piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Przedłużają ulicę Związkową. Powstanie ul. Węglarza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2011, 19:56
Autor: Dominik Smaga

Przez cały czas robót drogowcy muszą zapewnić dojazdy do osiedli, domów jednorodzinnych i prowadzony
Przez cały czas robót drogowcy muszą zapewnić dojazdy do osiedli, domów jednorodzinnych i prowadzony

Lublin. Jeszcze tej jesieni mieszkańcy Rudnika mogą się dostać nową drogę do swych bloków. Chodzi o przedłużenie ul. Związkowej. Budowę tej dwupasmówki przez lata blokowali mieszkańcy okolicznych domów jednorodzinnych.

Ta ulica miała być gotowa już dawno. Rozpoczęcie jej budowy planowano na jesień 2009 r., ale prace zostały zablokowane przez protesty mieszkańców Ponikwody. Tłumaczyli, że nowa droga będzie źródłem hałasu i wstrząsów zagrażających domom jednorodzinnym.

Protesty skutecznie uniemożliwiały Ratuszowi skompletowanie ostatnich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji. Mimo, że wszystko inne było już gotowe: rozstrzygnięty był przetarg, wykonawca wybrany, znany był też koszt drogi: 9,5 mln zł. Dopiero w kwietniu b.r. urzędnikom udało się wydać pozwolenie na budowę, któremu nadali rygor natychmiastowej wykonalności.

Co ma tu powstać? – To będzie 400 metrów dwupasmówki między ul. Bazylianówka a Walecznych – wyjaśnia Zbigniew Choduń z Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. – Na tej drodze przewidziane są też zatoczki, gdyby wprowadzona tu została komunikacja miejska – dodaje. Do ul. Węglarza przedłużone zostaną też ul. Walecznych (od Truskawkowej) i Jagodowa (od Walecznych).

Na wykonanie tego wszystkiego drogowcy mają czas do końca czerwca przyszłego roku. – Żeby zdążyć w terminie musimy zbudować jezdnię najpóźniej tej jesieni. Tak, żeby na przyszły rok zostały nam prace wykończeniowe i ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni – zapowiada Wiesław Różyk, kierownik budowy. To oznacza, że już w tym roku można by jechać nową, choć niedokończoną jeszcze ulicą.
Drogowcy już wkroczyli do akcji. – Zaczynamy od prac ziemnych i sieci deszczowej, wodociągowej i kanalizacji – mówi Różyk.

Nie zmienia się za to jedno: droga nadal dzieli mieszkańców.

Ci z Ponikwody jak byli, tak są niezadowoleni z tej inwestycji. – Biorąc pod uwagę natężenie ruchu i brak jakichkolwiek świateł w tym miejscu przejście na drugą stronę będzie graniczyło z cudem, bo droga będzie miała cztery pasy ruchu – pisze na forum.dziennikwschodni.pl Internauta asa.

Ci z Rudnika mówią: Nareszcie. Mamy już dość jeżdżenia po wertepach i błocie – tłumaczy pani Magda, mieszkanka bloku przy ul. Cyprysowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
asa
Beret - Genetic Patriot
asa
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

asa
asa (26 maja 2011 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1306317585' post='482228']
Przeczytaj sobie plik drugi (161_1_1.pdf), zwłaszcza punkty poświęcone analizie bieżącej sytuacji planistycznej i prawnej oraz wniosków. Jest tam mowa o zmianie koncepcji przedłużenia Węglarza.
[/quote]
Dzięki. Tak tylko że chodzi o sporny obszar I/20 ta biała plama na zamieszczonej przeze mnie mapę. Ale biorąc pod uwagę spór jaki się toczył w sprawie przedłużenia do ul Walecznych raczej na ich miejscu przygotował się na niespodziankę taka jaką miasto przygotowało sprzeciwiającym się. Czyli miasto przegrywało w SKO i co zrobiło wydało pozwolenie na budowę:
[url="http://bip.lublin.eu/um/index.php?t=200&id=145942"]Link do BIP[/url]
"Na podstawie art. 108 § 1 Kpa decyzji niniejszej nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności, ponieważ jest to niezbędne ze względu na ważny interes społeczny – bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszego w zainwestowanym obszarze zabudowy jedno- i wielorodzinnej."
Co trudno uznać za wzięcie pod uwagę wcześniej toczonego sporu tylko obejście praw mieszkańców. A co najgorsze jest to że miasto zamiast znaleźć złoty środek wg mnie postawienie ekranów i ograniczenie tonażu ( tak apropo tonażu ta droga ma podobno służyć mieszkańcom osiedli a nie odciążaniu korków na spółdzielczości pracy )przygotowuje się (tak jak w tym powyższym Projekcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin (...) a dokładniej w pkt 20.10.5 ) do odszkodowań z tyt. zmiany planu co świadczy o jednym zastosowano metodę budujemy a później wypłacamy odszkodowania a można by tego uniknąć ale po co w końcu nie płacą z własnych kieszeni.
Rozwiń
Beret - Genetic Patriot
Beret - Genetic Patriot (25 maja 2011 o 11:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='asa' timestamp='1306304103' post='482167']
jednak ta droga ma być przedłużona do Turystycznej
[/quote]

