piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Ratusz dał mało czasu na zgłoszenie się do konkursu. "To pomyłka"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2014, 14:15
Autor: Dominik Smaga

W czwartek minął termin zgłaszania się do dwóch konkursów ogłoszonych przez Ratusz. Ale termin ten został ustalony zaledwie trzy dni wcześniej, a podany do wiadomości... w środę. - To tylko pomyłka w druku - mówią urzędnicy. Tylko dlaczego w dwóch miejscach?

To nie są konkursy ani o dobrą posadę, ani o duże pieniądze. W obydwu do zdobycia są nagrody rzeczowe. Do jednego konkursu można było zgłaszać prace dyplomowe (magisterskie, inżynierskie lub licencjackie) poświęcone lubelskim wąwozom. W drugim również chodzi o miejskie wąwozy, ale tu trzeba było zgłaszać fotografie. I jak to w przypadku konkursów bywa, o wszystkim decyduje regulamin, a złożenie pracy jest równoznaczne z jego akceptacją. W obydwu konkursach regulamin wprowadzany był w drodze zarządzenia prezydenta miasta. Obydwa dokumenty datowane są na 24 listopada, czyli miniony poniedziałek. Tego samego dnia weszły w życie. W każdym z nich jest zapis, że prace należy zgłaszać do 27 listopada. Problemem jest jednak nie tylko krótki, zaledwie trzydniowy termin na zgłoszenie, ale i to, kiedy ten termin został podany do publicznej wiadomości. Stało się to dopiero... 26 listopada, bo tego dnia w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta opublikowane zostały obydwa prezydenckie zarządzenia.

Tym samym na zgłoszenie został tylko jeden dzień. W przypadku konkursu na najlepszą pracę dyplomową było o tyle problematyczne, że liczyła się nawet nie data stempla pocztowego, ale data fizycznego wpływu koperty do sekretariatu Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. A to właśnie ten wydział pilotuje obydwa konkursy. We wskazanym terminie trzeba było dostarczyć kopię dyplomu potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez uczelnię lub notariusza albo zaświadczenie uczelni, że obrona pracy odbyła się na tej uczelni między 1 czerwca 2012 a 30 września 2014 r. I jeszcze jedno. W zarządzeniach mowa jest też o tym, że regulamin jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta w specjalnej zakładce poświęconej ekologii. Ale w dniu, w którym mijał termin zgłoszeń, takiej informacji tam nie widzieliśmy. Kto rzeczywiście miał szansę stanąć do tych konkursów? - To pomyłka w druku - zapewnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta, choć termin 27 listopada widnieje w obydwu regulaminach. - Zostanie to poprawione, powinien tu się znaleźć termin 5 grudnia. Jeśli zarządzenie w tej sprawie ukaże się w poniedziałek, 1 grudnia, to i tak będzie to zaledwie cztery dni przed terminem... - zauważamy. - Zostanie to poprawione - mówi Krzyżanowska.
  Edytuj ten wpis
piesek
Markus
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

piesek
piesek (3 grudnia 2014 o 00:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ratusz to pomyłka
Rozwiń
Markus
Markus (1 grudnia 2014 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wyraz "konkurs" powinni brać w cudzysłów, to nie zgłaszaliby się ci, którzy nie powinni się zgłaszać.   

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!