Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2013 r.
18:06
Edytuj ten wpis

Radny Pitucha na tropie płci. Gender w przedszkolach?

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 37 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Chłopcy przebrani za dziewczynki, a dziewczynki za chłopców. O wyjaśnienia, czy w którymkolwiek z lubelskich przedszkoli realizowane są takie zajęcia wystąpił do prezydenta Lublina miejski radny PiS, Tomasz Pitucha. Chce wiedzieć, czy w tutejszych przedszkolach "jest realizowany program zawierający elementy ideologii gender, pt. "Równościowe przedszkole”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Program, który przywołuje radny Pitucha, w zamyśle twórców ma uczyć dzieci równości płci i walczyć ze stereotypami.

Autorzy przekonują, że chłopiec ma takie samo jak dziewczynka prawo do tego, by bawić się lalkami, a dziewczynka równie dobrze może zostać pilotem czy jak formułują to autorzy "pilotką”.

Radny pyta też o to, w których przedszkołach i szkołach prowadzone są programy wychowania seksualnego "promujące ideologię gender”. Chce też wiedzieć, czy magistrat opiniował takie programy albo organizował, lub współfinansował szkolenia dla nauczycieli w tym zakresie. Przywołuje tu m.in. "Kompasik” – poradnik Rady Europy mówiący o prawach człowieka.

Na tak szczegółowy raport Pitucha nie ma co liczyć.

– Placówki oświatowe są nadzorowane przez miasto tylko w zakresie obsługi finansowej i remontów. Za nadzór nad sprawami programowymi odpowiada kuratorium – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta miasta. – Programów nie opiniowaliśmy, bo to nie nasza rola, nie organizowaliśmy też szkoleń – dodaje.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 11:45

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

<... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 11:44

Gender to ZŁO!!!!! Gender to SZATAN!!!!!

Trzeba z nim walczyc, kontrolowac przedszkola i szkoly zeby nam dzici nie zniszczyli!!!!!

Feministki to też gender!!!!!

I te wszystkie homo niewiadomo tez!!!!!

Rodzina to matka + ojciec + dziecko czy dzieci a nie jak wg gender osoba A osoba B osoba C!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

Avatar
matkax5 / 4 listopada 2013 o 09:57

Prezydent sprawuje nadzór nad

Przedszkolami , szkołami i placówkami oświatowymi , przy pomocy Wydziału Oświaty i Wychowania.

http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=139136

a skoro tak, to jak najbardziej jest adresatem tego pytania. Ja również chciałabym wiedzieć czy któreś z lubelskich przedszkoli wprowadza lub wprowadziło juz ten program. Dziekuję Panie  Radny.

Prezydent sprawuje nadzór nad

Przedszkolami , szkołami i placówkami oświatowymi , przy pomocy Wydziału Oświaty i Wychowania.

http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=139136

a skoro tak, to jak najbardziej jest adresatem tego pytania. Ja również chciałabym wiedzieć czy któreś z lubelskich przedszkoli wprowadza lub wprowadziło juz ten program. Dziekuję Panie  Radny.

rozwiń
Avatar
nauczycielka / 2 listopada 2013 o 13:39

najpeirw pedale zrób sobie sam dziecko normalnymi sposobami w co wątpię... w ogóle współczuję twoim ewentualnym dzieciom

Nie unoś się tak bo to szkodzi zdrowiu.  Nie wiesz z kim rozmawiasz a obrażasz. Jeśli tego uczysz swoje dzieci to im trzeba współczuć.

Avatar
jaa / 2 listopada 2013 o 01:08

nie wiem kto to ale ten Pitucha dobrze robi.A wy barany je***e jak nie wiecie to nie piszcie i czytajcie ze zrozumieniem o co jemu chodzi.

To nie "barany" piszą. To wojna psychologiczna w wykonaniu popleczników i sługasów tych, którzy to gówno (gender) próbują u nas wcielić w życie. Tych, którzy chcą zamiast normalnego wychowania dzieci, to psuć im w głowach już od maleńkości. Poczytajcie więcej o tej chorej ideologii to przekonacie się że to syf!

To nie "barany" piszą. To wojna psychologiczna w wykonaniu popleczników i sługasów tych, którzy to gówno (gender) próbują u nas wcielić w życie. Tych, którzy chcą zamiast normalnego wychowania dzieci, to psuć im w głowach już od maleńkości. Poczytajcie więcej o tej chorej ideologii to przekonacie się że to syf!

rozwiń
Avatar
sd / 1 listopada 2013 o 15:03

Ależ oczywiście, ze ty jako ojciec masz pierwszeństwo do robienia "piany z mózgu" swoim dzieciom.

najpeirw pedale zrób sobie sam dziecko normalnymi sposobami w co wątpię... w ogóle współczuję twoim ewentualnym dzieciom

Avatar
Gość / 1 listopada 2013 o 12:40

Niesamowite, Wy wszyscy bierzecie za to pieniądze, czy ta działalność formuowa jest gratis?