Jutro na sesji RM mają być głosowany: "Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin dla terenu położonego w rejonie ulic Nasturcjowa, Narcyzowa, Orzechowa i Trześniowska".

[url="http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&id=147438"]Link do BIP[/url]

Przeczytaj sobie plik drugi (161_1_1.pdf), zwłaszcza punkty poświęcone analizie bieżącej sytuacji planistycznej i prawnej oraz wniosków. Jest tam mowa o zmianie koncepcji przedłużenia Węglarza.
Rozwiń
asa
asa (25 maja 2011 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='atomek' timestamp='1306235088' post='481866']
Ludzie nie chcą drogi. Wolą jeździć i brnąć przez błoto, kamienie...itp. Powinni opisać ten przypadek w jakiejś pracy naukowej. Czy to dowód na egoizm, zacofanie, butę, pieniactwo, obojętność?
[/quote]
Pracę dyplomową to można napisać o ludziach którzy nie mając o czymś pojęcia próbują coś podobnego jak ta wypowiedź powyżej napisać bo problem jest bardziej skomplikowany. Tutaj najciekawsze jest to że wszyscy uznają że droga powinna powstać ale różnice są w fakcie jaka ta droga ma powstać czy w kształcie wymuszonym przez miasto czy w kształcie który odpowiadałby wszystkim stronom. Aktualny status tej drogi jest następujący nie jest do droga osiedlowa czyli gminna ale powiatowa bez żadnych ograniczeń tonażowych i osłon wytłumiających co ludziom mieszkającym w ok 10 m odległości od tej drogi (i nie są to tylko domki jednorodzinne ale też blok) jednak nie odpowiada.
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1306154477' post='481502']
To chyba nie tak. Docelowo tzw. małą obwodnicą, która będzie biec od Turystycznej, na zachód przez Spółdzielczości Pracy aż do Poligonowej ma być oś przyszłej ulicy "Do Dysa" (na odcinku od Turystycznej do Spółdzielczości Pracy i dalej na zachód do ul. Choiny) oraz ul. Zelwerowicza (od ul. Choiny do Poligonowej).
[/quote]
Tutaj masz rację trochę przesadziłem apropo jednak tego przedłużenia w przyszłości z godnie z MPZP
jednak ta droga ma być przedłużona do Turystycznej dlatego miasto biorąc pod uwagę przepustowość ruchu dostosowuje drogę do dużej przepustowości ruchu jak też wg mnie bezczelnie dopuszcza ruch pojazdów o dużej masie. Bo wie dobrze że później nikt się na to nie zgodzi Tak żebym nie był gołosłowny link do mapy zamieszczony na forum skyscrapercity http://www.lublin.eu/images/upload/10-Funkcje-RUDNIK%20%28Large%29.jpg
Rozwiń
atomek
atomek (24 maja 2011 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyta się te wpisy i włosy z głowy wypadają... Ludzie w innych częściach miasta biją się, kłócą, awanturują w końcu błagają o wybudowanie drogi. A tu zagwostka! Ludzie nie chcą drogi. Wolą jeździć i brnąć przez błoto, kamienie...itp. Powinni opisać ten przypadek w jakiejś pracy naukowej. Czy to dowód na egoizm, zacofanie, butę, pieniactwo, obojętność?
Rozwiń
asa
asa (24 maja 2011 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ZEUS' timestamp='1306150186' post='481463']
te nowobogackie wieśniaki z rudnika już mają przechlapane, niech no który tylko wejdzie na Ponikwodę z jakimś kundlem na smyczy to szybko pozna na sobie że jest nieproszonym gościem w tej części Lublina.
[/quote]

art. 190 KK § 1. stanowi: "Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

i to tyle apropo

[quote name='ZEUS' timestamp='1306160063' post='481540']
Dzięki za postraszenie, ale wiesz że za sugerowanie komuś że jest bandytą grozi jeden z paragrafów? A przeprosiny w mediach nie są tanie... Tak więc radzę odróżnianie osób które werbalnie potrafią bronić swojego osiedla od bandytów.
[/quote]

na drugi raz przemyśl co piszesz bo raczej obrona konieczna tutaj nie ma zastosowania
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!