niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Przez centrum tylko z przesiadką

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2003, 18:06

Prawdziwy horror czeka pasażerów miejskiej komunikacji. Na trzy miesiące z tras znikną dwie linie trolejbusowe: 156 i 160. Nie będzie komunikacji zastępczej. Miasto w zamian proponuje... łączone linie i przesiadki.

– To bolesne rozwiązanie, ale nie mieliśmy wyjścia. Prace na Królewskiej muszą zakończyć się w ustalonym terminie. Od tego zależy wsparcie ze unijnego programu PHARE – mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydz. Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.
Od piątku centrum praktycznie zostanie pozbawione komunikacji miejskiej. Znikną dwa ostanie połączenia trolejbusowe przez ul. Lubartowską i Królewską. – Nie będzie komunikacji zastępczej. Miejski przewoźnik nie dysponuje wystarczającą ilością autobusów – wyjaśnia Tomasz Rakowski, rzecznik prezydenta Lublina.
Trolejbusy 156 i 160 przez trzy miesiące w ogóle nie będą jeździć. Jeszcze kilka tygodni temu miasto rozważało pomysł, aby obie linie skrócić do ronda na klinie. – Takie rozwiązanie byłoby mało efektywne i zbyt drogie – wyjaśnia Adamiak.
– Nie byłoby też potrzebne. Rejon ulic Kunickiego oraz Drogi Męczenników Majdanka jest dobrze obsługiwany przez wiele linii – wyjaśnia Jacek Miłosz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. – Gorzej wygląda sytuacja od strony ul. Chodzi oraz Lubartowskiej.
– Pasażerowie będą musieli korzystać z przesiadek – mówi Adamiak.
M.in. wymagało to zmian przebiegu tras „151” i „152”. Od piątku nie będą przejeżdżały przez plac Bychawski ale pojadą ul. 1 Maja i al. Zygmuntowskimi. – Mimo to przez najbliższe dwa tygodnie będą dla pasażerów bardzo trudne – nie ukrywa Adamiak.
Dlaczego? – Mimo zwiększenia liczby pasażerów, nie wzrośnie liczba obsługujących te trasy pojazdów – wyjaśnia Adamiak. – Mogę tylko przeprosić mieszkańców i apelować o wyrozumiałość.
Miasto liczy, że sytuacja poprawi się po wprowadzeniu nowego, letniego rozkładu jazdy MPK. Ma to nastąpić od 20 czerwca. – Wtedy dopiero będziemy dysponować wolnymi pojazdami, które ewentualnie trafią na te trasy – wyjaśnia Miłosz.
Nie wiadomo też jak MPK poradzi sobie z problemem biletów okresowych sprzedanych na przejazdy zawieszanymi trolejbusami. – Na podjęcie decyzji mamy czas do piątku – mówi Miłosz. – Na pewno nie zostawimy pasażerów samych z tym problemem.

Jak będziemy jeździć?

Zamiast 156 – od Drogi Męczenników Majdanka trolejbusami 153 i 158, a dalej autobusem linii 7 (do ul. Chodźki) i 23 (do dworca PKS).
Zamiast 160 – od ul. Kunickiego trolejbusami 151 i 152, a dalej autobusami 17 i 33 (do ul. Obywatelskiej oraz w rejon dworca PKS) oraz 73 (rejon ul. Chodźki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!