czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Przebudowa ul. Narutowicza: Zamkną odcinek między Lipową a Okopową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2014, 16:00
Autor: Dominik Smaga

W przyszłą niedzielę po raz ostatni będziemy mogli przejechać ul. Narutowicza między Lipową a Okopową. Dzień później jezdnia zostanie zamknięta na kilka miesięcy. Cały ruch zostanie skierowany na objazdy

Dokładnie 5 maja zacznie się najtrudniejszy etap przebudowy ul. Narutowicza. Jezdnia zostanie zamknięta dla ruchu, będą na nią wpuszczane tylko pojazdy mieszkańców przyległych kamienic, zaopatrzenie sklepów oraz służby komunalne i - co oczywiste - pojazdy budowy. - Pozostałe samochody zostaną skierowane na objazd przez ul. Lipową i Okopową - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Skręt z Narutowicza (jadąc od Głębokiej) w lewo w Lipową będzie możliwy tylko z tego pasa, co obecnie. Ratusz rozważał umożliwienie tego manewru z obu pasów, ale na razie się na to nie zdecydował. Co ważne, kierowcy jadący od Głębokiej zamiast korzystać z oficjalnego objazdu mogą wjechać w ul. Chopina, w ten sposób ominą światła koło Plazy i na skrzyżowaniu Lipowej z Okopową. Choć sytuacja na skrzyżowaniach znacząco się zmieni, magistrat nie planuje zmian w ustawieniach sygnalizacji świetlnej. - Przynajmniej na razie - mówi Krzyżanowska. Inny objazd został wyznaczony dla komunikacji miejskiej. Linia 8 w kierunku Zalewu Zemborzyckiego pojedzie zwykłą trasą, ale wróci przez Narutowicza, Lipową, Krakowskie Przedmieście, Kołłątaja i Hempla na swój obecny przystanek końcowy na Okopowej. Linie 9, 39 i 909 pojadą przez Narutowicza, Lipową, Krakowskie Przedmieście i pl. Wolności. Natomiast nocna linia N1 będzie z Narutowicza skręcać w lewo w Lipową, później w prawo w Okopową, dojedzie nią do Narutowicza, a dalej po staremu skręci w Kapucyńską, by stanąć pod Baobabem. W przeciwną stronę pojedzie tak samo: zamknięty odcinek ul. Narutowicza ominie jadąc Okopową i Lipową. Termin zakończenia prac jest wyznaczony na koniec sierpnia. Dlaczego tak późno? Do zrobienia jest bardzo dużo, konieczna jest wymiana i przebudowa wielu podziemnych sieci. Zakres prac jest porównywalny z tym, z jakim mieliśmy do czynienia na ul. 3 Maja podczas przebudowy skrzyżowania z ul. Radziwiłłowską i I Armii Wojska Polskiego. Zmiany obejmą nie tylko samą ul. Narutowicza. Na ul. Lipowej obok Victorii pojawi się dodatkowy pas do skrętu w prawo, tak by były dwa pasy do jazdy na wprost w al. Piłsudskiego. A dzięki przebudowie trakcji na tym skrzyżowaniu trolejbusy jadące pod górę al. Piłsudskiego nie będą już ramować ruchu przejeżdżając przez przestarzałą zwrotnicę.
  Edytuj ten wpis
Paweł
coś nie tak
cyklista
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Paweł
Paweł (28 kwietnia 2014 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Choć sytuacja na skrzyżowaniach znacząco się zmieni, magistrat nie planuje zmian w ustawieniach sygnalizacji świetlnej. – Przynajmniej na razie – mówi Krzyżanowska" i racja bo na razie nie ma sensu, jak nie będą jechały samochody z naprzeciwka (zamkniętej Narutowicza) to skręt w lewo powinien być sprawny/płynny, tylko paru pieszych na początku.

Rozwiń
coś nie tak
coś nie tak (28 kwietnia 2014 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

. Na ul. Lipowej obok Victorii pojawi się dodatkowy pas do skrętu w prawo, tak by były dwa pasy do jazdy na wprost w al. Piłsudskiego.  - nie rozumiem  Victoria przy Lipowej ?

Rozwiń
cyklista
cyklista (27 kwietnia 2014 o 22:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko nie mogą zapomnieć o specjalnych pasach w jezdni, dla rowerzystów. To najważniejsza sprawa, reszta niech jeździ naokoło.

Rozwiń
Rumek
Rumek (27 kwietnia 2014 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jezdnia zostanie zamknięta dla ruchu, będą na nią wpuszczane tylko pojazdy mieszkańców przyległych kamienic, zaopatrzenie sklepów oraz służby komunalne 

Czyli wszyscy i jak to bywa w Lublinie na zamkniętym odcinku będą się tworzyć korki.No może ze dwa razy służby się pojawią i wypiszą parę druczków.

Rozwiń
abc
abc (27 kwietnia 2014 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

hmm ciekawe czy czeka nas niebawem paraliż centrum i czy i tak zakorkowane Krakowskie Przedmieście to wszystko wytrzyma - w to jakoś niestety wątpię.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!