środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Radnej Świnarskiej się upiekło, Sejmik nie zajął się jej sprawą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2010, 16:09
Autor: (rp)

Sejmik odłożył rozpatrzenia sprawy radnej wojewódzkiej Marzeny Świnarskiej, której firma zarabiała na dostarczaniu jedzenia do szpitali podległych samorządowi województwa.

Świnarską z szeregów Platformy Obywatelskiej usunął już regionalny sąd koleżeński. Na rozprawę przyjechała z Warszawy minister Julia Pitera. Radna straciła partyjną legitymację, bo firma, której była współwłaścicielką i dyrektorem handlowym wygrywała przetargi na żywnie pacjentów szpitali podległych samorządowi województwa (ostatnio w Chełmie). Świnarska odwołała się od decyzji sądu. Tymczasem wojewoda chce żeby Sejmik ocenił czy radna naruszyła zakaz gospodarowania na mieniu samorządu.

Debata w tej sprawie zaplanowano na dzisiaj. - Rekomendujemy radnym żeby zająć się sprawą na kolejnej sesji. Wysłaliśmy do radnej pięć pytań, chcemy wiedzieć jaki miała rzeczywisty wpływ na działalność spółki - stwierdza Andrzej Mulawa przewodniczący sejmikowej komisji samorządności.

- Z chwilą otrzymania wyjaśnień od radnej wrócimy do sprawy - mówi Arkadiusz Bratkowski członek zarządu województwa.

- Samo posiadanie udziałów czy akcji w firmie, która gospodaruje na majątku samorządu, nie jest naruszeniem przepisów antykorupcyjnych. Naruszeniem jest zarządzanie, bycie przedstawicielem lub pełnomocnikiem takiej firmy. Dlatego trzeba sprawdzić jakie czynności wykonywała radna - komentowała Wrzołek.

Radna Świnarska nie przyszła na wczorajsze posiedzenie Sejmiku. Jej sprawa prawdopodobnie nie rozstrzygnie się do jesiennych wyborów - jeśli straci mandat to będzie mogła odwołać się do sądu administracyjnego. Jednak jej przygoda z samorządem skończy się, bo zgodnie z zapowiedzą posła Janusza Palikota nie zostanie ponownie wystawiona na listę kandydatów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
precz POlitycy
jasiek
Ciown
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

precz POlitycy
precz POlitycy (12 września 2010 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
K*r*a-ku*wie łba nie urwie-mówi stare przysłowie.
Czego się spodziewaliście naiwni ludzie.Jest jak za komuny.Sprawę elegancko i umiejętnie wyciszono.
PZPR = PO.Wróciliśmy do brudnych korzeni.Maja Senat,Sejm,Samorządy,Prezydenta,Sądy,Urzędy czyli klika umacnia się w najlepsze.Przyjazne państwo!Ha,ha,ha,tylko dla nich samych.
Rozwiń
jasiek
jasiek (11 września 2010 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale to nie Swiniarską trzeba ukarać! Tylko osoby z PO odpowiedzialne za to, że wygrywała przetargi! Dyrektorów szpitali, pana marszałka Krzysztofa G.! To są osoby które umożliwiły ten proceder. platforma znalazła sobie kozła ofiarnego, aby ratować tyłki swoich pseudo fachowców pokroju Krzysia Grabczuka!
Rozwiń
Ciown
Ciown (11 września 2010 o 05:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POkraki nie ośmieszajcie się. Zostało Pani Swiniarskiej 2 miesiące POlityki i niech się za kare POmęczy w tym szpagatowym towarzystwie POkrak. Wg mnie winna dostać nagrodę, że w tym szmbie wytrzymała 4 lata.
Rozwiń
karaluch
karaluch (10 września 2010 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak miało być.Ona z PO.Oni-Sejmik z PO.Rząd z PO.Prezydent Polski z PO.Jak za komuny-wtedy partyjniakowi włos z głowy nie spadł nigdy-nawet jak zabił ludzi.Sprawę się wyciszało i po temacie.
Rozwiń
TW Filozof
TW Filozof (10 września 2010 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale skończyło się tak jak się miało skończyć. Szantaż ze strony PO się nie udał, radna (i to też było wiadomości początku) prawa nie złamała, a jako osoba - mniemam - niezależna (inaczej nie byłaby tak niszczona) i tak na listach PO by się nie znalazła. Mamy więc być może lokalnego męża stanu? Może warto w tę kobietę inwestować? Może ktoś inny ją weźmie na swe listy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!