Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2012 r.
18:46
Edytuj ten wpis

Przejazdu nie zamkną, słupów nie wymieniają

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Skrzyżowanie ul. Lubartowskiej z al. Spółdzielczości Pracy, ul. Unicką i Obywatelską nie zostanie dzisiaj zamknięte dla ruchu. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będą teraz wymieniane wadliwe słupy trakcji trolejbusowej, które w kilka miesięcy po zamontowaniu zaczęły się wyginać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Od 19 do 23 grudnia słupy będą wzmacniane specjalnymi obejmami. Producent daje gwarancję na takie rozwiązanie. Prace będą prowadzone bez zamykania ulic dla ruchu – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Tymczasem, jeszcze kilka dni wcześniej magistrat zapewniał, że słupy trzeba wymienić i że konieczne do tego jest zamknięcie jezdni.

– Nie chcieliśmy komplikować ruchu w okresie przedświątecznym, ani wydłużać objazdami tras komunikacji miejskiej. Później wrócimy do rozmów z producentem, będziemy oczekiwać ich wymiany, bo zamawialiśmy nowe mocne słupy, a nie wzmacniane obejmami – dodaje Kieliszek.

Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w przypadku zamknięcia skrzyżowania spowodowanego wymianą, żądałby od ich producenta pokrycia kosztów dodatkowych kilometrów przejechanych przez autobusy. Takie dodatkowe koszty to ok. 1000 zł dziennie w dni powszednie oraz 1300 zł w trakcie weekendu (za oba dni łącznie).

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zibi / 18 grudnia 2012 o 13:42
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
Avatar
true / 18 grudnia 2012 o 10:26
[quote name='filip' timestamp='1355813320' post='710819']
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
[/quote]


tam tak bylo zawsze, Ci z Unickiej blokuja wjazd tym na Lubartowskiej, Ci z Lubartowskiej blokuja wjazd tym z obywatelskiej itp (o ile jeszcze Ci z unickiej wjezdzajac za sygnalizator nie widza czy skrzyzowanie jest przejezdne, to reszta w chamski sposob wjezdza (suma sumarum droga wylotowa, wiec kultury nie trzeba oczekiwac zbyt wiele))
[quote name='filip' timestamp='1355813320' post='710819']
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
[/quote]


tam tak bylo zawsze, Ci z Unickiej blokuja wjazd tym na Lubartowskiej, Ci z Lubartowskiej blokuja wjazd tym z obywatelskiej itp (... rozwiń
Avatar
lolo / 18 grudnia 2012 o 09:25
Dziś widziałem nowy wygięty słup na przeciwko Gali rondo fabryczna/1 Maja. Słup totalnie nie trzyma pionu i widać że prawdopodobnie został wygięty od linek trolejbusowych...
Avatar
luskertoip / 18 grudnia 2012 o 09:22
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Poczytaj troche o przetargach, to zauważysz ze miasto musi wybrać najtańszych.
Zeby to ominąć robi sie specyfikacje ukierunkowana tak zeby ci gorsi odpadli ale wtedy oczywiście wszyscy się oburzają ze wzieli droższe(mimo ze każdy wie ze tanie to śmieć) i ze niby przetarg ustawiony.
Takie nasze polskie realia.....
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Poczytaj troche o przetargach, to zauważysz ze miasto musi wybrać najtańszych.
Zeby to ominąć robi sie specyfikacje ukierunkowana tak zeby ci gorsi odpadli ale wtedy oczywiście wszyscy się oburzają ze wzieli droższe(mimo ze każdy wie ze tanie to śmieć) i ze niby przetarg... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 o 09:07
Dokładnie - od czego jest Prokuratura ?! NIK i CBA ?! Niech prześwietlą ten kontrakt, niech sprawdzą kto go pisał i ustalał kryteria techniczne na słupy ! To za nasze podatki, za nasze pieniadze jakiś cwaniaczek wyprodukował lewiznę , inny cwaniaczek przyklepał ją w przetargu a jeszcze kto inny czerpie zyski i leje na nas wszystkich. Taka nasze rzeczywistość . Ale pora powiedzieć STOP !
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 o 08:44
słupy się wygięły co nie jest bezpiecznym dla poruszających się tam, zostały spartaczone za nasze pieniądze czym powinna zająć się z urzędu Prokuratura,teraz będą je naginać co nie jest naturalną technologią naprawy "miękkich" słupów trakcyjnych. Na koniec refleksja - kto do tego doprowadził, kto jest odpowiedzialny za odbiór tego partactwa? A teraz dodatkowo zamiast wymiany-kto z Ratusza i za ile łapówki zgodził się na naprawę zamiast na wymianę w okresie gwarancji?
Avatar
filip / 18 grudnia 2012 o 07:48
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
Avatar
Antyżuk / 17 grudnia 2012 o 22:45
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Za to za Pruszkowskiego inwestycje były super... trasa zielona, hala globus i... no właśnie ?? No nic. Niestety chora jest ustawa o przetargach w tym kraju...
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 17 grudnia 2012 o 22:01
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
Avatar
zibi / 18 grudnia 2012 o 13:42
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
Avatar
true / 18 grudnia 2012 o 10:26
[quote name='filip' timestamp='1355813320' post='710819']
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
[/quote]


