czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Radny Podgórski chce, żeby urzędnicy zarabiali więcej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 czerwca 2011, 17:48
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

Podniesienia płac urzędnikom lubelskiego magistratu domaga się od prezydenta jeden z radnych PO. Prezydent rozkłada ręce – na razie na to nas nie stać, pomyślimy o tym jesienią. Ile kosztowałby wzrost płac w Urzędzie Miasta?

W tej chwili w lubelskim Urzędzie Miasta zatrudnionych jest 1166 osób, w tym 52 na zastępstwie. – Na wynagrodzenia wraz z pochodnymi wydajemy rocznie około 60 mln złotych – informuje Mirosław Kalinowski z Urzędu Miasta.

Najniższa płaca na szeregowym stanowisku w Ratuszu wynosi obecnie 1320 złotych „na rękę”. Zdaniem miejskiego radnego PO Stanisława Podgórskiego to zdecydowanie za mało.

– W zestawieniach kosztów płac pracowników urzędu wśród dużych miast Polski plasujemy się jako jedno z najoszczędniejszych – pisze Podgórski do prezydenta. – Oszczędności na funduszu płac przekładają się jednak negatywnie na jakość funkcjonowania urzędu, a to przekłada się na jakość życia w mieście – dodaje. Zdaniem radnego trzeba wzmocnić wydziały kluczowe dla „klimatu inwestycyjnego”. – Zwiększenie środków na fundusz płac, a następnie jego racjonalne wykorzystanie wpłynie pośrednio na wzrost inwestycji w mieście – stwierdza Podgórski.

– To nie są rewelacyjne zarobki, odpowiedzialność jest duża, petenci często bywają niemili, a w innych miejscach można zarobić więcej – twierdzi jeden z szeregowych urzędników magistratu. – Szału nie ma.

Tymczasem Ratusz twierdzi, że na razie o podwyżkach nie ma mowy. – Prezydent podziela troskę dotyczącą wzrostu wynagrodzeń dla pracowników zwłaszcza, że przez ostatnie dwa lata nie dostali oni podwyżki – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. – Ale budżet, który realizujemy jest nastawiony przede wszystkim nastawiony na inwestycje. Dopiero około września będziemy mogli realnie ocenić faktyczną możliwość podniesienia płac w Urzędzie Miasta.

Z szacunków wynika, że gdyby średnia podwyżka na osobę wyniosła 100 zł brutto i została wprowadzona od 1 czerwca, miasto musiałoby wyłożyć na ten cel 937 tys. zł. Gdyby taką podwyżkę wprowadzić od września, jej koszt przekroczyłby 530 tys. złotych.

Zarobki w magistracie


* Dyrektor: 4320–6380 zł * zastępca dyrektora: 3850–5500 zł * kierownik referatu: 2440–4650 zł * inspektor: 1460–3580 zł * podinspektor: 1320–2570 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Suchy
motyl
szeregowy urzędnik
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Suchy
Suchy (13 czerwca 2011 o 20:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś tu nie gra jedna osoba pisze jak to jest źle w urzędach a zaraz następna ,że jest 15 osób na miejsce. Większość urzędników jest nikomu nie potrzebnych, nic nie robią i za nic nie odpowiadają. Wysokość pensji powinna iść w parze z wykonywanymi zadaniami oraz odpowiedzialnością jaka się z nimi wiąże. Tylko jest jeden problem jak sprawdzić czy urzędnicy pracują rzetelnie czy się obijają.
Rozwiń
motyl
motyl (13 czerwca 2011 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
proponowałbym żeby ten radny oddał swoją dietę na podwyżki.
Rozwiń
szeregowy urzędnik
szeregowy urzędnik (13 czerwca 2011 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny Podgórski ma rację!
Rozwiń
llubellak@op.pl
llubellak@op.pl (13 czerwca 2011 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ela' timestamp='1307913170' post='488909']
W nowoczesnej firmie największą wartością są pracownicy o których się dba!Moim zdaniem w urzędzie brak jest jakiegokolwiek systemu motywacyjnego, wynagrodzenie nie są adewkatne do wykonywanych zadań,taka praca opłaca się tylko najsłabszym pracownikom, dobrzy pracownicy są za swoją pracę karani niską pensją,od znajomych też wiem że wiele osób nie widzi już jakichkolwiek możliwości rozwoju i szuka innej pracy,wydziały merytoryczne są źle wynagradzane,a odpowiedzialność często o wiele większa niż w przedsiębiorstwach(kontrole NIK, RIO itd). Każdy myślący wie jak się to skończy, ostatnio słyszałam że w jednym z marketów 1800 brutto (1320 na rękę) to płaca minimalna. W urzędzie ludzie z wyższym wykształceniem i wieloletnim stażem nawe nie zbliżają się do średniej krajowej
[/quote]

