu miejscach. Otóż okazuje się, że ludzie, którzy zostają w tego typu sklepach kierownikami, to ludzie często wywodzący się z niskiej klasy społecznej, i którzy po dorwaniu się do stanowiska kierowniczego dostają ?szajby? i mszczą się z byle powodu na podwładnych. Śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z popularną kiedyś w wojsku ?falą? z tymże dotyczy to podwładnych pracowników hipermarketów. Pseudokierownictwo sklepu wymyśla różne historie, urągające godności człowieka, a przykładem może być ta czerwona kropka, która moim zdaniem jest przykładem sadyzmu ze strony kierownictwa. Sieć ma rzekomo przeprosić pracowników sklepu i przeprowadzi wewnętrzną kontrolę, ale wątpię, by ktokolwiek poniósł za to odpowiedzialność.
Teraz jeszcze pracodawcy domagają się łatwiejszych procedur zezwalających na ukaranie pracownika. W sumie zrobienie z miejsca pracy małego obozu pracy przymusowej, jak to miało miejsce za czasów, kiedy Polskę nękali różni najeźdźcy, zdecydowanie ułatwi pracodawcom wyżywanie się na pracownikach. Faktem jest, że trafią się też pracownicy, którym krótko mówiąc nie chce się robić, ale są też tacy, którzy tę pracę szanują i pracodawcy powinni o tym pamiętać, a niestety zapominają.
Tak się zastanawiam, bo nie dość, że tej pracy brak i w Polsce kwitnie bezrobocie, to pracodawcy traktują pracownika jak zło konieczne. Ostatnio ?Dziennik Wschodni? nagłośnił sprawę hipermarketu ?Carrefour? w Lublinie, gdzie kierownictwo sklepu wpadło na niecodzienny pomysł kontaktu pracownika z kierownikiem. Na podłodze sklepu wymalowano ogromną czerwoną kropkę, na której kazano stawać temu pracownikowi, który chciał skorzystać z toalety lub zejść na przerwę. Pracownicy sklepu poczuli się tym upokorzeni. I słusznie, bo wewnętrzna polityka ... rozwiń
Avatar
agnieszka / 6 sierpnia 2010 o 21:12
ludzie ale wy jestescie naiwni to nie jest problem jednego carfoura tak we wszystkich sklepach jest wiem bo ja sama tam pracuje to nie pomyłka to nowy pomysł prezesów tej firmy i jej prezesów....dlaczego nikt nam nie pomoze dlaczego pip nie interesuje sie ta firma to jest obóz pracy a my murzyni...pracuje bo samotnie dziecko wychowuje...dzwigamy jak mezczyzni...ludzie pomozcie nam pracownikom legalnych obozów pracy
ludzie ale wy jestescie naiwni to nie jest problem jednego carfoura tak we wszystkich sklepach jest wiem bo ja sama tam pracuje to nie pomyłka to nowy pomysł prezesów tej firmy i jej prezesów....dlaczego nikt nam nie pomoze dlaczego pip nie interesuje sie ta firma to jest obóz pracy a my murzyni...pracuje bo samotnie dziecko wychowuje...dzwigamy jak mezczyzni...ludzie pomozcie nam pracownikom legalnych obozów pracy rozwiń
Avatar
Grześ / 26 lipca 2010 o 21:11
Czerwone kropki są posiane we wszystkich marketach i hipermarketach - i to jest dowód ,że żaden kierownik tego nie wymyślił tylko pseudo szefostwo z Targowej .Do czego służy kropka informowali nas dyrektorzy regionalni i to oni
nadzorują i wymuszają przestrzegania nowych zasad .Kto się nie dostosuje to wypad tak jak ja - jednak się cieszę bo już mam nową pracę.Napatrzyłem się i wiem ,że kierownik przynajmniej mój nie ma nic do gadania - trzy razy dziennie wizyta regionalnego i zjebka ,za zjedką to oni mają najgorzej .Widział kto w innej sieci Kierownika zmiany lub sklepu z mopem lub maszyną sprzątającą ,siedzącego na kasie - i to za 1500- 2600 zł brutto robią wszystko jak maszyny.
A co do protestów pracowników to jak pamiętam to chyba nie ma kto już protestować bo przecież w hiperach dużą część moich kumpli dawno zwolnili i zastąpili Demą .Może głos powinni zająć byli pracownicy -to my nie mamy już nic do stracenia- już nam nic nie zrobią i sikać możemy bez zgody Dyr Regionalnego.
Może należy napisać wspomnienia te dobre i te złe .Moje dobre to super zgrana ekipa cała razem z kierownikiem.
Złe - Regionalny i jego metoda zastraszania .
