poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Ruszyła rekrutacja na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym

Dodano: 15 maja 2015, 16:25
Autor: toma

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie rozpoczął internetową rekrutację kandydatów na studia w roku akademickim 2015/2016. Potrwa ona do 5 lipca.

– W tegorocznej ofercie znajdują się 34 kierunki studiów, w tym jedna nowość: gastronomia i sztuka kulinarna. Ten kierunek umożliwia zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu sztuki przygotowania i serwowania potraw oraz projektowania i zarządzania placówkami prowadzącymi działalność gastronomiczną – mówi Agnieszka Wasilak, specjalista ds. promocji uczelni.

7 lipca zostaną przeprowadzone dodatkowe egzaminy na dwa kierunki studiów: praktyczny z rysunku odręcznego na architekturze krajobrazu oraz sprawdzian z kontaktu z koniem na kierunek hipologia i jeździectwo. 8 lipca zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji. Osoby przyjęte na studia czas na złożenie dokumentów będą miały do 13 lipca.

Uniwersytet Przyrodniczy przygotował też bezpłatny kurs rysunku dla kandydatów na architekturę krajobrazu. Obowiązuje ograniczona liczba miejsc, zapisywać można się pod numerem telefonu 81 445 66 45. Pierwsze zajęcia odbędą się 27 maja.

Wcześniej rekrutację na studia rozpoczęły KUL i UMCS. 25 maja zacznie ją Uniwersytet Medyczny, a na przełomie maja i czerwca – Politechnika Lubelska.

Czytaj więcej o: studia Uniwersytet Przyrodniczy
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 maja 2015 o 23:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam się z przedmówcą. Polskie media wciąż mają w poważaniu uczelnie prywatne i sieją propagandę na temat tego, że student który płaci wymaga zaliczenia za to, że płaci. To rażąca nieprawda i wielu moich znajomych miało do wyboru uczelnie prywatną lub państwową. Te prywatne wychodziły naprzeciw dając możliwość elearningu, wykładowcy byli zawsze dostępni po wcześniejszym kontakcie. Studiowałem zarówno na uczelni publicznej (UMCS) jak i prywatnej (WSPA) i mam bardzo dobre porównanie. Stypendium naukowe wyższe miałem na uczelni prywatnej, faktury przychodziły mi do domu i nie musiałem jeździć nie wiadomo gdzie, żeby je odebrać. Dziekanat na uczelniach państwowych to farsa. Kobiety, które tam siedzą nigdy nic nie wiedzą albo wzruszają ramionami... Do tego jest czynny przez 3-4h dziennie i wtedy przeżywa oblężenie studentów. W czasie sesji stoisz w kolejce godzinę zanim dotrzesz i załatwisz swoją sprawę. Na prywatnej dziekanat jest czynny 8h dziennie i pracownicy są podzieleni swoimi funkcjami tak, żeby nie marnować zasobów ludzkich... Odradzam uczelnie państwowe - na prywatnych to student jest ważny, bo płaci i dzięki studentowi uczelnia funkcjonuje, ale jeśli lubicie się denerwować na niekompetencje pracowników, prawie że emerytów na uczelniach państwowych to powodzenia :) Ja skończyłem WSPA jakieś 7 lat temu i do dziś utrzymuję kontakty z uczelnią, tyle że teraz zatrudniam praktykantów i stażystów. Próbowałem to samo zaproponować UMCS oraz KUL - niestety biurokracja była na tyle utrudniona, że dałem sobie spokój i wybrałem studentów z uczelni prywatnej.
Rozwiń
Gość
Gość (27 maja 2015 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego piszecie tylko o rekrutacji na uczelniach publicznych? W Lublinie są też cztery uczelnie niepubliczne, czyli WSPA, WSSP, WSNS i WSEI. Tam łącznie studiuje ok. 10 tys. osób. Ja jestem studentem lubelskiej Wyspy na kierunku architektura i bardzo sobie to chwalę. Wcześniej studiowałem na Politechnice Lubelskiej i tam było fatalnie. Traktowano nas jak uczniaków, panie w dziekanacie niemiłe, a poziom wykładowców mierny. Na Wyspie zajęcia prowadzi m.in. znany w kraju i na świecie lubelski architekt dr Bolesław Stelmach. On też wcześniej był wiązany z Politechnika, ale nie chciał tego kontynuować.
Rozwiń
Gość
Gość (15 maja 2015 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Porażka. Studia dla kucharzy. Do bycia kucharzem wystarczy gastronomiczna zawodówka. Sam ją skończyłem...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!