wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Św. Agnieszka czeka na Belize

Dodano: 6 czerwca 2016, 14:56
Autor: aa

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, zarówno w Brzegu, Krakowie jak też w poszczególnych diecezjach w tym w archidiecezji lubelskiej. Pielgrzymów z Meksyku będzie gościć lubelska parafia pw. św. Agnieszki.

Na spotkanie z papieżem Franciszkiem, ale też na przyjazd pielgrzymów czekają m.in. Iga Gajownik i Weronika Michoń, które są zaangażowane w przygotowania do ŚDM w parafii na Kalinowszczyźnie.

– Weronika mnie w to wciągnęła – przyznaje Iga. – Zajmuję się głównie przygotowaniem oprawy muzycznej mszy.

Udział w Światowych Dniach Młodzieży w rodzinie Weroniki Michoń to już tradycja. – Tato z mamą brali udział w Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie w 1991 roku – opowiada Weronika. – Zachęcali mnie i moją młodszą siostrę do tego abyśmy się w te przygotowania włączyły. Sami też się w to zaangażowali. Zajmują się rodzinami, które będą przyjmować pielgrzymów.

Nieodłącznym elementem Światowych Dni Młodzieży jest hymn. Od 1985 roku powstało 14 hymnów. Hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni” został stworzony przez Jakuba Blycharza. Powstały już różne wersje tego utworu np. po arabsku i rosyjsku, w wersji pop czy elektro. Jest też lubelski cover. Bardziej skoczny niż oryginał.

W coverze, do którego teledysk była nagrywany w Lublinie – dokładnie 100 dni przed Areną Młodych miały znaleźć się również lubelskie akcenty. I się znalazły. – W utworze słychać trąbkę, to oryginał zagrany przez lubelskiego trębacza - przyznaje Michał Iwanek, który pracował nad aranżacją.

Lubelska wersja tegorocznego hymnu ŚDM miała być też taneczna. – Wszyliśmy z założenia, że można modlić się nie tylko śpiewając ale też i tańcząc – przyznaje Dawid Modrzejewski, który pełni rolę wodzireja. – Takie jest też założenie Areny Młodych, aby było to widowisko aktywne.

Arena Młodych stanowi kulminacyjny punkt archidiecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Lublinie Widowisko zostanie zaprezentowane 23 lipca. Podczas kilkugodzinnego wydarzenia na Arenie Lublin zaplanowano m.in. widowisko teatralno-muzyczne i mszę.

KZ NSZZ
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (6 czerwca 2016 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4). Resztę obejmuje PiS – lamowska CENZURA.
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2016 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla własnego bezpieczeństwa nie wybieram sie na to spotkanie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!