środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Protest na Facebooku: Nie chcą pl. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2011, 11:48
Autor: Dominik Smaga

Widok na plac poświęcony Dzieciom z Pahiatua. Po decyzji radnych będzie pl. Lecha Kaczyńskiego. (Jac
Widok na plac poświęcony Dzieciom z Pahiatua. Po decyzji radnych będzie pl. Lecha Kaczyńskiego. (Jac

Kilkaset osób przyłączyło się do internetowego protestu przeciw nazwaniu placu przy Centrum Kultury imieniem Lecha Kaczyńskiego. Coraz więcej osób odwiedza ten profil.

Profil "Nie chcemy placu im. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie” do godz. 11 "polubiło” prawie 600 osób, a liczba ta szybko rośnie.

"To jest żałosne. Jeszcze trochę i będą chcieli żeby Lecha Kaczyńskiego ogłosili świętym”, "niby nie mówi się źle o zmarłych, ale czy to oznacza, że należy dorabiać do ich życia legendę?” – m.in. takie głosy pojawiają się w dyskusji. Ktoś proponuje, by "kolekcjonować systematycznie tabliczki z nową nazwą”.

Ale padają i głosy przeciwne: "Bawi mnie wasze zacietrzewienie osobą śp. prezydenta. Polityk jak polityk, niewiele dobrego zrobił, zrobił trochę złego. Proszę o jakieś konkretne argumenty. Dlaczego TAK BARDZO przeszkadza Wam, nazwanie czegoś tam nazwiskiem śp. prezydenta. I dlaczego uważacie, że najlepszą formą buntu przeciw temu jest 'lubienieto' na fejsbuku. Bo taka internetowa forma jest chyba najbardziej bezproduktywna i żenująca.:-) Idźcie się przywiązać pod Ratuszem, skoro tak bardzo Wam zależy”.

– Facebook jest portalem społecznościowym, można na nim zakładać wiele różnych grup, profili, wygłaszać różne poglądy i ja to szanuję. Tyle mojego komentarza – mówi Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu PiS w lubelskiej Radzie Miasta. – Oczywiście uważam, że decyzja, która zapadła na ostatniej sesji Rady Miasta jest dobra i słuszna.

Plac obok Centrum Kultury, który ma nosić imię Lecha Kaczyńskiego teraz ma jeszcze starą nazwę: pl. Dzieci z Pahiatua. Otrzymał ją w 2006 r. Dzieci z Pahiatua to ponad 700 sierot po zesłańcach syberyjskich, które przez ZSRR i Persję dotarły do Nowej Zelandii.

Na ostatniej sesji Rada Miasta zdecydowała, że Dzieci z Pahiatua będą patronować jedynie małemu fragmentowi placu koło pomnika Matki Sybiraczki, który został zdegradowany do miana "skweru”, zaś reszta placu będzie poświęcona zmarłemu prezydentowi.

Uchwała uprawomocni się po upływie dwóch tygodni od jej publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Na razie jeszcze się tam nie ukazała.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bartie
bartie
klemens
(82) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bartie
bartie (12 kwietnia 2011 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dqwweq' timestamp='1302269701' post='461347']
Po ostaniach wyborach prezydenckich nie mam żadnych oporów powiedzieć, że Polska to kraj idiotów, nieuków, a wiedza przeciętnego obywatela jest jeszcze niższa niż poziom wiedzy "oczytanego" historyka od bigosu Pana Bul-Nadzeji
Dlaczego nie ma takich protestów jak Bul-Komuchruski rozdaje medale zdrajcom Polski i polskich interesów, piewcom komunizmu oraz tym o których nie można się wypowiadać.
Przeciętny pacan Polski nie używa mózgu, wiedzę pobiera z ... rynsztoka medialnego - TVN, GW.
PS Tylko 4% społeczeństwa rozumie co podają w wiadomościach - głupi nie wie, że jest głupi!
[/quote]