Mniejsza o pana Pituchę, zastanawiam się, czy ludzie którzy na niego tu najeżdżają mają dzieci.

Avatar
obserwator / 1 listopada 2013 o 09:26

Proszę się zająć dziećmi biednymi i głodnymi ,panie radny

Avatar
wyborca / 1 listopada 2013 o 09:07

Zamrozić wypłaty dla radnych !

Avatar
Agnieszka / 1 listopada 2013 o 07:53

Myślę,że radny P ładnie by wyglądał w sukni Ani Grodzkiej.

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 11:45

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

<... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 11:44

Gender to ZŁO!!!!! Gender to SZATAN!!!!!

Trzeba z nim walczyc, kontrolowac przedszkola i szkoly zeby nam dzici nie zniszczyli!!!!!

Feministki to też gender!!!!!

I te wszystkie homo niewiadomo tez!!!!!

Rodzina to matka + ojciec + dziecko czy dzieci a nie jak wg gender osoba A osoba B osoba C!!!!!

GENDER TO ZŁO!!!!!

Avatar
matkax5 / 4 listopada 2013 o 09:57

Prezydent sprawuje nadzór nad

Przedszkolami , szkołami i placówkami oświatowymi , przy pomocy Wydziału Oświaty i Wychowania.

http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=139136

a skoro tak, to jak najbardziej jest adresatem tego pytania. Ja również chciałabym wiedzieć czy któreś z lubelskich przedszkoli wprowadza lub wprowadziło juz ten program. Dziekuję Panie  Radny.

Prezydent sprawuje nadzór nad

Przedszkolami , szkołami i placówkami oświatowymi , przy pomocy Wydziału Oświaty i Wychowania.

http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=139136

a skoro tak, to jak najbardziej jest adresatem tego pytania. Ja również chciałabym wiedzieć czy któreś z lubelskich przedszkoli wprowadza lub wprowadziło juz ten program. Dziekuję Panie  Radny.

rozwiń
Avatar
nauczycielka / 2 listopada 2013 o 13:39

najpeirw pedale zrób sobie sam dziecko normalnymi sposobami w co wątpię... w ogóle współczuję twoim ewentualnym dzieciom

Nie unoś się tak bo to szkodzi zdrowiu.  Nie wiesz z kim rozmawiasz a obrażasz. Jeśli tego uczysz swoje dzieci to im trzeba współczuć.

Avatar
jaa / 2 listopada 2013 o 01:08

nie wiem kto to ale ten Pitucha dobrze robi.A wy barany je***e jak nie wiecie to nie piszcie i czytajcie ze zrozumieniem o co jemu chodzi.

To nie "barany" piszą. To wojna psychologiczna w wykonaniu popleczników i sługasów tych, którzy to gówno (gender) próbują u nas wcielić w życie. Tych, którzy chcą zamiast normalnego wychowania dzieci, to psuć im w głowach już od maleńkości. Poczytajcie więcej o tej chorej ideologii to przekonacie się że to syf!

To nie "barany" piszą. To wojna psychologiczna w wykonaniu popleczników i sługasów tych, którzy to gówno (gender) próbują u nas wcielić w życie. Tych, którzy chcą zamiast normalnego wychowania dzieci, to psuć im w głowach już od maleńkości. Poczytajcie więcej o tej chorej ideologii to przekonacie się że to syf!

rozwiń
Avatar
sd / 1 listopada 2013 o 15:03

Ależ oczywiście, ze ty jako ojciec masz pierwszeństwo do robienia "piany z mózgu" swoim dzieciom.

najpeirw pedale zrób sobie sam dziecko normalnymi sposobami w co wątpię... w ogóle współczuję twoim ewentualnym dzieciom

Avatar
Gość / 1 listopada 2013 o 12:40

Niesamowite, Wy wszyscy bierzecie za to pieniądze, czy ta działalność formuowa jest gratis?

Mniejsza o pana Pituchę, zastanawiam się, czy ludzie którzy na niego tu najeżdżają mają dzieci.

Avatar
obserwator / 1 listopada 2013 o 09:26

Proszę się zająć dziećmi biednymi i głodnymi ,panie radny

Avatar
wyborca / 1 listopada 2013 o 09:07

Zamrozić wypłaty dla radnych !

Avatar
Agnieszka / 1 listopada 2013 o 07:53

Myślę,że radny P ładnie by wyglądał w sukni Ani Grodzkiej.

Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra