piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Raka można zwyciężyć

  Edytuj ten wpis
Autor: (ewad)

W sobotnim marszu różowej wstążki wzięły udział kobiety, które już zetknęły się z chorobą, ich rodziny, lekarze onkolodzy i liczna grupa uczennic szkół medycznych

Z różową kokardką w klapie i różowym balonikiem w ręku przez lubelski deptak przemaszerowała w sobotę stuosobowa grupa osób demonstrujących wsparcie dla walki z rakiem piersi. Marsz zorganizował lubelski klub Amazonek i Fundacja Wczesnego Wykrywania Raka.
- Jesteśmy tu, żeby zaświadczyć, że raka można zwyciężyć, żeby dać nadzieję, rozpraszać lęk - mówiła w swoim wystąpieniu Otylia Samolej, przewodnicząca Lubelskiego Klubu Amazonek na schodach Ratusza, skąd też do zebranych przemawiały inne amazonki, opowiadając o własnej walce z chorobą.
O profilaktyce i jej skuteczności mówili lekarze, nawołując do wczesnych badań, częstych kontaktów z onkologiem, informując o możliwościach lubelskich poradni.
Do uczestników marszu słowa wsparcia inicjatywy skierował wiceprezydent Zbigniew Wojciechowski, który - co ważne - pojawił się tu przypadkowo.
Przypomnijmy, że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Największą rolę w zapobieganiu rakowi odgrywa świadomość zagrożenia, stąd w tym okresie nasilenie akcji informacyjnej, bezpłatne poradnictwo, badania lekarskie organizowane nawet wyjazdowo.
Do akcji włączyła się Lubelska Fundacja Wczesnego Wykrywania Raka. - Do końca października zapraszamy do nas po bezpłatne porady i badania - mówi Dariusz Dyrda, dyrektor fundacji. - Będziemy też uczyli, jak badać piersi samodzielnie. Panie, które zdecydują się wykonać mammografię w październiku zapłacą 40 proc. taniej. Poradnia mieści się w Lublinie przy ul. Spokojnej 2, jest czynna od godz.11.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!