Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2013 r.
7:34
Edytuj ten wpis

Radny PO: Koziołek ma zniknąć, żeby go nie deptali

0 15 A A
W sobotę herb był deptany w czasie meczu Wikana-Start Lublin z MOSiR PBS Bank KHS Krosno nawet przez
W sobotę herb był deptany w czasie meczu Wikana-Start Lublin z MOSiR PBS Bank KHS Krosno nawet przez

Usunięcia herbu miasta z parkietu hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich żąda od prezydenta miasta jeden z radnych PO. Oburza go, że zawodnicy depczą po miejskim symbolu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radny PO, Leszek Daniewski wystosował w tej sprawie oficjalne pismo do prezydenta miasta. Domaga się w nim tego, by prezydent zobowiązał zarządcę hali do usunięcia "herbu Lublina, naklejonego na parkiecie, w miejscu wykonywania rzutów osobistych”.

– Herb Lublina w tym miejscu moim zdaniem nigdy nie powinien się znaleźć – stwierdza Daniewski w swym piśmie. – Herb umieszcza się w budynkach, na budynkach, a nie na parkietach, czy wykładzinach hal sportowych. Nie znajduję uzasadnienia umieszczenia herbu pod nogami grających zawodników.

Co na to Ratusz? – O tym, gdzie i w jakich okolicznościach można używać miejskiego herbu mówi załącznik do jednej z uchwał Rady Miasta. Dokument ten pozwala nawet na umieszczanie herbu na produktach dopuszczonych do obroty handlowego. To zawsze będzie dyskusyjne i mogą pojawiać się pytania, czy jeśli herb trafił na opakowanie cukierka, a później ten papierek mniemy i wyrzucamy, to czy jest to już bezczeszczenie herbu – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta Lublina. – Pismo radnego skłania do refleksji, czy herb ma tu zapewniony należyty szacunek, ale na pewno nie został użyty w złej wierze, tylko w celach promocyjnych i nikt nie depcze go celowo.

Daniewski nazywa obecną sytuację "łamaniem prawa”. Miasto mówi, że rozważy wymianę emblematu. – Być może lepiej byłoby, żeby w tym miejscu zamiast herbu znalazło się logo miasta – zastanawia się Mieczkowska-Czerniak.

Herb trafił na parkiet na prośbę jednego z klubów sportowych, zgodził się na to Urząd Miasta. – Żeby usunąć herb, trzeba by zerwać lakier z parkietu, a podłoga jest na gwarancji – stwierdza Zdzisław Hołysz, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza halą im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich. – Nie możemy sobie pozwolić na utratę gwarancji – dodaje.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
śledź z zalewu / 2 grudnia 2013 o 21:57

Daniewski-przestań się kompromitować bo żałość człowieka bierze...

Avatar
alek / 2 grudnia 2013 o 16:00

Pragniemy poinformować Pana Radnego Leszka Daniwskiego, ze na deklach studzienek kanalizacyjnych są herby miast  a po nich chodzą ludzie  i sikają psy. Ale Pan Leszek jest  naj naj.

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 14:08

A to szuja, czy Leszek D. realizuje zlecenie Prezydenta by dać błachy pretekst do odwołania Prezesa MOSiR o którym w piatek było tak głośno (przypominam kłamstwo z Komendantem Straży Miejskiej - afera przetargowa na Skodę Oktawię - którego SĄD UNIEWINNIŁ niestwierdzając naruszenia prawa)

Pytanie jakie koryto w zamian dostanie Pan Leszek D. lub jego córeczka ?!

z ust mi to wyjąłeś/ wyjęłaś.. cała rodzina skompromitowana ale co tam, dalej trzeba.. plują a mówi ze deszcz pada... tragedia 

z ust mi to wyjąłeś/ wyjęłaś.. cała rodzina skompromitowana ale co tam, dalej trzeba.. plują a mówi ze deszcz pada... tragedia 

rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 14:06

Radny lesio daniewski pulilek prezydenta... wszedzie wejdzie wiecie co mam na mysli nie ?

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 14:05

co,radny lesio chce zaistnieć? troszkę późno. co robił do tej pory?

Radny Lesio, car zemborzyc niech idzie na emeryture wreszcie !!!

Avatar
Ludź stąd... / 2 grudnia 2013 o 11:41

Pan radny nie wziął leków? czy pomylił tabletki??? Przy okazji wiemy na kogo nie głosować, kto jest przepracowany  braniem diet.....