Niepokorny
Czerwone kropki są posiane we wszystkich marketach i hipermarketach - i to jest dowód ,że żaden kierownik tego nie wymyślił tylko pseudo szefostwo z Targowej .Do czego służy kropka informowali nas dyrektorzy regionalni i to oni
nadzorują i wymuszają przestrzegania nowych zasad .Kto się nie dostosuje to wypad tak jak ja - jednak się cieszę bo już mam nową pracę.Napatrzyłem się i wiem ,że kierownik przynajmniej mój nie ma nic do gadania - trzy razy dziennie wizyta regionalnego i zjebka ,za zjedką to oni mają najgorzej .Widział kto w ... rozwiń
Avatar
anty arcybiskup / 25 lipca 2010 o 17:55
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='24 lipiec 2010 - 15:20 ' timestamp='1279977650' post='319472']
Tak się zastanawiam, bo nie dość, że tej pracy brak i w Polsce kwitnie bezrobocie, to pracodawcy traktują pracownika jak zło konieczne. Ostatnio ?Dziennik Wschodni? nagłośnił sprawę hipermarketu ?Carrefour? w Lublinie, gdzie kierownictwo sklepu wpadło na niecodzienny pomysł kontaktu pracownika z kierownikiem. Na podłodze sklepu wymalowano ogromną czerwoną kropkę, na której kazano stawać temu pracownikowi, który chciał skorzystać z toalety lub zejść na przerwę. Pracownicy sklepu poczuli się tym upokorzeni. I słusznie, bo wewnętrzna polityka kadrowa każdej szanującej się firmy, zezwala pracownikowi na wyjście do WC wtedy, kiedy ma na to potrzebę, ponadto gwarantuje mu przerwę na śniadanie i nie jest to żadna łaska ze strony kierownika sklepu czy kierownika danej zmiany. Takie jest prawo i żaden ?kierowniczyna? sklepu nie ma prawa zmieniać prawa.
Ponadto ja bym poruszył inny problem jaki dotyczy tego typu sklepów, o którym często słyszę od znajomych, a którzy to mają nieprzyjemność pracy w tego typu miejscach. Otóż okazuje się, że ludzie, którzy zostają w tego typu sklepach kierownikami, to ludzie często wywodzący się z niskiej klasy społecznej, i którzy po dorwaniu się do stanowiska kierowniczego dostają ?szajby? i mszczą się z byle powodu na podwładnych. Śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z popularną kiedyś w wojsku ?falą? z tymże dotyczy to podwładnych pracowników hipermarketów. Pseudokierownictwo sklepu wymyśla różne historie, urągające godności człowieka, a przykładem może być ta czerwona kropka, która moim zdaniem jest przykładem sadyzmu ze strony kierownictwa. Sieć ma rzekomo przeprosić pracowników sklepu i przeprowadzi wewnętrzną kontrolę, ale wątpię, by ktokolwiek poniósł za to odpowiedzialność.
Teraz jeszcze pracodawcy domagają się łatwiejszych procedur zezwalających na ukaranie pracownika. W sumie zrobienie z miejsca pracy małego obozu pracy przymusowej, jak to miało miejsce za czasów, kiedy Polskę nękali różni najeźdźcy, zdecydowanie ułatwi pracodawcom wyżywanie się na pracownikach. Faktem jest, że trafią się też pracownicy, którym krótko mówiąc nie chce się robić, ale są też tacy, którzy tę pracę szanują i pracodawcy powinni o tym pamiętać, a niestety zapominają.
[/quote]
Po pierwsze w tego typu sklepach kierownik sklepu lub działu nie ma ażtakiego pola do popisu aby wymyślać
jakiekolwiek zmiany jesli chodzi o różne projekty między innymi zmiana organizacji pracy takich jak przekleta kropka.
To nie kierownictwo sklepu wymyśla tak ambitne plany,projekt powstaje u pomysłodawcy z zarządu i przechodzi niżej poprzez poszczególne szczeble :dyrektor eksplatacji-dyrektor regionalny-kierownik sklepu.
Zastanawia mnie dlaczego kazdy wini za nic kierownictwo sklepu jesli to nie ich pomysły,oni nie maja nawet możliwości wypowiedzenia się na ten temat czy jest coś słuszne czy też nie,jak sie nie podoba to PA.
Najłatwiej jest obarczyć kierownictwo sklepu bo jest najbliżej czemu nikt nie obwini prezesunia,który siedzi sobie na Targowej w WA-WIE,to w koncu przez jego "brudne łapki"przechodzą takie wspaniałe pomysły!!
Po co wypisujesz rzeczy na ten temat jak nie masz zielonego pojecia w problematyce.
Po drugie jeżeli dzielisz społeczeństwo na jakieś klasy średnia ,wyższa itp. to masz wielki społeczny problem
co zakrawa nawet o rasizm,niepotrzeba być człowiekiem zamożnym żeby pełnić funkcje kierownicze i być w tym naprawdę dobrym,tworzyć razem z pracownikami jeden zespół a nie obóz pracy.
Zasięgnij wiedzy potem pisz takich jak Ty jest wielu i to jest martwiące.
