czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Przywitały nas szwadrony policji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 czerwca 2007, 17:07

Rozmowa telefoniczna z Lidią Twardowską, wiceprzewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek na Lubelszczyźnie, uczestniczką manifestacji służby zdrowia w Warszawie.

Do Warszawy przyjechały pielęgniarki, lekarze i technicy medyczni z całego kraju. Według policji brało w niej udział ok. 4,5-5 tys. osób. Według organizatorów ponad 20 tys. Jak jest naprawdę?

- Organizacje związkowe uczestniczące w manifestacji mają informacje o liczbie uczestników z poszczególnych miast. My mówimy prawdę. Jest nas około 20 tysięcy. Policja podaje nieprawdę. Oni zawsze zaniżają statystyki, by obniżyć rangę protestów. Z Lubelszczyzny przyjechało kilka autokarów oraz busy. Są pielęgniarki i lekarze.

Zaczęliście w południe na placu Zamkowym. Co było dalej?

- Przeszliśmy obok siedziby prezydenta. Poszliśmy pod Sejm. Tam potraktowano nas jak intruzów. Naszą delegację przyjęto na korytarzu. Nie wyszedł do nas ani marszałek, ani wicemarszałek. Jedynie dyrektor biura. Lekceważąco przyjęto nas także w Urzędzie Rady Ministrów.

Manifestacja przebiega pokojowo?

- Z takim założeniem tutaj przyjechaliśmy. Jednak to, co zastaliśmy przy Urzędzie Rady Ministrów jest zastanawiające. Z tyłu i po bokach budynku są tysiące policjantów. Po prostu ogrom policji. Stoją ustawieni w szpalery, jakby gotowali się do użycia siły.
Po co przyjechaliście do stolicy?

- Domagamy się 30-procentowej podwyżki płac wszystkich pracowników medycznych, począwszy od IV kwartału 2007 r. oraz zwiększenia nakładów na system ochrony zdrowia w ciągu dwóch lat do 6 proc. PKB.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!