niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Przedświąteczne akcje charytatywne: Każdy może pomóc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2011, 18:34
Autor: PIT, IZI

 (Archiwum)
(Archiwum)

Można wysłać SMS-a, wrzucić pieniądze do puszki albo kupić specjalne świece. Efekt będzie ten sam – pomożemy biednym rodzinom i dzieciom. Lubelski Caritas i PCK ruszyły z akcjami wsparcia najuboższych.

"Podaruj dzieciom godne Święta” – to hasło kampanii prowadzonej przez Polski Czerwony Krzyż. Paczki z żywnością, kosmetykami i zabawkami do potrzebujących trafią jeszcze przed świętami. Każdy może mieć w tym swój udział.

– Wystarczy wysłać SMS-a o treści POMOC pod numer 7364 lub wpłacić pieniądze na konto o numerze 29 1160 2202 0000 0001 7515 5898 z dopiskiem "Godne Dzieciństwo” – mówi Urszula Okoń z PCK.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi przed świętami aż trzy akcje. Pod nazwą "Dar serca” kryje się zbiórka trwałej żywności i środków czystości. Dary można wkładać do oznakowanych toreb, które są we wszystkich parafiach. Przed świętami Parafialne Zespoły Caritas rozdadzą dary potrzebującym.

"Gwiazdka nadziei” to druga i najprostsza forma pomocy. Wystarczy wrzucić pieniądze do wystawionej w kościele puszki z takim napisem. – Dary rzeczowe, które udaje nam się zebrać w okresie adwentu pokrywają tylko część potrzeb, z jakimi zwracają się do nas osoby ubogie. Wiele rzeczy musimy po prostu dokupić – tłumaczy dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław Kosicki.

Jest jeszcze jeden sposób na pomaganie. Od pierwszej niedzieli Adwentu można kupować specjalne świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Trafiają do wszystkich parafii i szkół, w których działają Koła Caritas. Zebrane w ten sposób pieniądze pozwalają sfinansować szkolne obiady, stypendia socjalne, letnie kolonie i zimowiska dla dzieci z ubogich rodzin, a także na dofinansowanie operacji dzieci chorych.

Rok temu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom udało się rozprowadzić blisko 60 tys. świec, co dało około 340 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!