piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Ratusz będzie musiał oddać działkę na której stoi hala Globus?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lipca 2011, 18:16

 (Archiwum)
(Archiwum)

W ostateczności lubelski Ratusz będzie musiał oddać część działki, na której stoi hala Globus. Zrzeszenie handlowców, które wywłaszczono z tego terenu, decyzją starosty odzyskało ten teren. Miasto chce się odwołać.

Zrzeszenie Handlu i Usług Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Lublinie w 2005 roku wystąpiło o zwrot gruntów, z których wywłaszczono ich 40 lat temu. Chodzi tutaj o tereny przy ul. Kazimierza Wielkiego. W tym tygodniu do Ratusza trafiła decyzja starosty powiatowego, który zrzeszeniu nakazał zwrócić teren o powierzchni 20 arów.

O sprawie napisał "Kurier Lubelski”. – Działka została wywłaszczona na potrzeby budowy osiedla bloków, do tego nie doszło. Zamiast bloków powstała hala sportowa – mówi Paweł Pikuła, starosta lubelski. – Z tego powodu stwierdziliśmy, że decyzja wywłaszczeniowa ma niewłaściwą podstawę i zrzeszenie powinno odzyskać działkę.

Chodzi tutaj o teren, gdzie znajduje się budynek zaplecza i część hali sportowej Globus. Ratusz nie zgadza się z tym orzeczeniem i zamierza odwołać się od decyzji starosty.

– Starosta nakazuje oddać dokładnie tę działkę, która należała do właścicieli, czyli wycinamy coś ze środka hali. Uważamy, że należy rozmawiać o zwrocie działki po obwodzie – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. Ratusz twierdzi, że jeśli rzeczywiście będzie musiał oddać sporny teren, to zrzeszenie powinno zapłacić miastu 7 milionów zł. O tyle wzrosła wartość terenu po wybudowaniu hali.

Miasto ma 14 dni na odwołanie. Urzędnicy liczą, że uda się porozumieć i jeśli decyzja będzie utrzymana w mocy, to zrzeszenie otrzyma działkę w innej części miasta.

W tym roku Starostwo Powiatowe prowadzi 123 sprawy dotyczące zwrotu terenów. W 31 przypadkach nakazano już zwrot wywłaszczonego terenu, w 13 odmowę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zapytajnik
Rabe
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zapytajnik
zapytajnik (21 lipca 2011 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To co? Miasto będzie teraz płacić za wynajem?

Ile obstawiacie: 200 tys/m-c
Rozwiń
Rabe
Rabe (21 lipca 2011 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe tylko kiedy rodzina Struzików odzyska swoje mienie zagarnięte po II WS czyli trasa WZ, górk
i czechowskie, sławinek i inne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!