sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Przebudowa ul. Bohaterów Monte Cassino jednak tańsza

Dodano: 29 maja 2017, 16:08
Autor: drs

(fot. Google Street View)

Przebudowa ul. Bohaterów Monte Cassino może kosztować o wiele mniej niż spodziewały się władze miasta. Najtańsza z zainteresowanych firm chce wziąć zlecenie za niewiele ponad połowę kwoty, którą ma do wydania Ratusz

Prace mają być prowadzone na dwujezdniowym odcinku ulicy od Poczekajki do ul. Armii Krajowej. To ma być bardzo szybka przebudowa, bo rządowe pieniądze przyznane Lublinowi na odnowę tej ulicy muszą być rozliczone jeszcze w tym roku. Z tego powodu miejski Zarząd Dróg i Mostów wymaga, by wszystkie prace zakończyły się do 10 listopada.

W tym czasie trzeba całkowicie rozebrać i zbudować od podstaw najpierw jedną a potem drugą jezdnię, na nowo wybudować chodniki, poprowadzić ścieżki rowerowe oraz odnowić kładkę przerzuconą od ul. Leonarda do ul. Ułanów. Kładka po remoncie ma służyć nie tylko pieszym, ale i rowerzystom. Za kościołem, na terenie zielonym powstać ma parking na około 30 samochodów. Jednocześnie odnowiony ma być też krótki odcinek ul. Armii Krajowej między wiaduktami przy ul. Ułanów i skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Monte Cassino.

Takiego zadania chcą się podjąć trzy firmy. W piątek otwarto ich oferty złożone do miejskiego przetargu. Wszystkie firmy dają na swoją pracę pięć lat gwarancji, więc o wyborze wykonawcy zdecyduje wyłącznie cena.

Najkorzystniejszą oferuje warszawski Budimex, który chce wziąć zlecenie za niecałe 7,6 miliona zł, podczas gdy miasto oszacowało wartość prac na blisko 13,6 miliona. Do tej kwoty nie zbliżyły się też pozostała dwie firmy: KPRD z Lublina wystartowało w przetargu z ceną 8,8 mln zł, a pruszkowski Strabag wycenił roboty na 9,7 mln.

Roboty drogowe będą się wiązały z dużymi utrudnieniami dla kierowców, w trakcie przebudowy ruch ma być prowadzony jedną jezdnią w obu kierunkach.

Na swoją kolej musi jeszcze czekać jednojezdniowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino między ul. Zana i al. Kraśnicką. Tego fragmentu, również mocno sfatygowanego, przebudowa nie dotyczy. (drs)

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje drogi
Użytkownik niezarejestrowany
M
D.
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 maja 2017 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo !!!
Rozwiń
M
M (30 maja 2017 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aleksandra napisał:
 Wybodowane nowe osiedla, biurowce, budynki handlowo-usługowe, galerie, stadion, aquapark i masa innych obiektów, a Ty narzekasz, że wioski (notabene z jedną drogą) mają drogi, skoro to właśnie w Lublinie przybyło masę świetnych dróg. żenada
 No właśnie wybudowano nowe a stare zostawiono samym sobie... 
Rozwiń
D.
D. (30 maja 2017 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zrobią za mniejsze pieniądze - żle, bo zaraz się rozpadnie jak to wszystko w tej Polsce, zrobią za większe pieniądze - złodzieje, ciekawe kto wziął do kieszeni i się nahapał - na pewno prezydent i urzędnicy. To jakieś kpiny, jak można na wszystko pluć jadem przegrywa, który nic w życiu nie osiągnął. Jak żałosna, narzekająca na wszystko cebula.
Rozwiń
Aleksandra
Aleksandra (30 maja 2017 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy to jakiś żart? ostatnie 5/6 lat to jedna wielka budowa, przebudowa i remont Lublina - nowe i odnowione drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, skwery, parki, place. Wybodowane nowe osiedla, biurowce, budynki handlowo-usługowe, galerie, stadion, aquapark i masa innych obiektów, a Ty narzekasz, że wioski (notabene z jedną drogą) mają drogi, skoro to właśnie w Lublinie przybyło masę świetnych dróg. żenada
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2017 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakieś wiochy gdzie jezdzi jeden samochod na godzine maja porobione lepsze drogi (za kase unijną) niż miasto wojewódzkie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!