wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Przebudowa wiaduktu nad ul. Kunickiego przedłuży się

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2013, 17:38
Autor: Dominik Smaga

Na wiadukcie rozebrana jest większość biegnących po nim torów. Trzeba je odtworzyć ( Maciej Kaczanow
Na wiadukcie rozebrana jest większość biegnących po nim torów. Trzeba je odtworzyć ( Maciej Kaczanow

Zima opóźnia prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego nad ul. Kunickiego. Roboty miały wystartować na początku kwietnia, ale wciąż nie wiadomo kiedy uda się je zacząć.

Początkowo planowano, że wszystkie prace przy remoncie wiaduktu zakończą się w marcu. Jednak już jesienią było wiadomo, że w tym terminie co najwyżej uda się zakończyć tylko to, co nie jest ściśle związane z układem drogowym.

Nie udało się, a do zrobienia jest jeszcze dużo. Trzeba dokończyć tunel, który z pl. Dworcowego będzie biec aż do ul. Kunickiego i aranżację placu u wylotu tunelu. Na wiadukcie rozebrana jest większość biegnących po nim torów. Trzeba je odtworzyć.

Najwięcej kłopotu będzie z drogami. Jesienią planowano, że będą gotowe do czerwca, ale teraz nie wiadomo, czy jest to w ogóle realne. Harmonogram inwestycji zakładał, że prace zostaną wznowione tuż po świętach.

– Prace raczej nie rozpoczną się przed 15 kwietnia – przyznaje Sławomir Burczaniuk, dyrektor lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Prowadzenie robót w okresie niskich temperatur sprawiłoby, że efekt byłby krótkotrwały – dodaje.

Dodatkowo inwestycję opóźniły problemy z podziemnymi instalacjami biegnącymi inaczej, niż pokazywała to dokumentacja.

Ze swoimi robotami czekać musi też miasto, które ma dopasować ul. Kunickiego do jezdni pod wiaduktem, której poziom zostanie obniżony przez kolejarzy o 40 cm. – Te prace były planowane na maj, ale zakładał to ten sam harmonogram, w którym kolej zaczynała swoje prace w okolicy Wielkanocy – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Po przebudowie kierowcy będą mieć pod wiaduktem po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nowe pasy jezdni powstaną w miejscu galeryjek dla pieszych. Natomiast piesi przeniosą się do dwóch tuneli zbudowanych po bokach wiaduktu. Nowa nawierzchnia ma być ułożona także na bezpośrednio przyległych do ul. Kunickiego odcinkach ul. Garbarskiej i Pocztowej.

Wartość prac to ponad 24 mln złotych, z czego 85 proc. pokrywa unijna dotacja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
Dżordż Klunej
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (12 kwietnia 2013 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-------------------------NIE BĘDZIEMY CZEKAĆ AŻ DO NOWYCH WYBORÓW !!!-------------------------- Dlatego że LUBLINIANIE zasłużyli na SZACUNEK i POWAŻNE TRAKTOWANIE a tego możemy się spodziewać TYLKO po Wyborach do Nowych Władz czyli od "PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI" (PIS). "remont" rupiecia tunelu od początku był NIEOPŁACALNY GDYŻ REMONT NIE DAWAŁ GWARAN CJI NA JEGO WŁAŚCIWE ODRESTAUROWANIE I WŁAŚCIWĄ EKSPLOATACJE !!!. " Dziurawy para sol się NIE naprawia tylko kupuje nowy parasol by znowu mógł służyć użytkownikowi !" . W Białym stoku władze tego miasta bardziej dbają o finanse miasta i zadecydowali postawić nowy WIADUKT niż bawić się w remonty . Na ul. Kunickiego należy postawić NOWY WIADUKT, gdyż to będzie inwe stycja tańsza i fundusze z DOTACJI "UE" będą lepiej użyte do modernizacji drogowej wokół WIAD UKTU a zwłaszcza do rekonstrukcji nieopodal "skrzyżowania śmierci" Pl. Bychawski (!). Niczym wła dze w Lublinie obejmie patriotyczny "PIS" to reżim "PO" zmarnuje na "głupoty" setki MILIONÓW !!!. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk nie może pełnić funkcji Prezydenta Stolicy Regionu Lublina-- ewe ntualnie może być Prezydentem Bychawy , Krasnegostawu czy Bełżyc ! . Na ul.Kunickiego NOWY WIADUKT aby Nasze Wnuczęta dobrze Nas WSPOMINALI . Zatrzymać "Platforme Oszustów" (IPO) w Lublinie, bo Nam miasto z pieniędzy OGOŁOCĄ !. OCZEKUJEMY NA "PIS" !. Szczęść Boże Memu pięknemu miastu Lublinowi !.
Rozwiń
Dżordż Klunej
Dżordż Klunej (5 kwietnia 2013 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeden wielki przekręt z tej przebudowy... Firmy przystępujące do przetargu wiedziały, że nie da się tego zrobić w terminie, ale wystartowały, bo coś robić trzeba.
Ciekawe jest to, że wszyscy zainteresowani domyślali się kto wygra... Najtańszy był Intercor, ale z powodów "formalnych" został odrzucony i wybrano PRK, z drugiego miejsca, za kasę też nieciekawą.
Finansowo niby płaci UE w 85% za ten szmelc, ale za te wszystkie niedogodności płacą wszycy użytkownicy ulicy Kunickiego.
Jako budowlaniec rozumiem i wiem jak wygląda budowa czy remont od środka, problemy, terminy, ale przejeżdżając codziennie przez tę patologię nazywaną przebudową, już tylko przeklinam pod nosem i zastanawiam się co szybciej zostanie zakończone, 3ci odcinek ekspresówki czy przebudowa wiaduktu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!