Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2013 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Ratusz ogłosił przetarg na dostawę artykułów spożywczych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

Prawie 600 kg słodkości, w tym setki batonów, ciastka, wafelki i czekoladki zamawia Urząd Miasta. A do tego 1300 paczek paluszków, kawę, herbatę, mleko i cukier.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg na dostawę artykułów spożywczych ukazał się właśnie na oficjalnych stronach internetowych lubelskiego magistratu. Urzędnicy dokładnie rozpisali poszczególne produkty. Zapas ma wystarczyć do końca roku.

Zamówienie obejmuje 244 kg ciastek, 72 kg wafelków, 48 kg pierniczków, 840 batoników (połowa z orzechami) i 112 kg biszkoptów z galaretką w czekoladzie. Do tego 75 bombonierek (w tym 25 metalowych) i 20 kuferków z pralinami, każdy po kilogramie. Jest też coś na słono: 70 kg paluszków w różnych wersjach. Jeśli solone, to tylko z solą morską.

Magistrat szczegółowo opisuje smaki łakoci. Np. wylicza ile ma być ciastek o smaku kawowym z orzechową posypką i czekoladą, a ile precli obsypanych cukrem.

Po co tyle słodyczy? – Wykorzystywane są przy okazji oficjalnych spotkań z gośćmi spoza urzędu – wyjaśnia Karol Kieliszek z Biura Prasowego Ratusza. Zastrzega jednak, że batonikami nikt nie będzie częstować gości, a o ich zakup prosili urzędnicy zajmujący się sprawami społecznymi.

Jest też coś na popitkę: 37,5 kg kawy mielonej, ponad 16 kg ziarnistej, 20 kg rozpuszczalnej z pianką i 10 kg bez pianki. Do tego ponad 41 tys. saszetek różnych herbat ekspresowych, 260 kg cukru, 15 tys. pojemniczków śmietanki do kawy i 350 litrów tłustego mleka UHT.

Smakowite przetargi

Lubelskie zakupy to jednak nic, w porównaniu z listą wymagań małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego ujawnioną przez media w grudniu zeszłego roku. Tamtejsi urzędnicy zamówili łącznie 650 kg kawy w siedmiu rodzajach. Rok wcześniej wymagali aż 15 rodzajów. Na liście ich zakupów znalazł się nawet sok pomidorowy i… sos tabasco.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jkl / 20 lutego 2013 o 12:36
A będziesz połowie tych trutni wypłacał zasiłek dla bezrobotnych??? Przypominam, że ten też idzie z publicznych pieniędzy!
Avatar
Hanka / 18 lutego 2013 o 13:06
Bidulki - porzygają się jak nic od takiej ilości słodkiego...
Avatar
szarypielgrzym / 18 lutego 2013 o 12:05
polecam pracę w szarej strefie, na swoim przykładzie powiem, że całkiem się to opłaca nie zamierzam utrzymywać tych darmozjadów, a skarbówka? jak coś to ja jestem biedakiem i utrzymuje mnie żona, utrzymanie darmokracji dla większości społeczeństwa jest naprawdę ciężkie
Avatar
Boowah78 / 18 lutego 2013 o 11:59
Ja się pytam, za czyje to pieniądze? Ja pytam się?!
Avatar
pita / 18 lutego 2013 o 10:15
[quote name='Roman' timestamp='1361176621' post='735412']
Za nasze ciężko zarobione pieniądze pasą się ciastkami, ludzie czy nie widzicie tego co się dzieje?
ile trzeba pieniędzy idzie na utryzmanie tej hydry - wszystkich urzędów i całej rzeszy urzędasów.
przcierz możnaby płacić mniejsze podatki jakby zwolić o połowę tych trutni.
[/quote]

To prawda, że to przesada z tymi ciastkami i jest mnóstwo takich patologii, ale nie mówmy od razu o zwalnianiu ludzi, bo oni też z czegoś muszą życ. Może Pan czy ktoś inny ma na tyle sprytu, że potrafi założyc własną firmę, ale nie każdy taki jest, a też ma prawo zyc. Czasem trzeba kogos zwolnic, potrzebne są zmiany, ale nie rozumiem tych krzyków, że trzeba zwolnic wszystkich urzędnikó. Tylko nikt nie mówi coi potem zrobic z tymi ludzmi? z czego oni maja się utrzymac w małych miasteczkach i wsiach? Mają życ z opieki społecznej? Tylko jaka to oszczędnośc dla państwa? a po drugie ktoś musi korzystac z usług Pana firmy..
[quote name='Roman' timestamp='1361176621' post='735412']
Za nasze ciężko zarobione pieniądze pasą się ciastkami, ludzie czy nie widzicie tego co się dzieje?
ile trzeba pieniędzy idzie na utryzmanie tej hydry - wszystkich urzędów i całej rzeszy urzędasów.
przcierz możnaby płacić mniejsze podatki jakby zwolić o połowę tych trutni.
[/quote]

