Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2013 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Przyspieszenie z potknięciami, czyli rządy Żuka subiektywnie

0 27 A A
 (Jacek Świerczynski/ Archiwum)
(Jacek Świerczynski/ Archiwum)

Jak upłynęły trzy lata prezydentury Krzysztofa Żuka? Dobrze, ale nie aż tak sielankowo, jak w oficjalnych podsumowaniach podaje sam prezydent. Jak go oceniamy?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Duże inwestycje

Dobrze, że mamy lotnisko, którego głównym udziałowcem jest miasto. Szkoda tylko, że tak mało jest lotów. Zarząd portu cudu nie sprawi, potrzeba chęci po stronie linii lotniczych, ale niedosyt pozostaje.

Stadion? Patrząc chłodno – trudno go ocenić. Bo rację mają ci, którzy mówią, że to za droga zabawka. Ma ją też prezydent, mówiąc, że nie będzie drugiej okazji na stadion za pół ceny.
Pl. Litewski? Trudno dziwić się, że Żuk wstrzymuje przebudowę za kilkadziesiąt milionów.

Ważnych wydatków jest wiele. Estetyka placu kłóci się z rangą Lublina, ale od tego problemu większa jest suma innych kłopotów z estetyką i funkcjonalnością, od straszącego Podzamcza począwszy, po marne oznakowanie skrzyżowań nazwami ulic i wszechobecną przaśność. Pytanie tylko, czy projekt placu nie zszarzeje gdzieś w szufladzie.

Przyspieszenie, ale…

Najwięksi złośliwcy nie zdołają przemilczeć postępu w sferze dróg i komunikacji. Kolejne ulice zyskują równy asfalt: al. Solidarności, Droga Męczenników Majdanka, Unicka, Ruska, Głuska. Ale ul. Łęczyńska straszy wybojami, choć padło już wiele dat i wiele przekleństw z ust kierowców. Są drogowe inwestycje, ze sztandarową al. Solidarności, ale już np. wiadukt w ul. Grygowej to wciąż ruina na podporach.

W komunikacji powiało wielkomiejskością: znikły ikarusy, jelcze to rzadkość, trafia się klimatyzacja i wyświetlacze na przystankach. Ale po co wyświetlacze na przystankach początkowych (Paderewskiego, Okopowa) i mało uczęszczanych (Piastowska, Hempla)? Dlaczego do przetargu na wożenie ludzi ZTM dopuszcza 14-letnie autobusy?

Nie da się odmówić Żukowi odważnej decyzji o wprowadzeniu strefy parkowania. Decyzji niepopularnej, bo płacić nie lubi nikt i wprowadzonej nie bez zgrzytów. Ale potrzebnej, bo łatwiej o miejsce w centrum, a ograniczanie ruchu kołowego w centrum jest nieuchronne. Szkoda, że równocześnie nie powstały parkingi poza strefą. Wstyd cytować, co mówią mieszkańcy ulic wokół strefy.

Co przecieka przez palce

Ratusz nieraz zbyt pobłaża tym, którym płaci. ZTM najpierw mało interesowały szyby wypadające z autosanów. Skręt z Filaretów w Głęboką powstał długo po czasie, a miasto wbrew zapewnieniom nie ukarało wykonawcy. Wiosną poznamy stanowczość Ratusza wobec tych, którzy sknocili ścieżki rowerowe przy Filaretów (gdzieniegdzie asfalt da się zrywać gołą ręką).

Były też inne obciążające Żuka wpadki jego podwładnych. Te wynikające z braku pomyślunku, jak ze strefą kibica na Euro 2012, czy z nocną komunikacją po juwenaliach (słynne zdjęcia studentów na zderzaku). Albo te z niedopatrzenia, jak 200 decyzji miejskiej architektury, które poszły do kosza. Albo te rodzące zgoła inne pytania, jak sprawa wycinki drzew z dawnego cmentarza przy Walecznych po wizji lokalnej, której... nie było.

