Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2009 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Ratują swoje mieszkania. Wieżowiec Sunhill w rękach mieszkańców

0 11 A A

Zamiast czekać na upadek developera, postanowili sami dokończyć inwestycję. Klienci lubelskiego Antaru przejęli budowę wieżowca Sunhill na LSM. Dzięki temu blisko 150 rodzin nie straci swoich mieszkań.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Uratowaliśmy nasze pieniądze. Jestem przekonany, że uda nam się dokończyć inwestycję – mówi Arkadiusz Liszcz, prezes zarządu "Stowarzyszenia mieszkańców Sunhill”. – Wznowiliśmy budowę. Podpisujemy umowy z kolejnymi wykonawcami. Wszystko jest na dobrej drodze.

Stowarzyszenie założyło 15 klientów Antaru. Rozmowy w sprawie przejęcia bloku przy ul. Jana Sawy trwały od kwietnia. Nad developerem wisiało widmo bankructwa. Firma pogrążała się w długach i sporach z Lubelską Spółdzielnią Mieszkaniową.

W maju wojewoda cofnął pozwolenie na budowę. Antar próbował ponownie zalegalizować inwestycję. Kiedy urzędowe procedury zakończyły się pomyślnie, do drzwi zapukali wierzyciele.

Pojawił się pierwszy wniosek o upadłość developera. Jednocześnie bank wystąpił o wcześniejszą spłatę zaciągniętego na budowę kredytu. Firma potrzebowała ponad 4 mln zł.

By spłacić długi Antar musiał dokończyć inwestycję. Nie było to proste, bo główny wykonawca zbankrutował. Upadający developer nie miał większych szans na znalezienie nowego partnera.

Klienci Antaru obawiali się, że firma ogłosi bankructwo. Budynek przejmie syndyk, a oni stracą swoje mieszkania. Metr kwadratowy przy ul. Jana Sawy kosztował ok. 5 tys. zł.

– Dla mnie to jest inwestycja życia – mówi Monika, przyszła lokatorka Sunhilla. – Mieliśmy się przeprowadzić w ubiegłym roku, ale budowa przeciąga się z miesiąca na miesiąc. Może sami damy radę to dokończyć.

Stowarzyszenie zapewnia, że Sunhill będzie gotowy przed wakacjami.
– Według naszego planu, zakończymy inwestycję w czerwcu przyszłego roku – dodaje Liszcz. – Jest jeszcze sporo spraw do załatwienia, ale to realny termin. Zrobimy wszystko, aby mieszkańcy Sunhilla nie musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z budową.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ewentualne dopłaty mogą sięgać 4 proc. wartości mieszkań. Pieniądze, które klienci mieli wpłacać developerowi, trafiają teraz na konto stowarzyszenia. Antar pozostał z długami wobec podwykonawców.

– To optymalne rozwiązanie i dobra wskazówka dla ludzi w podobnej sytuacji – mówi Liszcz. – Udało się dojść do kompromisu z developerem. Teraz to my jesteśmy udziałowcami i tylko od nas zależy powodzenie inwestycji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sunhill / 6 marca 2010 o 19:43
www.sunhill.pl
Avatar
RED / 24 grudnia 2009 o 04:28
Zamojska, tam wielu odpowiedzialnych z lubelskich spółdzielni mieszkaniowych zamówienia robi i biorą kasę. CBŚ i ABW ma coś tam do zrobienia...
Avatar
Kpm / 24 grudnia 2009 o 01:57
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i znowu klapa.
W Niemczech własciciele zbankrutowanej firmy mają zakaz przez 10 lat prowadzenia działalności gospodarczej.
W Lublinie chyba są już spaleni, pewnie wypączkują w jakims innym miescie.
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i zn... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 o 19:13
człowiek płacze jak go jakiś thebill wydyma na allegro na 50 zł - a tu wydymka sięgnęła 500 tys zł - tylko w łeb sobie strzelić bo nawet pracując du*ą tyle sie nie zarobi
Avatar
pokręcony / 23 grudnia 2009 o 11:26
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami tego apartamentowca- chamstwo i szpan to chyba na porządku dziennym u tych Państwa!
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami ... rozwiń
Avatar
~rydzykant~ / 23 grudnia 2009 o 11:13
Gdy mieszkania będą już gotowe komornik zajmie je za długi dewelopera a mieszkańców się wyrzuci na bruk.
Zgodnie z zasadą nowego systemu społecznego.
Avatar
Wieśniak / 23 grudnia 2009 o 10:05
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych względów. A teraz stroi się w piórka obrońców uciśnionych ( vide: tot motocrossowy ).
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:44
Lubelak napisał:
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum


super napisane 100%! głupcy przyjdą i dadzą Ci kasy bo Ty im powiesz że to będzie apartament jakich mało! wchodzę z Toba w ten biznes, zaraz naszkicuje kredką kilka projektów
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:43
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które postawiły już wiele podobnych budowli i zyskali zaufanie klientów. Antar odrazu skoczył na głęboką wodę. klienci pchani szpanem, chęcią pokazania się, powiedzenia w towarzystwie ile to metr kosztuje, podpisywali umowy bez wcześniejszego sprawdzenia kontrahenta. kto tak robi? mając do wydania majątek na auto, 99% ludzi kupi sprawdzonego mercedesa a nie ładne fajne plastikowe autko rodem z chin! tak samo z tym apartamentowcem!