Widzę, że ty zaliczasz się do tych pozostałych 96 % i to jesteś w czołowych 20 % słuchających radia z torunia
i czytująch gazetę polską.
Trzeba być kompletnym kretynem, żeby nabrać się na cudowne przedwyborcze przemiany Kaczyńskiego.
Na szczęście w ostatnich wyborach ponad 50% rozszyfrowało tego krętacza.
No cóż przez najbliższe pół roku znowu będziemy oglądać tajemniczą przemianę.
I znowu ciemne 20-40% narodu to kupi... a potem się część z nich znowu ocknie po wyborach.
Tyle, że może być za poźno, bo możemy się obudzić się w kraju pomników "zamordowanego" prezydenta...
Rozwiń
bartie
bartie (11 kwietnia 2011 o 23:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem co według ciebie Lecha Kaczyński zrobił dla Lublina. Bo według mnie nic. A i dla Polski zrobił niewiele. Był jednym z najsłabszych prezydentów i z poparciem ok. 15% cztery miesiące póxniej odjechałby na boczny tor.
Ci wszyscy co tak opisują jego niby dokonania dla Lublina i Polski, niech przejdą do konkretów i napiszą chociaż jedno. W mojej ocenie był miernym prezydentem, nie dorastającym do pięt Kwaśniewskiemu.
Wstydziłem się za takiego prezydenta, a teraz będę się wstydził za Lublin z taką nazwą placu.
Jeszcze najbardziej obrzydliwe w tym wszystkim jest to, że pisowcy chcą tych ulic, placów, pomników by zrobić z tego manifest polityczny, a nie po to, żeby kogokolwiek upamiętnić.
A jak na jesieni dojdzie Pis do władzy, to wszystko już będzie nazwane imieniem Lecha.
Rozwiń
klemens
klemens (9 kwietnia 2011 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Zniesmaczony' timestamp='1302258680' post='461193']
Dajcie już spokój zmarłemu. Był jaki, był. Niech ma ten plac. Przynajmniej nie był agentem SB.
[/quote]
Rozwiń
eli
eli (9 kwietnia 2011 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='nabuchodonozor' timestamp='1302298400' post='461619']
prześladowanie blidy, doktor g., małpa w czerwonym, prześladowanie olejnik, obrażanie się na wszystkich naokoło (kartofle),
[/quote]
1. blida sama się zastrzeliła, 2.teraz pitera tropi korupcję - za 8,50 zł 3.jak małapa w czerwonym to wielkie halo a jak kartofle to wypada? 4. olejnik przykład anty-dziennikarstwa, brak zasad moralnych i zawodowych, tuba propagandowa peło
Rozwiń
Albert
Albert (9 kwietnia 2011 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='nabuchodonozor' timestamp='1302298400' post='461619']
lepszego bełkotu nie słyszałem. Odziedziczyli gospodarkę po Marku Belce. To ich sukces. 3 mln miejsc pracy - jak to wyliczyłeś, może poj3bało ci się, bo obiecali 3 mln mieszkań? Dochody polaków wzrosły o 30% - jak to wyliczyłeś, mi na pit nic nie wzrosło. Stocznie? Przypomnij sobie kto zaczął je rozwalać.
Żadnych misiaków? Pajacu, posłuchaj. Oni szukali dwa lata układu i znalezli go....we własnej partii i koalicji: Kaczmarek, Lepper....smród. Do tego: prześladowanie blidy, doktor g., małpa w czerwonym, prześladowanie olejnik, obrażanie się na wszystkich naokoło (kartofle), latanie do gruzji (polityka zagraniczna) i non stop szczucie z wykorzystaniem szarlatana z torunia.
Gorszej żenady nie widziałem. Banda idiotów i tyle w temacie....
do tego sami podali swój nie udaczny rząd do dymisji i ludzie im podziękowali.
[/quote]

Ja ten bełkot widzę i słyszę w twojej głupiej pisaninie. W ogromnym skrócie, bo szczegółowo nie zrozumiesz, palancie. 1.Rządy PiS obniżyły podatki, co wzmogło popyt wewnętrzny, bo ludzie mieli pieniądze i kupowali, co nakręcało gospodarkę. Dzieki temu Donald T. i jego poczka przez pierwsze 2 lata rządzenia nie miała problemów gosp.Gdybyś znał pajacu ekonomię na poziomie podstawowym, to zjawisko zwiększenia dochodów polega na tym także, ze możesz kupić więcej. Stąd podwyżki+obniżenie podatków+zwiększenie dochodów o 30%. Niektóre grupy zawodowe np. pileęgniarki dostały duże podwyżki. 2. Czytaj uwazniej, bo ja pisałem o 1,3 mln. nowych miejsc pracy - to są dane statystyczne 3.Za rządów PiS zaczęło być normalnie; przstępcy szli tam gdzie ich miejsce tzn. do pierdla i to niezależnie od tego w jakiej partii byli. Z PiS też - bo Kaczor nie tolerował korupcji nawet swoich (Lipec), nie mówiąc o innych. Teraz szef CBA wyleciał za to, że ujawnił aferę hazardową, której (zdaniem prokuratury nie było), chociaż sam premier twierdził spanikowany, że była. To, że była i jest korupcja to się zdarza - problem w tym jak reaguje szef. Gdybyś myślał i pomyślał, a nie bluzgał to masz jak na dloni reakcję Kaczora i Donalda T. na korupcję. Ale, ciebie nie stać na myślenie. 4. Co do in. twoich "odkryć" to poziom ich jest taki, że nie zasługują na odpowiedź. I puenta. Myśl ludziku, dodaj coś własnego, a nie powtarzj mantry peło, pytaj mądrzejszych od siebie - a wyjdziesz na ludzi. Bo na dyskusję ci nie stać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (82)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!