sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Radny PO: Koziołek ma zniknąć, żeby go nie deptali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2013, 07:34

W sobotę herb był deptany w czasie meczu Wikana-Start Lublin z MOSiR PBS Bank KHS Krosno nawet przez
W sobotę herb był deptany w czasie meczu Wikana-Start Lublin z MOSiR PBS Bank KHS Krosno nawet przez

Usunięcia herbu miasta z parkietu hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich żąda od prezydenta miasta jeden z radnych PO. Oburza go, że zawodnicy depczą po miejskim symbolu

Radny PO, Leszek Daniewski wystosował w tej sprawie oficjalne pismo do prezydenta miasta. Domaga się w nim tego, by prezydent zobowiązał zarządcę hali do usunięcia "herbu Lublina, naklejonego na parkiecie, w miejscu wykonywania rzutów osobistych”.

– Herb Lublina w tym miejscu moim zdaniem nigdy nie powinien się znaleźć – stwierdza Daniewski w swym piśmie. – Herb umieszcza się w budynkach, na budynkach, a nie na parkietach, czy wykładzinach hal sportowych. Nie znajduję uzasadnienia umieszczenia herbu pod nogami grających zawodników.

Co na to Ratusz? – O tym, gdzie i w jakich okolicznościach można używać miejskiego herbu mówi załącznik do jednej z uchwał Rady Miasta. Dokument ten pozwala nawet na umieszczanie herbu na produktach dopuszczonych do obroty handlowego. To zawsze będzie dyskusyjne i mogą pojawiać się pytania, czy jeśli herb trafił na opakowanie cukierka, a później ten papierek mniemy i wyrzucamy, to czy jest to już bezczeszczenie herbu – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta Lublina. – Pismo radnego skłania do refleksji, czy herb ma tu zapewniony należyty szacunek, ale na pewno nie został użyty w złej wierze, tylko w celach promocyjnych i nikt nie depcze go celowo.

Daniewski nazywa obecną sytuację "łamaniem prawa”. Miasto mówi, że rozważy wymianę emblematu. – Być może lepiej byłoby, żeby w tym miejscu zamiast herbu znalazło się logo miasta – zastanawia się Mieczkowska-Czerniak.

Herb trafił na parkiet na prośbę jednego z klubów sportowych, zgodził się na to Urząd Miasta. – Żeby usunąć herb, trzeba by zerwać lakier z parkietu, a podłoga jest na gwarancji – stwierdza Zdzisław Hołysz, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza halą im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich. – Nie możemy sobie pozwolić na utratę gwarancji – dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
śledź z zalewu
alek
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

śledź z zalewu
śledź z zalewu (2 grudnia 2013 o 21:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Daniewski-przestań się kompromitować bo żałość człowieka bierze...

Rozwiń
alek
alek (2 grudnia 2013 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pragniemy poinformować Pana Radnego Leszka Daniwskiego, ze na deklach studzienek kanalizacyjnych są herby miast  a po nich chodzą ludzie  i sikają psy. Ale Pan Leszek jest  naj naj.

Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2013 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A to szuja, czy Leszek D. realizuje zlecenie Prezydenta by dać błachy pretekst do odwołania Prezesa MOSiR o którym w piatek było tak głośno (przypominam kłamstwo z Komendantem Straży Miejskiej - afera przetargowa na Skodę Oktawię - którego SĄD UNIEWINNIŁ niestwierdzając naruszenia prawa)

Pytanie jakie koryto w zamian dostanie Pan Leszek D. lub jego córeczka ?!

z ust mi to wyjąłeś/ wyjęłaś.. cała rodzina skompromitowana ale co tam, dalej trzeba.. plują a mówi ze deszcz pada... tragedia 

Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2013 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Radny lesio daniewski pulilek prezydenta... wszedzie wejdzie wiecie co mam na mysli nie ?

Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2013 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co,radny lesio chce zaistnieć? troszkę późno. co robił do tej pory?

Radny Lesio, car zemborzyc niech idzie na emeryture wreszcie !!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!