wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Raport komisji ESK 2016 rozczarował: Same pochwały, żadnych konkretów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lipca 2011, 17:54
Autor: DOMINIK SMAGA

Jest już końcowy raport komisji, która oceniała kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r i wybrała Wrocław. – Jesteśmy zawiedzeni – mówią ludzie kultury. Bo w raporcie nie ma ani słowa o tym, czego zabrakło przegranym.

Cały raport ma 11 stron, o Lublinie jest kilkanaście linijek. Same pochwały, nic więcej. Podobnie o każdym z pozostałych miast: nie ma żadnej oceny, tylko garść komplementów.

– Jesteśmy zawiedzeni skąpością tego raportu. Ten po pierwszym etapie był dużo bardziej konkretny – komentuje Michał Karapuda, zastępca dyrektora Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta. – Tu poza ogólnymi zachwytami i komplementami dla kandydatów nie ma żadnej odpowiedzi na pytanie, co zrobiliśmy nie tak.

Lublin "pogłaskano” za współpracę ze Wschodem, program rozpisany aż do roku 2020, chęć sprostania wysokim standardom. Pochwalono nas też za zobowiązanie do realizacji głównych wydarzeń niezależnie od wyników konkurs, młodość, zaangażowanie mieszkańców, władz i sąsiadów. I to wszystko.

– Po raporcie oczekiwałam informacji co było mocną, a co słabą stroną poszczególnych kandydatów – przyznaje Karolina Rozwód, dyrektor Teatru Starego. Takiej samej – słowo w słowo – odpowiedzi udziela na to pytanie także Mirosław Rusecki z katowickiego sztabu ESK. – Oczekiwałem też informacji o tym, co powinniśmy poprawić – dodaje Mirosław Rusecki. – Nie do końca rozumiem, o co w tym raporcie chodzi, dlatego nie chcę go komentować.

– Są same plusy, nie ma minusów i nie wiadomo, dlaczego wygrał Wrocław. A to pozbawia ten dokument jakiejś większej merytorycznej wartości – stwierdza Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta Lublina. – W raporcie jest też informacja, że decyzja ta nie była jednogłośna. W tę jednomyślność od początku trudno było nam uwierzyć, bo nasza aplikacja była wysoko oceniana przez wielu ekspertów, ale w takim razie powstaje pytanie: po co na początku był komunikat, że werdykt był jednomyślny? – pyta Wysocki.

W raporcie są też fragmenty, przez które trudno przebrnąć, jak np. (cytujemy dosłownie): "Energetyczne i kosmopolityczne przywództwo miasta, które – razem ze wsparciem dla programu przez wszystkie polityczne i administracyjne i dynamiczny sektor biznesu ciała – wydawało się dawać stabilność raczej złożonemu systemowi zarządzania projektem 2016”. To jedna z pochwał dla Wrocławia, który w Internecie zasłynął zdaniem ze swojej aplikacji finałowej "Historyczna polisemiotyczność Wrocławia nieuchronnie rzuca cień tajemnicy na jego obecną tożsamość”.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Przemek Leniak
ręga noge myje
rbrt
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Przemek Leniak
Przemek Leniak (23 lipca 2011 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oj żebym nie zacytował lubelskiej aplikacji - tam dopiero były bzdury...
Rozwiń
ręga noge myje
ręga noge myje (22 lipca 2011 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
żuk najlepszym prezydentem Lublina - POzbawił nas cukrowni, ESK, honoru, ładnego podzamcza, pieniędzy...
Rozwiń
rbrt
rbrt (22 lipca 2011 o 20:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@hahaha

twój nick świetnie wyraża ile warty jest twój komentarz. Daruj sobie i idź krytykować swoje własne miasto.
Rozwiń
hahaha
hahaha (22 lipca 2011 o 19:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oszczędzili wam krytyki bo nie chcieli zrobić Lublinianom przykrości. Wystarczy spędzić trochę dłużej czasu w Lublinie aby zobaczyć, że to miasto musi jeszcze długo popracować nas sobą. A jest nad czym. Z pracą ciężko a jeśli jest to za śmieszne pieniądze dlatego mieszkańcy uważają swoje miasto za bardzo nieprzyjazne. Władze trwają w niemocy i przez lata nie potrafią zbudować głupiego szaletu miejskiego, nie wspominając o remontach sypiących się kamienic albo o teatrze w budowie. Turyści narzekają na obskurny dworzec PKS, że połączenia PKP i drogi są kiepskie, nie ma tanich hosteli, tylko hotele dla biznesmenów. Natomiast muzycy z Lublina i okolic narzekają, że tak naprawdę nie mają gdzie grać koncertów a jeśli już to za śmieszne pieniądze albo za darmo. Podobno dotyczy to również mocno wychwalanej Nocy Kultury.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!