To prawda, że to przesada z tymi ciastkami i jest mnóstwo takich patologii, ale nie mówmy od razu o zwalnianiu ludzi, bo oni też z czegoś muszą ż... rozwiń
Avatar
Roman / 18 lutego 2013 o 09:37
Za nasze ciężko zarobione pieniądze pasą się ciastkami, ludzie czy nie widzicie tego co się dzieje?
ile trzeba pieniędzy idzie na utryzmanie tej hydry - wszystkich urzędów i całej rzeszy urzędasów.
przcierz możnaby płacić mniejsze podatki jakby zwolić o połowę tych trutni.
Avatar
gość / 18 lutego 2013 o 07:20
Byłem parę razy w Urzędzie płaciłem podatek,ale nikt ciasteczkiem z herbatką nie wyskakiwał co najwyżej z wyższą opłatą
Avatar
Gość / 17 lutego 2013 o 22:35
41 tys. saszetek różnych herbat ekspresowych - to znaczy że codziennie wliczając soboty i niedziele wpada do ratusza średnio 112 gości na herbatkę
Avatar
Czekista / 17 lutego 2013 o 22:19
A z gorzałką co? Goscie będą przynosić swoją - do zakąski
Avatar
cuk / 17 lutego 2013 o 21:51
po zjedzeniu [color=#4D4D4D][font=arial]112 kg biszkoptów z galaretką w czekoladzie delegacja może dostać mdłości...[/font][/color]
Avatar
jkl / 20 lutego 2013 o 12:36
A będziesz połowie tych trutni wypłacał zasiłek dla bezrobotnych??? Przypominam, że ten też idzie z publicznych pieniędzy!
Avatar
Hanka / 18 lutego 2013 o 13:06
Bidulki - porzygają się jak nic od takiej ilości słodkiego...
Avatar
szarypielgrzym / 18 lutego 2013 o 12:05
polecam pracę w szarej strefie, na swoim przykładzie powiem, że całkiem się to opłaca nie zamierzam utrzymywać tych darmozjadów, a skarbówka? jak coś to ja jestem biedakiem i utrzymuje mnie żona, utrzymanie darmokracji dla większości społeczeństwa jest naprawdę ciężkie
Avatar
Boowah78 / 18 lutego 2013 o 11:59
Ja się pytam, za czyje to pieniądze? Ja pytam się?!
Avatar
pita / 18 lutego 2013 o 10:15
[quote name='Roman' timestamp='1361176621' post='735412']
Za nasze ciężko zarobione pieniądze pasą się ciastkami, ludzie czy nie widzicie tego co się dzieje?
ile trzeba pieniędzy idzie na utryzmanie tej hydry - wszystkich urzędów i całej rzeszy urzędasów.
przcierz możnaby płacić mniejsze podatki jakby zwolić o połowę tych trutni.
[/quote]

To prawda, że to przesada z tymi ciastkami i jest mnóstwo takich patologii, ale nie mówmy od razu o zwalnianiu ludzi, bo oni też z czegoś muszą życ. Może Pan czy ktoś inny ma na tyle sprytu, że potrafi założyc własną firmę, ale nie każdy taki jest, a też ma prawo zyc. Czasem trzeba kogos zwolnic, potrzebne są zmiany, ale nie rozumiem tych krzyków, że trzeba zwolnic wszystkich urzędnikó. Tylko nikt nie mówi coi potem zrobic z tymi ludzmi? z czego oni maja się utrzymac w małych miasteczkach i wsiach? Mają życ z opieki społecznej? Tylko jaka to oszczędnośc dla państwa? a po drugie ktoś musi korzystac z usług Pana firmy..
[quote name='Roman' timestamp='1361176621' post='735412']
Za nasze ciężko zarobione pieniądze pasą się ciastkami, ludzie czy nie widzicie tego co się dzieje?
ile trzeba pieniędzy idzie na utryzmanie tej hydry - wszystkich urzędów i całej rzeszy urzędasów.
przcierz możnaby płacić mniejsze podatki jakby zwolić o połowę tych trutni.
[/quote]

To prawda, że to przesada z tymi ciastkami i jest mnóstwo takich patologii, ale nie mówmy od razu o zwalnianiu ludzi, bo oni też z czegoś muszą ż... rozwiń
Avatar
Roman / 18 lutego 2013 o 09:37
Za nasze ciężko zarobione pieniądze pasą się ciastkami, ludzie czy nie widzicie tego co się dzieje?
ile trzeba pieniędzy idzie na utryzmanie tej hydry - wszystkich urzędów i całej rzeszy urzędasów.
przcierz możnaby płacić mniejsze podatki jakby zwolić o połowę tych trutni.
Avatar
gość / 18 lutego 2013 o 07:20
Byłem parę razy w Urzędzie płaciłem podatek,ale nikt ciasteczkiem z herbatką nie wyskakiwał co najwyżej z wyższą opłatą
Avatar