Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 września 2013 r.
10:13
Edytuj ten wpis

Przedsiębiorca z Lublina zatrzymany przez CBA

0 10 A A
CBA
CBA

Agenci CBA zatrzymali lubelskiego przedsiębiorcę. Według śledczych, Artur J. próbował wyłudzić ponad pół miliona złotych z unijnych dotacji. Pieniądze miały pójść na uruchomienie przedszkola i szkolenia dla nauczycieli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fiej / 1 października 2013 o 08:47

Pierwsze słyszę "pazerny jak polak " nie miało być "pazerny jak żyd? "

Czasy się zmieniają jak widać na przykładzie Pana od ochrony.

Avatar
Gość / 1 października 2013 o 07:55

Juzefie Bonk - nie aplikuj, za szybko wpadniesz.

VAT sobie odbierasz z Urzędu Skarbowego. Jeśli nie jesteś VATowcem to się nim stań. Nie chcesz to płać.

Ten Pan, jak wynika z wypowiedzi prokuratorka, najwyraźniej wykazał się intelektem na poziomie ochroniarza (nomen omen) fałszując faktury.

Pazerny jak polak. Dajcie mu w prezencie worek ziemniaków, to jeszcze dostawcę przeleci.

Pierwsze słyszę "pazerny jak polak " nie miało być "pazerny jak żyd? "

Pierwsze słyszę "pazerny jak polak " nie miało być "pazerny jak żyd? "

rozwiń
Avatar
fiej / 1 października 2013 o 06:53

Juzefie Bonk - nie aplikuj, za szybko wpadniesz.

VAT sobie odbierasz z Urzędu Skarbowego. Jeśli nie jesteś VATowcem to się nim stań. Nie chcesz to płać.

Ten Pan, jak wynika z wypowiedzi prokuratorka, najwyraźniej wykazał się intelektem na poziomie ochroniarza (nomen omen) fałszując faktury.

Pazerny jak polak. Dajcie mu w prezencie worek ziemniaków, to jeszcze dostawcę przeleci.

Avatar
Juzef Bonk / 1 października 2013 o 06:07

"Złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawnia ich treści."

Cóż takiego zeznał podejrzany czy też już oskarżony?

1)Wszycy tak robią, by zrekompensować sobie VAT, bo rozlicza się koszty w kwotach netto?

2)Wszycy tak robią, bo już na etapie projektu i biznes planu zawyża się wszelkie koszty średnio o 30%?

3)Wszyscy tak robią, bo nawet w przypadku ratusza i urzędu marszałkowskiego NIK stwierdził korupcjogenne mechanizmy przy podpisaniu umowy o dofinansowaniu budowy nowego miejskiego stadionu ?

4)Wszyscy tak robią, a tylko wybranych się ściga więc czepcie się wielkich, a nie maluczkich?

Wystarczy odrobinę poszperać, by zobaczyć, że ta europejska ryba psuje się od głowy, a nie ogona:

"Z protokołu kontrolnego NIK wynika, że marszałek województwa naruszył wytyczne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz wewnętrzne procedury przy przyznaniu 67 milionów unijnych dotacji do budowy stadionu miejskiego przy Krochmalnej.

Projekt nie był przygotowany w stopniu kwalifikującym go do zawarcia umowy o dofinansowanie. Miasto Lublin nie posiadało pozwolenia na budowę stadionu miejskiego wraz z zagospodarowaniem przylegającego terenu - napisali w protokole inspektorzy NIK.

Dowolność postępowania przy ocenie formalnej wniosku o dofinansowanie złożonego przez Miasto Lublin, w ocenie NIK, stanowi mechanizm korupcjogenny (nieprawidłowość powodująca lub zwiększająca ryzyko wystąpienia korupcji)."

Zapytajcie w dowolnym biurze pośrednictwa w aplikowaniu o środki pomocowe, a co z VAT - usłyszycie, że wszyscy zawyżają ceny i koszty i wychodzą na swoje...

"Złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawnia ich treści."

Cóż takiego zeznał podejrzany czy też już oskarżony?

1)Wszycy tak robią, by zrekompensować sobie VAT, bo rozlicza się koszty w kwotach netto?

2)Wszycy tak robią, bo już na etapie projektu i biznes planu zawyża się wszelkie koszty średnio o 30%?

3)Wszyscy tak robią, bo nawet w przypadku ratusza i urzędu marszałkowskiego NIK stwierdził korupcjogenne mechanizmy przy podpisaniu umowy o dofinansowaniu budowy nowego miejskiego stadionu ?

4)Wszyscy... rozwiń

Avatar
jaś / 30 września 2013 o 23:37

A ja myślałem, że CBA zajmuje się korupcją i to na wysokim szczeblu!!! Gdzie tu korupcja??? To sprawa dla Policji i PG.

Avatar
varyjot / 30 września 2013 o 16:55

http://przedszkole.jackow.eu/o-przedszkolu

Oficjalna strona internetowa tego biznesu.

Avatar
Gość / 30 września 2013 o 14:27

jemu nic nie zrobia poszkodowane zostały dzieci,które miały super panie  i super opieke , a teraz pan Artura.J małżonka każe płacic rodzicom po 300 zł jeśli chca y dzieci nadal chodziły do tego pzredszkola bo później ona to pzrejmie i dalej będa oszukiwać.Banda złodzij i tyle.Tylko szkoda tych dzieci bu razem super tworzyli grupe.

Avatar
Sylkiusz / 30 września 2013 o 12:41

Ten mężczyzna nie jest upośledzonym geniuszem... jest z pewnością członkiem  PSLu

Avatar
gośc / 30 września 2013 o 11:21

czy to może pam A,J co ma punkty przedszkolne????