Jednak i sam Żuk dał powody do kąśliwych komentarzy. Choćby za styl powołania Mirosława Tarasa na szefa LPEC, albo (tu zdania będą pewnie bardziej podzielone) zauważalną uległość wobec kibiców.

Żuk umie słuchać

Bodaj najlepszym przykładem dialogu i gry zespołowej była walka o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. To, że wygrał kto inny, ma już mniejsze znaczenie. Nawet zaciekli wrogowie nie zarzucą Żukowi, że rzadko pyta o zdanie.

Ostatni objazd dzielnic, owszem, rodził pytania, czy to nie autopromocja, ale wysyp różnych konsultacji jest faktem: w sprawie kultury, ścieżek rowerowych, buspasów, pl. Litewskiego, Podzamcza, rozkładów jazdy. Rodziny wielodzietne chciały zniżek? Dostały.

Pasażerom z Głuska nie podoba się nowa trasa autobusu? W dzielnicy odbywa się głosowanie. Nijak to ma się do czasów, gdy MPK tłumaczyło, że rozkład na Wigilię powiesi w pojazdach, bo… na przystankach by się zniszczył.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Luka / 19 grudnia 2013 o 11:37

A co z przedłużeniem Głębokiej do ewęzła Sławinek

Avatar
Josef / 15 grudnia 2013 o 06:34

Bezrobocie najwyższe w kraju,ludzie sprawni doświadczeni i absolwenci uciekają z Lublina,to dowód na to kim jest prezydent!!!Pozbyto się go z W-wy,to przyszedł męczyć Lublinian swoimi kosztowymi pomysłami.Powinno się doprowadzić do rozliczania karnego wszystkich funkcyjnych po zakończeniu kadencji!To byłby bat na niedorajdów , cwaniaków , hazardzistów,i gumo filcowych!

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 12:36

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/target
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
Wisnia / 14 grudnia 2013 o 12:33
Wszystko to prawda poza tym ze zarząd lotniska nie robi nic Słownie nic w sprawie lotów a bierze wielka kasę Panie prezydencie czas na zmianę prezesa w końcu
Avatar
ana / 14 grudnia 2013 o 10:21

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inwestycja, która po prostu jest nam potrzebna, mimo, że generuje koszty. Transport publiczny też generuje, a nikt nie mówi o jego likwidacji. Lubli się zmiania, po raz pierwszy rozmawiając ze znajomymi z innych miast mówię o moim mieście z pewną dumą. I nawet jeśli po drodze do realizacji tej wizji miasta władzom czasami powija się noga, to ja się cieszę, że komuś chciało się wziąć za ten bałagan i poukładać te wieloletnie zaniedbania.

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inw... rozwiń

Avatar
ed / 14 grudnia 2013 o 10:09

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

rozwiń
Avatar
m / 14 grudnia 2013 o 10:09

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują ogromny basen na zygmuntowskich. Tylko że media czy opinia publiczna nie chce tego widzieć.

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują o... rozwiń

Avatar
koko / 14 grudnia 2013 o 09:25

Na meczu POLSKA-MŚ na tor po meczu poleciały siedziska. Gdyby to miało miejsce na meczu Motor zamknięto by stadion, po meczu żużlowym nikt nie poniósł odpowiedzialności !!!!

Byłeś na meczu i widziałeś? Nie porównuj gąbkowego siedziska o grubości 1cm nie  przymocowanego na stałe do fundamentu z plastikowym krzesełkiem.