Droga Elu!!! Masz rację, w urzędach często panuje wyzysk. Masz rację w 100 procentach, niestety odbija się on głównie na młodych, nowych pracownikach którzy są chłopcami/ dziewczętami do bicia! im należy się podwyżka bo to oni pracują za psie pieniądze, to oni każdego dnia wysłuchują wkurzonych petentów, to oni mają pod górkę. Im bym przyznał podwyżki ale odebrałbym kasę, obniżył pensje wszystkim tym "nierobom" co to siedzą powyżej II piętra w UM na Wieniawskiej. siedzą w tych swoich pokoikach, nosa nie wychylają, nie mają kontaktu z petentami bo od tego są Ci na dole w informacji! siedzą, piją kawkę, wcinają ciastka i wszystko mają gdzieś. w zeszłym roku były ćwiczenia przeciwpożarowe w UM. urzędnicy musieli opuścić budynek. traf chciał, że tego dnia byłem w jednym z tych pokoików i słyszałem, jak pani urzędniczka się żaliła, że kawę sobie zrobiła, a tu nagle każą im wychodzić, a ona nie lubi się stresować, po za tym o tej porze to nie powinni itd!

jestem ZA podwyżką dla wszystkich tych, którzy przyjmują wnioski, wydają wnioski, pracują na informacji. im wszystkim należy się podwyżka bo oni faktycznie pracują za minimum! ale jestem też za tym aby tym wszystkim z góry zabrać i wprowadzić system motywacyjny!!!
Rozwiń
llubellak@op.pl
llubellak@op.pl (13 czerwca 2011 o 09:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy ja dobrze to rozumie, jeśli strzelę byka, przepraszam z góry wszystkich pokrzywdzonych.
Urząd Miasta rocznie wydaje na wynagrodzenia 60 mln złotych!
W Urzędzie Miasta pracuje 1166 w tym 60 na zastępstwie

60 mln złotych należy podzielić na 1166 pracowników

otrzymana kwota, to 51457 złotych

rok jak wiadomo ma 12 miesięcy więc kwotę 51457 należy podzielić przez 12 miesięcy
wychodzi: 4288 od tego odliczyć podatek 18% czyli prawie 772 złotych

4288 minus 772 złotych wychodzi 3516 na rękę!!!!

od 3516 złotych należy odjąć kolejne 10-12 procent w postaci obciążeń z tytułu ZUS czy składek zdrowotnych a więc kolejne 600-700 złotych.

wychodzi więc 2900-3000 złotych na rękę

podane dane o zarobkach autorów tego artykułu mniemam że nie zawierają informacji o nagrodach rocznych czy trzynastkach bo nijak nie wychodzi mi z wyliczeń ta ich kwota, a szczególnie kwota 1320 złotych dla najsłabiej zarabiającego

oczywiście rozumie, że zarobki urzędników wyższej rangi podciągają zarobki tych z niższej, ale w takim razie ile zarabiają na rękę Ci na samej górze??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!