niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Przebudowa 3 Maja i Radziwiłłowskiej ma ruszyć w październiku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 września 2010, 13:50
Autor: pit

W październiku powinna ruszyć przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Radziwiłłoskiej. Ratusz wreszcie rozstrzygnął przetarg na te prace.

- Czekamy 10 dni na uprawomocnienie przetargu i podpisujemy umowę z wykonawcą – mówi Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina.

- Wykonawca ma osiemnaście miesięcy na zakończenie prac, liczymy, że wyrobi się szybciej – zaznacza Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji UM Lublin.

W ramach remontu ulica 3 Maja na odcinku od 1 Armii Wojska Polskiego do Chmielnej będzie poszerzona. Na skrzyżowaniu ulic 1 Armii W.P. i 3 Maja będą światła, podobnie przy krzyżówce z Radziwiłłowską.
Przystanek autobusowy po stronie Placu Litewskiego będzie przesunięty w stronę Krakowskiego Przedmieścia.

Największe utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na początku remontu. Wtedy będą wymieniane podziemne instalacje – min. kanalizacja.

Sama inwestycja była planowana od kilku lat. Najpierw ratusz nie mógł dostać zgody na rozebranie murku, jaki był w rejestrze zabytków. Później trzeba było poprawić część dokumentacji. Wreszcie na wiosnę ratusz zapowiedział rozstrzygnięcie przetargu. Termin przekładano 3 razy. Wszystko przez dodatkowe pytania, jakie mieli przedsiębiorcy chętni do wykonania przebudowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
RaPi
Cancer
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 września 2010 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wielka inwestycja drogowa rusza po kilku latach ciężkiej pracy urzędników z 'um'. Brawo wawsilewski, te 300 m nowej nawierzchni zdecydowanie i imponująco poprawi stastystykę wyremontowanych nawierzchni w Lublinie. Wreszczcie znikną korki tych którzy chcą przeciąć miasto w osi północ-południe. Brawo wawsilewski to sukces godny stołka rektora na lokalnym uniwersytecie technicznym. Czy pali-grzmot to doceni?!!?!?
Rozwiń
RaPi
RaPi (15 września 2010 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozbierać nowy przystanek bo zabierają się do remontu planowanego od lat. Super!
Rozpoczynać remont tuż przed zimą i w okresie największego ruchu w mieście. Skoro pierwszy etap budowy ma powodować największe utrudnienia można go było zaplanować na okres wakacyjny kiedy to w mieście nie ma studentów i uczniów. Czy ktoś w tym mieście posiada taką niespotykaną w dzisiejszych czasach umiejętność jaką jest myślenie?
Pomijam już fakt że nie od dzisiaj wiadomo że sygnalizacja świetlna to najgorsza z metod udrażniania ruchu a właściwie najskuteczniejsza jego tamowania. Do tej pory stałą tylko Radziwiłowska a teraz będzie stało wszystko.
Rozwiń
Cancer
Cancer (15 września 2010 o 17:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Truizm:
Zarządzający miastem mają OBOWIĄZEK cenić każdy grosz publiczny, wypracowany przecież przez ludzi zamieszkujących to miasto.
Mamy w Polsce instytucje kontrolne NIK, RIO, mamy wreszcie prokuraturę. Mamy dziennikarzy śledczych którzy z wszelkich nieprawidłowości żyją.
Proszę mi zatem odpowiedzieć KTO OSOBIŚCIE w 2009 r. wydał polecenie wymiany i remontu (ile to kosztowało) krawężników, chodników i zatok autobusowych na ul 3 Maja, na odcinku od Krak. Przedmieścia do Cichej.
To wszystko pójdzie na marne (po 1,5 roku użytkowania) podczas przewidzianej obecnie przebudowy.
Rozwiń
Kierowca
Kierowca (15 września 2010 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już widze te korki na tysiąclecia i dolnej 3 maja pod górkę...
Rozwiń
dfsf
dfsf (15 września 2010 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na dobrą sprawę mogą takie roboty zrobić i w grudniu . Przecież Polak potrafi... a w Lublinie to juz na pewno
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!