Avatar
Josef / 14 grudnia 2013 o 09:12

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o tym nie wiedział?Przecież to głosił Sobczak! Kto zapłaci za kłamstwa i straty?Prezydent,hazardziści z gumo filcowymi? Kto zapłaci za pomysł przyszłego pustego stadionu???To tak działa prezydent miasta?Ulega pokusie pienięsdzy z unii,ktore są naszymi wspólnymi składkowymi dawanymi etapami i powodującymi dalsze zadłużanie miasta? To on tego nie rozumie???On już jest w grupie panów przed którym będą klęękali biedacy:daj na bułkę,daj pracy!!! Podejrzewałem ,że jakom rozjechany wiceminister rozumie na czym polega władza,ale nie on się za ludzkie pieniądze reklamuje,ma gdzięś podatnika!!!Itd,itd,itp.!!!

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o ty... rozwiń

Avatar
wyborca / 14 grudnia 2013 o 09:11

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

rozwiń
Avatar
Luka / 19 grudnia 2013 o 11:37

A co z przedłużeniem Głębokiej do ewęzła Sławinek

Avatar
Josef / 15 grudnia 2013 o 06:34

Bezrobocie najwyższe w kraju,ludzie sprawni doświadczeni i absolwenci uciekają z Lublina,to dowód na to kim jest prezydent!!!Pozbyto się go z W-wy,to przyszedł męczyć Lublinian swoimi kosztowymi pomysłami.Powinno się doprowadzić do rozliczania karnego wszystkich funkcyjnych po zakończeniu kadencji!To byłby bat na niedorajdów , cwaniaków , hazardzistów,i gumo filcowych!

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 12:36

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/target
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
Wisnia / 14 grudnia 2013 o 12:33
Wszystko to prawda poza tym ze zarząd lotniska nie robi nic Słownie nic w sprawie lotów a bierze wielka kasę Panie prezydencie czas na zmianę prezesa w końcu
Avatar
ana / 14 grudnia 2013 o 10:21

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inwestycja, która po prostu jest nam potrzebna, mimo, że generuje koszty. Transport publiczny też generuje, a nikt nie mówi o jego likwidacji. Lubli się zmiania, po raz pierwszy rozmawiając ze znajomymi z innych miast mówię o moim mieście z pewną dumą. I nawet jeśli po drodze do realizacji tej wizji miasta władzom czasami powija się noga, to ja się cieszę, że komuś chciało się wziąć za ten bałagan i poukładać te wieloletnie zaniedbania.

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inw... rozwiń

Avatar
ed / 14 grudnia 2013 o 10:09

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

rozwiń
Avatar
m / 14 grudnia 2013 o 10:09

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują ogromny basen na zygmuntowskich. Tylko że media czy opinia publiczna nie chce tego widzieć.

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują o... rozwiń

Avatar
koko / 14 grudnia 2013 o 09:25

Na meczu POLSKA-MŚ na tor po meczu poleciały siedziska. Gdyby to miało miejsce na meczu Motor zamknięto by stadion, po meczu żużlowym nikt nie poniósł odpowiedzialności !!!!

Byłeś na meczu i widziałeś? Nie porównuj gąbkowego siedziska o grubości 1cm nie  przymocowanego na stałe do fundamentu z plastikowym krzesełkiem.

Avatar
Josef / 14 grudnia 2013 o 09:12

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o tym nie wiedział?Przecież to głosił Sobczak! Kto zapłaci za kłamstwa i straty?Prezydent,hazardziści z gumo filcowymi? Kto zapłaci za pomysł przyszłego pustego stadionu???To tak działa prezydent miasta?Ulega pokusie pienięsdzy z unii,ktore są naszymi wspólnymi składkowymi dawanymi etapami i powodującymi dalsze zadłużanie miasta? To on tego nie rozumie???On już jest w grupie panów przed którym będą klęękali biedacy:daj na bułkę,daj pracy!!! Podejrzewałem ,że jakom rozjechany wiceminister rozumie na czym polega władza,ale nie on się za ludzkie pieniądze reklamuje,ma gdzięś podatnika!!!Itd,itd,itp.!!!

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o ty... rozwiń

Avatar
wyborca / 14 grudnia 2013 o 09:11

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 86 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 348 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 125 64

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!