piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Radni Lublina przyjęli stanowisko w obronie TV Trwam. PO nie głosowała

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2012, 11:00
Autor: Dominik Smaga

Miłośnicy o. Rydzyka przyszli na dzisiejszą sesję Rady Miasta Lublin (Maciej Kaczanowski)
Miłośnicy o. Rydzyka przyszli na dzisiejszą sesję Rady Miasta Lublin (Maciej Kaczanowski)

Stanowisko w obronie telewizji Trwam przyjęli dzisiaj miejscy radni głosami PiS. Ich decyzję owacyjnie przyjęła grupa widzów stacji o. Rydzyka, którzy tłumnie przyszli na salę obrad.

Rada Miasta Lublin domaga się od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznania telewizji Trwam miejsca na tzw. multipleksie umożliwiającym nadawanie naziemnej telewizji cyfrowej. KRRiT już wcześniej wydała decyzję odmowną, nadawca się od niej odwołał, ale bez powodzenia. Rada Miasta w swym stanowisku powołuje się na "niepokój wielu obywateli miasta dotyczący ich praw w kwestii ładu medialnego w Polsce”.

W stanowisku czytamy m.in.: "Wielu lublinian jest przekonanych, że KRRiT zastosowała wobec Telewizji Trwam niesprawiedliwe i dyskryminacyjne kryteria (…)”. Radni piszą też o tysiącach widzów z Lublina, że "są to ludzie o silnej wierze katolickiej, niejednokrotnie starsi lub chorzy, którzy poprzez niezrozumiałe decyzje administracyjne KRRiT ograniczające im dostęp do telewizji czują się dyskryminowani”.

- To stanowisko wychodzi z tego, co zwiemy niepokojem części mieszkańców Lublina, którzy w sposób naturalny chcą funkcjonować w przestrzeni medialnej i są widzami telewizji Trwam – mówił Mieczysław Ryba, radny PiS. – Oni zwracają się do nas w tej sprawie, mówią "zróbcie coś”.

W sali obrad na wynik głosowania czekali sympatycy telewizji Trwam, którzy tłumnie zgromadzili się na widowni. Wśród nich większość stanowili starsi ludzie. Dla nich decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest niezrozumiała. - Odbieramy to jako przejaw niesprawiedliwości i dyskryminacji nas, katolików, widzów telewizji Trwam – komentował Marian Truskowski, przedstawiciel telewidzów, były radny miejski.

Klub PO przed debatą w tej sprawie poprosił o przerwę. – Uważamy, że temat ten nie leży w kompetencjach Rady Miasta. Klub PO zdecydował, że nie weźmie udziału w głosowaniu – zapowiedział Michał Krawczyk (PO). – Zastanawiam się, co należy do naszych kompetencji – pytał go Piotr Kuty (PiS). - Nie wiem, co radni PO mają na myśli. Osobiście uważam, że kompetencją naszą jest wszystko, co leży na sercu mieszkańcom naszego miasta. Rada Miasta nie może zajmować się jedynie sprawami gospodarki naszego miasta, ale także wkraczać w sferę życia duchowego

Ostatecznie projekt stanowiska poparło 16 radnych. Nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w głosowaniu nie brali udziału radni PO, wśród nich Zbigniew Jurkowski, który jako jedyny z tego klubu podpisał się – obok dziesięciorga radnych PiS – pod projektem stanowiska w sprawie telewizji Trwam. – Podporządkowałem się stanowisku klubu – wyjaśnia Jurkowski.

Sprawa multipleksu dla telewizji Trwam rozpala emocje także wśród czołowych polityków sceny ogólnopolskiej. Stacji broni m.in. szef PiS, a Solidarna Polska chce postawienia przed Trybunałem Stanu przewodniczącego KRRiT.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KSIĄDZ PROBOSZCZ
paweł
radO
(69) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KSIĄDZ PROBOSZCZ
KSIĄDZ PROBOSZCZ (27 stycznia 2012 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#9932CC"][size="7"]OTO WIELKA TAJEMNICA WIAAARYYY...
ZIEMIA, ZŁOTO I DOLAAARYYY...
BÓG ZAPŁAĆ.
AMEN.[/size][/color]
Rozwiń
paweł
paweł (25 stycznia 2012 o 17:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='micro' timestamp='1326980705' post='585620']
To może nadal chcecie głosować na Rudego Wrednego Kaszuba Wnuczka Wehrmachtu????
[/quote]
Rozwiń
radO
radO (23 stycznia 2012 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zazdroszczę! takiej rady miastu Lublin. To nie to samo co nasze wrocławskie cwaniaki (99,0%) i masoneria (klub R.Dutkiewicza i On sam), która jedyne co zatwierdza to kolejne podwyżki i podatki.
Rozwiń
jakto
jakto (22 stycznia 2012 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1327259343' post='586861']
Moi CZERWONA CIOTO są OK,a twoi komuchy i konfidenci chcą teraz internet cenzurować,zmień barwy BUCU.
[/quote]
Po prostu -DUPEK-
Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2012 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='jojne' timestamp='1327257903' post='586846']
Wez się za swoich bo oni mordami,które byle co kłapią na okrągło ,cały świat zaprowadzą do piekła.Wytrzymałość Pana Naszego też jest ograniczona.
[/quote]
Moi CZERWONA CIOTO są OK,a twoi komuchy i konfidenci chcą teraz internet cenzurować,zmień barwy BUCU.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (69)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!