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='24 lipiec 2010 - 15:20 ' timestamp='1279977650' post='319472']
Tak się zastanawiam, bo nie dość, że tej pracy brak i w Polsce kwitnie bezrobocie, to pracodawcy traktują pracownika jak zło konieczne. Ostatnio ?Dziennik Wschodni? nagłośnił sprawę hipermarketu ?Carrefour? w Lublinie, gdzie kierownictwo sklepu wpadło na niecodzienny pomysł kontaktu pracownika z kierownikiem. Na podłodze sklepu wymalowano ogromną czerwoną kropkę, na której kazano stawać temu pracownikowi... rozwiń
Avatar
jivś / 24 lipca 2010 o 19:50
sytuacja jest tak dramatyczna, że aż dramatu warta: http://suchegnaty.blogspot.com/2010/07/czerwony-kropek.html
Avatar
antymanipulator / 24 lipca 2010 o 19:11
"Taka kropka pojawiła się w jednym z lubelskich hipermarketów sieci Carrefour...."

1. Nieprawda, że w jednym
2. Nieprawda, że tylko w lubelskim "carrefourze"
3. Nieprawda, że tylko DW to opisał.

Oczywiście, DW nigdzie nie podaje, że "tylko", ale nie wspominając o innych przypadkach (czerwona kropka nie była incydentem tylko jednego sklepu) sprawia wrażenie, że DW jest wielkim jedynym obrońca pojrzywdzonycch, a krzywda wydarzyła się tylko w jednym miejscu. Mówiąc krótko - sprytna manipulacja prawdą.
Avatar
grep / 24 lipca 2010 o 16:37
Kilkadziesiąt marketów Carrefour w warszawce a oni zrobiki "protest" w jednym. Wydźwięk społeczny baaaaaaaaaaaardzo duży.
Avatar
gareth / 24 lipca 2010 o 15:59
sami jesteście czerwoną kropką.
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 24 lipca 2010 o 15:20
Tak się zastanawiam, bo nie dość, że tej pracy brak i w Polsce kwitnie bezrobocie, to pracodawcy traktują pracownika jak zło konieczne. Ostatnio ?Dziennik Wschodni? nagłośnił sprawę hipermarketu ?Carrefour? w Lublinie, gdzie kierownictwo sklepu wpadło na niecodzienny pomysł kontaktu pracownika z kierownikiem. Na podłodze sklepu wymalowano ogromną czerwoną kropkę, na której kazano stawać temu pracownikowi, który chciał skorzystać z toalety lub zejść na przerwę. Pracownicy sklepu poczuli się tym upokorzeni. I słusznie, bo wewnętrzna polityka kadrowa każdej szanującej się firmy, zezwala pracownikowi na wyjście do WC wtedy, kiedy ma na to potrzebę, ponadto gwarantuje mu przerwę na śniadanie i nie jest to żadna łaska ze strony kierownika sklepu czy kierownika danej zmiany. Takie jest prawo i żaden ?kierowniczyna? sklepu nie ma prawa zmieniać prawa.
Ponadto ja bym poruszył inny problem jaki dotyczy tego typu sklepów, o którym często słyszę od znajomych, a którzy to mają nieprzyjemność pracy w tego typu miejscach. Otóż okazuje się, że ludzie, którzy zostają w tego typu sklepach kierownikami, to ludzie często wywodzący się z niskiej klasy społecznej, i którzy po dorwaniu się do stanowiska kierowniczego dostają ?szajby? i mszczą się z byle powodu na podwładnych. Śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z popularną kiedyś w wojsku ?falą? z tymże dotyczy to podwładnych pracowników hipermarketów. Pseudokierownictwo sklepu wymyśla różne historie, urągające godności człowieka, a przykładem może być ta czerwona kropka, która moim zdaniem jest przykładem sadyzmu ze strony kierownictwa. Sieć ma rzekomo przeprosić pracowników sklepu i przeprowadzi wewnętrzną kontrolę, ale wątpię, by ktokolwiek poniósł za to odpowiedzialność.
Teraz jeszcze pracodawcy domagają się łatwiejszych procedur zezwalających na ukaranie pracownika. W sumie zrobienie z miejsca pracy małego obozu pracy przymusowej, jak to miało miejsce za czasów, kiedy Polskę nękali różni najeźdźcy, zdecydowanie ułatwi pracodawcom wyżywanie się na pracownikach. Faktem jest, że trafią się też pracownicy, którym krótko mówiąc nie chce się robić, ale są też tacy, którzy tę pracę szanują i pracodawcy powinni o tym pamiętać, a niestety zapominają.
Tak się zastanawiam, bo nie dość, że tej pracy brak i w Polsce kwitnie bezrobocie, to pracodawcy traktują pracownika jak zło konieczne. Ostatnio ?Dziennik Wschodni? nagłośnił sprawę hipermarketu ?Carrefour? w Lublinie, gdzie kierownictwo sklepu wpadło na niecodzienny pomysł kontaktu pracownika z kierownikiem. Na podłodze sklepu wymalowano ogromną czerwoną kropkę, na której kazano stawać temu pracownikowi, który chciał skorzystać z toalety lub zejść na przerwę. Pracownicy sklepu poczuli się tym upokorzeni. I słusznie, bo wewnętrzna polityka ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 7

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 32 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!