poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Radny oddał mandat

Dodano: 28 stycznia 2003, 09:06
Autor: d.j.

Dariusz Marzec, znany lubartowski adwokat, zrezygnował z mandatu radnego, bo nie chce ujawnić swojego majątku. W jego ślady mogą wkrótce pójść kolejni radni, którzy wolą zachować w tajemnicy swoje oszczędności.

– Zamieszkując w małym środowisku trzeba chronić resztki swojej prywatności – twierdzi mecenas Marzec.
Zgodnie z prawem radni muszą wypełnić deklaracje, w których dokładnie podają stan posiadania. Mają na to czas do końca kwietnia. Deklaracje są jawne i ich treść, z wyjątkiem niektórych danych, będzie opublikowana w Internecie.
Mecenas Marzec podkreśla, że takie przepisy zostały uchwalone, kiedy był już radnym. Poprzednio radny składał deklarację majątkową przewodniczącemu rady, ale nikt z osób postronnych nie miał do niej wglądu.
– To absurd, aby radnym, którzy faktycznie mogą zajmować się chociażby przydziałem cebuli, stawiać te same wymagania co najwyższym notablom państwowym – uważa mecenas.
Marzec startował z listy Lubartowskiego Porozumienia Samorządowego. W kampanii wyborczej deklarował, że nie będzie brał diet radnego. Jego miejsce zajmie osoba, która na liście LPS pod względem liczby głosów zajęła drugie miejsce.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!