sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Radio Lublin ma nowego szefa

Dodano: 13 czerwca 2002, 22:09

Jan Nowacki został prezesem zarządu publicznego Radia Lublin. Przez dwie poprzednie kadencje był jego wiceprezesem. Dotychczasowy szef przechodzi na emeryturę.
Nowy prezes jest wieloletnim dziennikarzem radiowym. - To dziennikarz z długim stażem, ponadto specjalista w zakresie zarządzania mediami. Daje gwarancję podtrzymania dobrej tradycji lubelskiego radia publicznego i jego modyfikacji zgodnie z duchem czasu - powiedział Wiesław Maciuszczak, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Radia Lublin.
Nowacki ma 57 lat, jest z wykształcenia polonistą, absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jako etatowy dziennikarz pracuje w Radiu Lublin od 1969 roku, a już wcześniej współpracował z jego redakcją młodzieżową. W 1994 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. programowych i pełnił tę funkcję przez dwie kadencje.
Nowacki zastąpił na stanowisku prezesa lubelskiego radia publicznego Janusza Winiarskiego, który odchodzi na emeryturę. Winiarski był prezesem przez 8 lat.
Do nowego zarządu Radia Lublin Rada Nadzorcza powołała ponadto ponownie Leszka Bartkowa, który już był członkiem zarządu w poprzedniej kadencji. Nowym członkiem zarządu radia został dziennikarz lubelskiego ośrodka telewizji publicznej Andrzej Brudziński.
Radio Lublin w ubiegłym roku przyniosło prawie 200 tys. zł zysku. Słucha go około 8 proc. mieszkańców regionu. Zatrudnia 127 osób, w tym 47 dziennikarzy. W tym roku obchodzi swoje 50-lecie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!