tam tak bylo zawsze, Ci z Unickiej blokuja wjazd tym na Lubartowskiej, Ci z Lubartowskiej blokuja wjazd tym z obywatelskiej itp (o ile jeszcze Ci z unickiej wjezdzajac za sygnalizator nie widza czy skrzyzowanie jest przejezdne, to reszta w chamski sposob wjezdza (suma sumarum droga wylotowa, wiec kultury nie trzeba oczekiwac zbyt wiele))
[quote name='filip' timestamp='1355813320' post='710819']
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
[/quote]


tam tak bylo zawsze, Ci z Unickiej blokuja wjazd tym na Lubartowskiej, Ci z Lubartowskiej blokuja wjazd tym z obywatelskiej itp (... rozwiń
Avatar
lolo / 18 grudnia 2012 o 09:25
Dziś widziałem nowy wygięty słup na przeciwko Gali rondo fabryczna/1 Maja. Słup totalnie nie trzyma pionu i widać że prawdopodobnie został wygięty od linek trolejbusowych...
Avatar
luskertoip / 18 grudnia 2012 o 09:22
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Poczytaj troche o przetargach, to zauważysz ze miasto musi wybrać najtańszych.
Zeby to ominąć robi sie specyfikacje ukierunkowana tak zeby ci gorsi odpadli ale wtedy oczywiście wszyscy się oburzają ze wzieli droższe(mimo ze każdy wie ze tanie to śmieć) i ze niby przetarg ustawiony.
Takie nasze polskie realia.....
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Poczytaj troche o przetargach, to zauważysz ze miasto musi wybrać najtańszych.
Zeby to ominąć robi sie specyfikacje ukierunkowana tak zeby ci gorsi odpadli ale wtedy oczywiście wszyscy się oburzają ze wzieli droższe(mimo ze każdy wie ze tanie to śmieć) i ze niby przetarg... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 o 09:07
Dokładnie - od czego jest Prokuratura ?! NIK i CBA ?! Niech prześwietlą ten kontrakt, niech sprawdzą kto go pisał i ustalał kryteria techniczne na słupy ! To za nasze podatki, za nasze pieniadze jakiś cwaniaczek wyprodukował lewiznę , inny cwaniaczek przyklepał ją w przetargu a jeszcze kto inny czerpie zyski i leje na nas wszystkich. Taka nasze rzeczywistość . Ale pora powiedzieć STOP !
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 o 08:44
słupy się wygięły co nie jest bezpiecznym dla poruszających się tam, zostały spartaczone za nasze pieniądze czym powinna zająć się z urzędu Prokuratura,teraz będą je naginać co nie jest naturalną technologią naprawy "miękkich" słupów trakcyjnych. Na koniec refleksja - kto do tego doprowadził, kto jest odpowiedzialny za odbiór tego partactwa? A teraz dodatkowo zamiast wymiany-kto z Ratusza i za ile łapówki zgodził się na naprawę zamiast na wymianę w okresie gwarancji?
Avatar
filip / 18 grudnia 2012 o 07:48
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
Avatar
Antyżuk / 17 grudnia 2012 o 22:45
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Za to za Pruszkowskiego inwestycje były super... trasa zielona, hala globus i... no właśnie ?? No nic. Niestety chora jest ustawa o przetargach w tym kraju...
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 17 grudnia 2012 o 22:01
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 0 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 2 2

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 4 0

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 2 5

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 46 0

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 16 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

Będą odcięci od wjazdu na ekspresówkę. Mieszkańcy chcą zmian w projekcie S12

Będą odcięci od wjazdu na ekspresówkę. Mieszkańcy chcą zmian w projekcie S12 12 5

Trwają konsultacje w sprawie projektowanej drogi ekspresowej S12 w kierunku Radomia. Najwięcej obaw wzbudza planowane zamknięcie możliwości wjazdu na drogę ekspresową pomiędzy Zarzeczem i Anielinem.

Varsovia Warszawa – AZS UMCS Lublin 29:23. Nie podjęły walki

Varsovia Warszawa – AZS UMCS Lublin 29:23. Nie podjęły walki 2 0

I liga piłkarek ręcznych AZS UMCS Lublin przegrał 23:29 z UKS Varsovia Warszawa. Do zakończenia sezonu pozostał już tylko jeden mecz

Dwie organizacje pomagają zwierzętom. Awantura o transparentność

Dwie organizacje pomagają zwierzętom. Awantura o transparentność 1 7

W Puławach nie brakuje miłośników zwierząt. Ci z „Przyjaznej Łapy” przez ostatnie miesiące obserwowali działalność nowego podmiotu „Uszy do góry”. We wtorek zarzucili jego założycielom prowadzenie zbiórek bez rejestracji w KRS. Dzień później wpis się pojawił.

Pojechał tylko na zakupy i zaginął. Gdzie jest Jarek? Rodzina szuka wszędzie
Udostępnij

Pojechał tylko na zakupy i zaginął. Gdzie jest Jarek? Rodzina szuka wszędzie 128 0

Przeczesują okolice, sprawdzają zapisy kamer monitoringu, rozwieszają zdjęcia. Rodzina, przyjaciele i mundurowi szukają 23-latka z gminy Końskowola. Jarek Kowalik w piątek wyjechał z domu i zniknął. Jego ojciec sprawdza każdy trop.

Spotkanie z książką dla dzieci w Pracowniach Kultury Tatary
24 kwietnia 2018, 18:00

Spotkanie z książką dla dzieci w Pracowniach Kultury Tatary 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Pracownie Kultury Tatary (ul. Hutnicza 28a) zapraszają na spotkanie z książką dla dzieci. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!