niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Ratusz o pl. Litewskim: To nie dwa pomysły, tylko dwie wersje jednego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2013, 15:21
Autor: DOMINIK SMAGA

Różnice między dwiema wizjami nie były wielkie
Różnice między dwiema wizjami nie były wielkie

Miasto zamówiło dwie koncepcje przebudowy pl. Litewskiego. I je dostało. Ale urzędnicy uznali, że są do siebie za bardzo podobne. I stwierdzili: róbcie nową, naprawdę drugą koncepcję

O takiej decyzji magistrat poinformował w poniedziałek, po zakończonych rano mailowych konsultacjach z mieszkańcami, którzy mieli oceniać dwie koncepcje przebudowy placu opracowane na zlecenie miasta.

– Uznaliśmy, że te dwa warianty, które publicznie zaprezentowaliśmy w czwartek nie wypełniają warunków umowy, bo są do siebie zbyt zbliżone i należy je raczej traktować, jako dwa warianty tej samej koncepcji – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Dlatego wystąpiliśmy do projektantów o sporządzenie drugiej koncepcji, bo zamawialiśmy dwie. Powinniśmy ją dostać w przyszłym tygodniu.

Różnice między dwiema wizjami nie były wielkie. Druga, w odróżnieniu od pierwszej nie przewidywała drzewek wzdłuż przedłużenia deptaka i hotelu Europa, zakładała uboższą fontannę i nie dzieloną mostkiem. Inaczej urządzony był pobliski pl. Krąpca, stacja meteorologiczna stała gdzie indziej, a placyk na występy przewidziany w miejscu placu zabaw nie miał nawierzchni z egzotycznego drewna, tylko ze żwiru.

– Po otrzymaniu nowej koncepcji znów dokonamy prezentacji i zorganizujemy konsultacje z mieszkańcami – zapowiada Krzyżanowska.

Ponad 50 uwag [PROPOZYCJE MIESZKAŃCÓW - ŚCIĄGNIJ]

W tych, które zakończyły się w poniedziałek o godz. 7.30 rano (a zaczęły w czwartek) mieszkańcy zgłosili ponad 50 uwag. Dodatkowo kilkanaście uwag padło na piątkowej publicznej prezentacji dla lublinian. – Dotyczyły one m.in. ewentualnego pozostawienia ruchu komunikacji miejskiej na Krakowskim Przedmieściu koło Poczty Głównej. Były też propozycje dotyczące atrakcyjności fontann i sugestie, by były podświetlane i by towarzyszyła im muzyka. Pojawiały się też uwagi, że zaproponowane koncepcje mają zbyt surowe, geometryczne kształty - dodaje Krzyżanowska.

Miasto na razie nie przesądza, które uwagi każe uwzględnić projektantowi przy tworzeniu ostatecznej koncepcji, na bazie której ma opracować kompletną dokumentację przebudowy. Wcześniej otrzymać ma drugi wariant oraz poznać opinię specjalnego zespołu powołanego spośród miejskich urzędników różnych branż oraz opinię Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, która ma się spotkać w przyszłym tygodniu.

Komplet projektów placu ma być gotowy we wrześniu. Rok później plac ma być przebudowany. Koszt prac jest szacowany na 20-30 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Paraguay
S Y L W E S T E R
jakow
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Paraguay
Paraguay (29 kwietnia 2013 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powtórka z rozrywki ze stadionem. Wówczas też twierdzili że 2 =1
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (29 kwietnia 2013 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
---------------------------NIECH PREZYDENT NIE ROBI DURNI Z LUBLINIAN !!!-------------------------------- Możemy się czuć poniżeni przez Prezydenta Zuka , bo Prezydent Zuk wystawia Lublinian na pośmie wisko , poniżenie i utrate milionową sumę BUDŻETU LUBLINA !!! . Prezydent Zuk (PO) organizował już tyle Konkursów i tyle milionów z Budżetu przemarnował , że już najwyższy czas aby Prezydenta odizolować od modernizacji Pl.Litewskiego i od ... pieniędzy Mieszkańców Lublina !!! . Rada Miasta Lublina powinna zorganizować Konkurs na Projekt modernizacji Pl.Litewskiego z Projek tów już posiadanych w Ratuszu . Mieszkańcy Lublina już dawno zadecydowali , Pl.Litewski ma być przede wszystkim ZIELONYM PARKIEM , DUŻA KOLOROWA FONTANNA PODŚWIETLANA ( bez mu zyki) , MIEJSCE HONOROWE POMNIKÓW , PLAC ZABAW Z BRODZIKAMI DLA DZIECI I DUŻO MIE JSC DO SIADANIA . WIĘCEJ ZIELENI NIŻ BETONU !. Czy potrzeba kombinacji i marnotrawienia pieniędzy z Budżetu miejskiego przez Prezydenta Lublina Zuka i Jego kolesi z "PLATFORMY OSZU STÓW" (PO) ? . Rada Miasta Lublina niech wreszcie zamknie temat Pl.Litewski , bo zrobimy z Wa mi i Prezydentem jak Mieszkańcy Elbląga . A rozwiązali problem bardzo prosto , zorganizowali REFE RENDUM I ROZWIĄZALI RADĘ MIASTA I USUNĘLI PREZYDENTA MIASTA ELBLĄGA . Czy tego ch cecie "szkodniki " z lubelskiego Ratusza ? .
Rozwiń
jakow
jakow (29 kwietnia 2013 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co za urzędnicy, którzy? podać stanowiska, to wypieprzymy ich po następnych wyborach, dość marnotrawienia publicznych to znaczy naszych pieniędzy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!