Avatar
gośc / 30 września 2013 o 11:17

czy to chodzi może o pana (...) który ma punkty przedszkole itp.

Avatar
fiej / 1 października 2013 o 08:47

Pierwsze słyszę "pazerny jak polak " nie miało być "pazerny jak żyd? "

Czasy się zmieniają jak widać na przykładzie Pana od ochrony.

Avatar
Gość / 1 października 2013 o 07:55

Juzefie Bonk - nie aplikuj, za szybko wpadniesz.

VAT sobie odbierasz z Urzędu Skarbowego. Jeśli nie jesteś VATowcem to się nim stań. Nie chcesz to płać.

Ten Pan, jak wynika z wypowiedzi prokuratorka, najwyraźniej wykazał się intelektem na poziomie ochroniarza (nomen omen) fałszując faktury.

Pazerny jak polak. Dajcie mu w prezencie worek ziemniaków, to jeszcze dostawcę przeleci.

Pierwsze słyszę "pazerny jak polak " nie miało być "pazerny jak żyd? "

Pierwsze słyszę "pazerny jak polak " nie miało być "pazerny jak żyd? "

rozwiń
Avatar
fiej / 1 października 2013 o 06:53

Juzefie Bonk - nie aplikuj, za szybko wpadniesz.

VAT sobie odbierasz z Urzędu Skarbowego. Jeśli nie jesteś VATowcem to się nim stań. Nie chcesz to płać.

Ten Pan, jak wynika z wypowiedzi prokuratorka, najwyraźniej wykazał się intelektem na poziomie ochroniarza (nomen omen) fałszując faktury.

Pazerny jak polak. Dajcie mu w prezencie worek ziemniaków, to jeszcze dostawcę przeleci.

Avatar
Juzef Bonk / 1 października 2013 o 06:07

"Złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawnia ich treści."

Cóż takiego zeznał podejrzany czy też już oskarżony?

1)Wszycy tak robią, by zrekompensować sobie VAT, bo rozlicza się koszty w kwotach netto?

2)Wszycy tak robią, bo już na etapie projektu i biznes planu zawyża się wszelkie koszty średnio o 30%?

3)Wszyscy tak robią, bo nawet w przypadku ratusza i urzędu marszałkowskiego NIK stwierdził korupcjogenne mechanizmy przy podpisaniu umowy o dofinansowaniu budowy nowego miejskiego stadionu ?

4)Wszyscy tak robią, a tylko wybranych się ściga więc czepcie się wielkich, a nie maluczkich?

Wystarczy odrobinę poszperać, by zobaczyć, że ta europejska ryba psuje się od głowy, a nie ogona:

"Z protokołu kontrolnego NIK wynika, że marszałek województwa naruszył wytyczne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz wewnętrzne procedury przy przyznaniu 67 milionów unijnych dotacji do budowy stadionu miejskiego przy Krochmalnej.

Projekt nie był przygotowany w stopniu kwalifikującym go do zawarcia umowy o dofinansowanie. Miasto Lublin nie posiadało pozwolenia na budowę stadionu miejskiego wraz z zagospodarowaniem przylegającego terenu - napisali w protokole inspektorzy NIK.

Dowolność postępowania przy ocenie formalnej wniosku o dofinansowanie złożonego przez Miasto Lublin, w ocenie NIK, stanowi mechanizm korupcjogenny (nieprawidłowość powodująca lub zwiększająca ryzyko wystąpienia korupcji)."

Zapytajcie w dowolnym biurze pośrednictwa w aplikowaniu o środki pomocowe, a co z VAT - usłyszycie, że wszyscy zawyżają ceny i koszty i wychodzą na swoje...

"Złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawnia ich treści."

Cóż takiego zeznał podejrzany czy też już oskarżony?

1)Wszycy tak robią, by zrekompensować sobie VAT, bo rozlicza się koszty w kwotach netto?

2)Wszycy tak robią, bo już na etapie projektu i biznes planu zawyża się wszelkie koszty średnio o 30%?

3)Wszyscy tak robią, bo nawet w przypadku ratusza i urzędu marszałkowskiego NIK stwierdził korupcjogenne mechanizmy przy podpisaniu umowy o dofinansowaniu budowy nowego miejskiego stadionu ?

4)Wszyscy... rozwiń

Avatar
jaś / 30 września 2013 o 23:37

A ja myślałem, że CBA zajmuje się korupcją i to na wysokim szczeblu!!! Gdzie tu korupcja??? To sprawa dla Policji i PG.

Avatar
varyjot / 30 września 2013 o 16:55

http://przedszkole.jackow.eu/o-przedszkolu

Oficjalna strona internetowa tego biznesu.

Avatar
Gość / 30 września 2013 o 14:27

jemu nic nie zrobia poszkodowane zostały dzieci,które miały super panie  i super opieke , a teraz pan Artura.J małżonka każe płacic rodzicom po 300 zł jeśli chca y dzieci nadal chodziły do tego pzredszkola bo później ona to pzrejmie i dalej będa oszukiwać.Banda złodzij i tyle.Tylko szkoda tych dzieci bu razem super tworzyli grupe.

Avatar
Sylkiusz / 30 września 2013 o 12:41

Ten mężczyzna nie jest upośledzonym geniuszem... jest z pewnością członkiem  PSLu

Avatar
gośc / 30 września 2013 o 11:21

czy to może pam A,J co ma punkty przedszkolne????

Avatar
gośc / 30 września 2013 o 11:17

czy to chodzi może o pana (...) który ma punkty przedszkole itp.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 9

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 30 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 176 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 48 54

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!