Avatar
Piotr / 2 grudnia 2013 o 11:36

A jak Piłsudskiego obsrywają regularnie gołębie na placu litewskim to jest OK ?????   Zajmijcie sie czymś naprawdę pozytecznym panowie radni   DO ROBOTY !!!!!

Avatar
obserwator lb podwórka / 2 grudnia 2013 o 11:15

Herb Lublina dla miasta to prawie jak godło Polski .Taki herb nie powinnien być może być na parkiecie ?,ale druzyna przyjezdna zdaje sobie sprawe że to Lublin a nie ich miasto oraz że miejscowi walczą dla siebie i Lublina.Jezeli w innych miastach jest podobnie tz herb to nalezy przemyśleć .Herby miasta powinny być na  budynkach halach stadionach komunikacji  miejskich szynobusach i szkołach .

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 10:11
Nie wolno deptać i orażać koziołka matołka.
Avatar
Markus / 2 grudnia 2013 o 08:57

Żal mi coś ściska jak czytam takie niusy , Drzewiecki miał rację w 100%

Avatar
śledź z zalewu / 2 grudnia 2013 o 21:57

Daniewski-przestań się kompromitować bo żałość człowieka bierze...

Avatar
alek / 2 grudnia 2013 o 16:00

Pragniemy poinformować Pana Radnego Leszka Daniwskiego, ze na deklach studzienek kanalizacyjnych są herby miast  a po nich chodzą ludzie  i sikają psy. Ale Pan Leszek jest  naj naj.

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 14:08

A to szuja, czy Leszek D. realizuje zlecenie Prezydenta by dać błachy pretekst do odwołania Prezesa MOSiR o którym w piatek było tak głośno (przypominam kłamstwo z Komendantem Straży Miejskiej - afera przetargowa na Skodę Oktawię - którego SĄD UNIEWINNIŁ niestwierdzając naruszenia prawa)

Pytanie jakie koryto w zamian dostanie Pan Leszek D. lub jego córeczka ?!

z ust mi to wyjąłeś/ wyjęłaś.. cała rodzina skompromitowana ale co tam, dalej trzeba.. plują a mówi ze deszcz pada... tragedia 

z ust mi to wyjąłeś/ wyjęłaś.. cała rodzina skompromitowana ale co tam, dalej trzeba.. plują a mówi ze deszcz pada... tragedia 

rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 14:06

Radny lesio daniewski pulilek prezydenta... wszedzie wejdzie wiecie co mam na mysli nie ?

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 14:05

co,radny lesio chce zaistnieć? troszkę późno. co robił do tej pory?

Radny Lesio, car zemborzyc niech idzie na emeryture wreszcie !!!

Avatar
Ludź stąd... / 2 grudnia 2013 o 11:41

Pan radny nie wziął leków? czy pomylił tabletki??? Przy okazji wiemy na kogo nie głosować, kto jest przepracowany  braniem diet.....

Avatar
Piotr / 2 grudnia 2013 o 11:36

A jak Piłsudskiego obsrywają regularnie gołębie na placu litewskim to jest OK ?????   Zajmijcie sie czymś naprawdę pozytecznym panowie radni   DO ROBOTY !!!!!

Avatar
obserwator lb podwórka / 2 grudnia 2013 o 11:15

Herb Lublina dla miasta to prawie jak godło Polski .Taki herb nie powinnien być może być na parkiecie ?,ale druzyna przyjezdna zdaje sobie sprawe że to Lublin a nie ich miasto oraz że miejscowi walczą dla siebie i Lublina.Jezeli w innych miastach jest podobnie tz herb to nalezy przemyśleć .Herby miasta powinny być na  budynkach halach stadionach komunikacji  miejskich szynobusach i szkołach .

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 10:11
Nie wolno deptać i orażać koziołka matołka.
Avatar
Markus / 2 grudnia 2013 o 08:57

Żal mi coś ściska jak czytam takie niusy , Drzewiecki miał rację w 100%

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 0 0

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 149 15

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 78 34

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

3 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 4 3

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 3

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 48 14

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę
galeria

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę 41 12

Nie żyje 29-letni Damian K. – podejrzewany o doprowadzenie do tragicznej w skutkach eksplozji, w jednym z mieszkań w Świdniku. Jego znajoma, ranna w wybuchu, zmarła później w szpitalu. 29-latek również był ciężko ranny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!