sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Protest ws. ośrodka żeglarskiego nad Zalewem Zemborzyckim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2010, 14:21

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie przestrzega regulaminu, który sam ustanowił – uznała Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa. I wysłała do ośrodka oficjalny protest w tej sprawie.

Chodzi o ogłoszony przez MOSiR przetarg na budowę ośrodka sportów wodnych nad Zalewem Zemborzyckim. Zgłosiło się dwóch chętnych do budowy: Fundacja LCŻ i dotychczasowy najemca terenów nad zalewem spółka Graf-Marina. Zwycięzcę wybierze obradująca od kilku dni komisja przetargowa.

– Tymczasem otrzymaliśmy informację z MOSiR, że komisja przetargowa wezwała spółkę Graf-Marina do udokumentowania złożonego oświadczenia na temat kompetencji i doświadczenia w zakresie prowadzenia zawodów żeglarskich i wodnych, szkoleń, organizacji rejsów i imprez wodniackich – informuje Joanna Żytkowska z Fundacji LCŻ.

Według fundacji, takie działanie jest niezgodne z regulaminem przetargowym. – Jeden z punktów ogłoszenia o przetargu stwierdza bowiem, że warunkiem udziału w przetargu jest złożenie kompletnej, zgodnej z regulaminem oferty oraz załączników, w tym udokumentowanych kompetencji i doświadczeń w zakresie prowadzenia zawodów żeglarskich i wodnych, szkoleń, organizacji rejsów i imprez wodniackich – mówi Żytkowska.

.

– Nie dołączenie przez spółkę Graf-Marina dokumentów potwierdzających kompetencje i doświadczenie w powyższym zakresie oznacza, że oferta jest niekompletna i nie spełnia wymogów ogłoszenia, nie powinna być zatem rozpatrywana – dodaje.

Żytkowska podkreśla, że MOSiR już po raz drugi daje spółce Graf-Marina możliwość uzupełnienia złożonej oferty. – Nie przestrzegając tym samym regulaminu, który sam ustanowił – zaznacza. – Podobna sytuacja miała miejsce także w poprzednim postępowaniu przetargowym, na co Fundacja już wówczas zwracała uwagę komisji przetargowej.

– Nie uznajemy tego protestu, nie zgadzamy się z taką interpretacją regulaminu – odpowiada Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. – Wg naszej opinii i opinii naszych prawników wezwanie do uzupełnienia dokumentacji nie jest łamaniem regulaminu. Wręcz odwrotnie. Chcemy, żeby wszystkie postanowienia regulaminu zostały w całości dotrzymane, a przetarg wreszcie rozstrzygnięty.

Wyniki przetargu mamy poznać do końca tygodnia
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Buzon
PrzeTarg
kika
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Buzon
Buzon (24 listopada 2010 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parodia, nie przetarg! Tym powinna się zająć komórka kontroli wewnętrznej UM - od tego są oni, od tego oni są...
Rozwiń
PrzeTarg
PrzeTarg (24 listopada 2010 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"i oświadczenia" niczym "i czasopism" Rywina?
Za brak ogłoszenia o przetargu w BIP MOSiR pan dyrektor powinien zostac zdymisjonowany, że o braku w warunkach poprzedniego przetargu informacji, że cena proponowana powinna byc wyższa od wywoławczej już nie wspomnę.
Rozwiń
kika
kika (24 listopada 2010 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Graf marina trzepie kase, narobili dziwnych projektów unijnych z PO KL i trzepią kaske na lewych szkoleniach na których zarabiają najlepiej trenerzy, ich hotel a szkoleni mają paluszki i herbatę..... Kto tego Pana popycha w mieście... on się tak zna na żeglarstwie, jak kapitan pogłębiarki rzecznej gdzieś pod Krakowem na Wiśle
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!