ps-zaraz ktoś napiszę że zrzera mnie zazdrość, że piszę jak typowy Polaczek ale to nie prawda. w momencie kiedy postawienie własnego domu, z własnym ogródkiem, z własnym podjazdem do garażu, z własnymi drzewkami, sadzonkami i marchewką- w momencie kiedy to wszystko jest tanszze niż " apartamentowiec" nie ma mowy o jakiejkolwiek zazdrości!
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 grudnia 2009 o 08:38
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum
Avatar
sunhill / 6 marca 2010 o 19:43
www.sunhill.pl
Avatar
RED / 24 grudnia 2009 o 04:28
Zamojska, tam wielu odpowiedzialnych z lubelskich spółdzielni mieszkaniowych zamówienia robi i biorą kasę. CBŚ i ABW ma coś tam do zrobienia...
Avatar
Kpm / 24 grudnia 2009 o 01:57
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i znowu klapa.
W Niemczech własciciele zbankrutowanej firmy mają zakaz przez 10 lat prowadzenia działalności gospodarczej.
W Lublinie chyba są już spaleni, pewnie wypączkują w jakims innym miescie.
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i zn... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 o 19:13
człowiek płacze jak go jakiś thebill wydyma na allegro na 50 zł - a tu wydymka sięgnęła 500 tys zł - tylko w łeb sobie strzelić bo nawet pracując du*ą tyle sie nie zarobi
Avatar
pokręcony / 23 grudnia 2009 o 11:26
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami tego apartamentowca- chamstwo i szpan to chyba na porządku dziennym u tych Państwa!
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami ... rozwiń
Avatar
~rydzykant~ / 23 grudnia 2009 o 11:13
Gdy mieszkania będą już gotowe komornik zajmie je za długi dewelopera a mieszkańców się wyrzuci na bruk.
Zgodnie z zasadą nowego systemu społecznego.
Avatar
Wieśniak / 23 grudnia 2009 o 10:05
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych względów. A teraz stroi się w piórka obrońców uciśnionych ( vide: tot motocrossowy ).
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:44
Lubelak napisał:
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum


super napisane 100%! głupcy przyjdą i dadzą Ci kasy bo Ty im powiesz że to będzie apartament jakich mało! wchodzę z Toba w ten biznes, zaraz naszkicuje kredką kilka projektów
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:43
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które postawiły już wiele podobnych budowli i zyskali zaufanie klientów. Antar odrazu skoczył na głęboką wodę. klienci pchani szpanem, chęcią pokazania się, powiedzenia w towarzystwie ile to metr kosztuje, podpisywali umowy bez wcześniejszego sprawdzenia kontrahenta. kto tak robi? mając do wydania majątek na auto, 99% ludzi kupi sprawdzonego mercedesa a nie ładne fajne plastikowe autko rodem z chin! tak samo z tym apartamentowcem!

ps-zaraz ktoś napiszę że zrzera mnie zazdrość, że piszę jak typowy Polaczek ale to nie prawda. w momencie kiedy postawienie własnego domu, z własnym ogródkiem, z własnym podjazdem do garażu, z własnymi drzewkami, sadzonkami i marchewką- w momencie kiedy to wszystko jest tanszze niż " apartamentowiec" nie ma mowy o jakiejkolwiek zazdrości!
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 grudnia 2009 o 08:38
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia]
galeria

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia] 0 0

Były azotowe biegi, turniej piłkarski dla młodych zawodników, crashball i tradycyjny mecz pomiędzy drużynami Zakładów Azotowych i Urzędem Miasta. To wszystko w ramach tegorocznych Dni Chemika, które w niedzielę odbyły się na puławskim stadionie.

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem 0 0

W niedzielę dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o wyłowieniu z rzeki broni.

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany
galeria

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany 0 3

Sąd aresztował na trzy miesiące 19-letniego kierowcę, który wjechał w pieszych w Biłgoraju. W wypadku tym zginęła jedna osoba, druga walczy o życie w szpitalu

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem
Lubelskie Ekstra

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem 0 0

Niepodrabialne dialogi Pilipiuka, cudowne opisy miasta Ćwirleja i wrażliwość na postaci kobiece Ostaszewskiego. Wyszła unikalna potrawa, do której wprawdzie to ja dostarczyłem kilo wołowiny z kością, ale moi koledzy własnych mieszanek przypraw - rozmowa z pisarzem Marcinem Wrońskim.

Puławy: Nie chcą budować ścieżki

Puławy: Nie chcą budować ścieżki 0 0

Mieszkańcy os. Niwa w Puławach na nowy chodnik i ścieżkę rowerową od Pszczelej do Saperów Kaniowskich będą musieli zaczekać. Do przetargu na ten obywatelski projekt, nie wpłynęła żadna oferta.

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system 0 5

To już pewne. Nie w całym mieście wprowadzony będzie od 1 lipca nowy system zbiórki i wywozu śmieci. Inaczej będzie wyglądać segregacja odpadów na Czechowie, inaczej na Bronowicach...

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin 0 11

Cena malin na skupach nie pokrywa nawet kosztów produkcji. Podobnie jest z agrestem i porzeczką – bije na alarm Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. I namawia plantatorów, by od dziś nie zbierali owoców. Aż do odwołania.

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego
18 czerwca 2018, 16:30

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. O szczebrzeszyńskim Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) opowiedzą zaproszeni goście już 18 czerwca o godz. 16.30. Spotkanie odbędzie się na Podniebnych Tarasach CSK.

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie
galeria

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie 0 0

W warsztacie przy kamienicy Żmigród 10 w Lublinie powstało już kilkadziesiąt nietypowych rowerów. Ich autorem jest Krzysztof Chmiel (Rafu Bikes).

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów 0 1

W ubiegłym tygodniu resort inwestycji opublikował ostateczną listę samorządów, których projekty otrzymały dodatkowe rządowe wsparcie.

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 1

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0